Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan változtathatnék a...

Hogyan változtathatnék a csendes és zárkózott viselkedésemen a munkahelyen?

Figyelt kérdés
3 éve vagyok a jelenlegi munkahelyemen, és azt vettem észre, hogy szinte senkivel nem beszélgetek semmiről és nem is forognak a gondolataim, csak elvagyok magamnak és a munkámba temetkezem. Senki felé nincs semmilyen általános érdeklődő kérdésem, kb. egyszer sem kérdeztem meg hogy mi a helyzet vagy mi újság. Hogyan változtathatnék ezen a viselkedésemen?

2021. ápr. 23. 21:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Barátok?
2021. ápr. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nincsenek barátaim. :(
2021. ápr. 23. 21:25
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én máshonnan közelíteném meg a dolgot. Szükséges egyáltalán, hogy bájcsevejbe kezdj a kollégáiddal teljesen semmitmondó témákról? Ha lenne köztük olyan, akivel bármi komolyról tudnál beszélgetni, az alighanem kiderült volna három év alatt. Ha nincs, akkor meg teljesen felesleges szaporítani a szót a közös munkán kívül.
2021. ápr. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg tudom érteni a helyzetet. Én is sokszor elvagyok a munkával, nem igazán foglalkoztat, hogy 3-4 kollégám egymással beszélget a munkájukat félbeszakítva. A másik kollégám se valami beszédes. Egyszer említette nekem, hogy jobb is, hogy csendben vagyok, mert ezek állandóan beszélgetnek egymással, nem haladnak a munkával.

Egyáltalán nincs rossz kapcsolatom velük, nem köpjük be egymást, sőt, segítünk egymásnak! :)


A múltkor pl. összeálltak beszélgetni és mikor meghallották, jön felfele a főnök, szétszéledtek és folytatták a munkájukat. Én meg jót mosolyogtam a jeleneten. A főnök persze nem vett észre semmit :D

2021. ápr. 23. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen muszáj, főleg ha sokszor eltérő korosztályban vagytok, vagy úgy alapjáraton nincsenek közös dolgok, emiatt ne emészd magad.
2021. ápr. 26. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem muszáj. Én is hasonló típus vagyok, ennek ellenére az előző munkahelyemen jóban voltam a kollégákkal, sokat beszélgettünk, hisz voltak közös témáunk. A covid előtt, mikor már máshol dolgoztunk, akkor is összejártunk. A mostani munkahelyemen lassan 2 éve vagyok, de ugyanaz a helyzet, mint nálad. Eleinte zavart, mert elég rossz volt a korábbi után úgy bejárni, hogy nem szólt hozzám senki, ha valaki mégis, akkor olyan témáról, ami engem abszolút hidegen hagyott, így hiába is próbálkoztam, nem igen sikerült hosszú távú beszélgetéseket fenntartanom. Ha valakivel mégis, akkor az csak "látszat" volt, csak tettettem az érdeklődésemet, hogy ne tűnjek kívülállónak. Mára már felhagytam ezzel, mert totál lefárasztott. Inkább végzem a munkám, ha végeztem akkor netezek (hírek, érdekes cikkek, videók vagy épp ismerősökkel, rokonokkal csetelek).

Egyszóval szerintem ne törd magad. Van oka, hogy nem sikerült közelebb kerülnöd senkihez - feltehetően más típusok, mint te. Engem nem zavarna, sőt nem is zavar. Ha valaki megszólna emiatt, akkor tájékoztatnám, ha nem tetszik elbocsáthatnak.

2021. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha ők nem érdeklődnek irántad, te se törd magad!
2021. máj. 23. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!