Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan találnak a magyarok...

Hogyan találnak a magyarok munkát Ausztriában nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Néztem pár magyar oldalon állásokat de mindhez kell nyelvtudás. Vagy tapasztalat. Ausztriába szeretnék menni(mielőtt valaki írná, hogy nem annyira éri meg, meg drágább a lakás stb...nem ez lenne az okom rá, hogy kimenjek). Viszont csak angolul tudok és csak gyári tapasztalatom van. Mégis csomószor hallom, hogy mindenkinek kint van a rokona meg az ismerősei és nem is tud németül. (Amúgy jó a nyelvérzékem, gyorsan megtanulnám). Viszont hogyan látnak neki az emberek az álláskeresésnek? Valamint nincs esetleg olyan, hogy albérletben is segítenek? Mert elég nehéz úgy munkát találni, hogy lakást nem tudom hol mennyi idő alatt találnék, de ha meg van lakást intézek előbb akkor ki tudja mennyi idő mire lenne munkám. Ki hogyan indult el ezen az úton?


A munkaközvetítőkről meg mindenhol azt hallani, hogy eléggé lehúzósak.


ápr. 1. 22:51
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Max olyan helyen, ahol főnök magyar, de nem probléma.

De azok az max mosogatói, takarító állások lehetnek.


Kell az alap nyelvtudás, ha jó fizetést szeretnéd...

ápr. 1. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
munkaközvetítő, sógorkomajóbarát, bizarr alakok, kiviszik őket, mondanak nekik valamit arról, mi áll a papíron, amit aláírnak, aztán melóznak. ha szerencséjük van, kapnak érte előbb-utóbb fizetést. ritkán van, csak azok utólag felfogják hogy nyomorékok voltak, mért nem kellett volna ,és nem olvasod a sikersztorijaikat. ha nem a haverod visz ki a saját szobája padlóján aludni, akkor nincs mese, meg kell tanulni valamennyire németül, vagy összehaverkodni valami határszéli bandával.
ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is gyakran ismerősök által, de ha kutatsz akkor lehet találsz nyelvtudás nélküli állást (ahogy az első írta, max mosogatás, kisegítés, esetleg szobalány, ilyesmi), csak mert mondjuk ma pont nincs fent ilyen a neten, lehet jövőhéten lesz. Viszont ha ilyen céljaid vannak, érdemes most elkezdeni a nyelvtanulást, egy alapszintet amivel ugyan megértetni nem nagyon fogod magad de talán pár alap kifejezésen eligazodsz majd, össze lehet szedni pár hét alatt, Youtube, Duolingo, ingyenesek.
ápr. 1. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nem is tud németül az azt jelenti, hogy min. alapokon eltársalogsz, megérted, mit akar az osztrák főnök, kolléga, vendég egy sima takarítói álláshoz.
ápr. 2. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
ha nem makogsz alap szinten benszülöttül akkor ätvägnak, azt meg nem värhatod el senkitöl hogy mindig pattanjon ha neked forditani kell...
ápr. 2. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Amit tapasztaltam, még egyszer, ezek az én tapasztalataim:

Minimálisan mindenképpen kell tudni németül. A nagyon alap nyelvtant és fontosabb szavakat. Idővel a német nyelv ragad arra, akinek már megvannak a nagyon alapok, figyel és el is akarja sajátítani.

Ha egy mukkot nem tudsz németül, akkor angolul is el tudsz boldogulni valamennyire. A hivatalokban szokott lenni olyan hivatalnok, aki beszél, ért angolul. Ha műszaki területen helyezkedsz el, ott is gyakori, hogy beszélnek angolul is.

ápr. 7. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!