Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Bennem van a hiba, vagy más...

Bennem van a hiba, vagy más se bírná ilyen „idegbeteg” munkahelyen?

Figyelt kérdés

Rokonom a főnök, így nem tudom, mi lenne a reakció, ha hirtelen kilépnék. A munkatársnője meg egy haverjánának a lánya, akivel 20 éve dolgoznak együtt.

5-6 éve egy kis cégnél dolgozom pár mérnökkel, tervezéssel foglalkozunk. Amolyan mindenes vagyok, iktatok, kiviszem a szemetet, néha fordítok is.

Nem értek a tervezéshez, de elvileg nem is kéne, és mivel ugye nem veszek részt a tervezésben, elvileg nem is véthetek komoly hibát. Néha van konfliktus, de inkább azért, mert a kolléganőm beleköt olyasmibe (ilyen a természete, mindenkivel kritikus), ami a főnököm szerint nem fontos.

A munkatársnőmmel annyira nem kedveljük, bár nem is utáljuk egymást, ő nem mer kiabálni velem, párszor próbált kötözködni, de leállítottam, ők inkább nagyokat sóhajt, ha valamit elgépelek, vagy nem értek valamit.

A probléma inkább az, hogy teljesen más ember vagyok: nyugodt, szeretem az egyértelmű, kiszámítható dolgokat, itt meg folyton káosz van, napközben is állandóan változik, hogy mi a feladatom, sosem tudom előre, másnap mit kell csinálnom. Sokszor vagy nincscs dolgom, vagy kapkodni kell.

Hajtás van, így a legtöbb dolgot egyszer tudják elmondani, vagy elmagyarázni, a legtöbb dolgot inkább magamtól tanultam be. Nem csak idejük, türelmük sincs nagyon elmagyarázni, hogy mit hogyan kéne csinálni.

Az állandóan bömbölő Retro rádiót is nehezen viselem, nagyon nehéz így koncentrálni.

Ami jobban zavar, az a kosz. Mivel nekem van legtöbb időm, mosogatok, fel szoktam söpörni, de az egyikük íróasztalon hegyekben állnak papírok, nem keverhetem össze, így nem tudok alatta port törölni.

A konyhában is elég nagy mocsok van, rengeteget esznek, aztán ha végeztek, csak bedobják a tányérokat a mosogatóba.

Viszont sokkal nehezebb elviselni a kolléganőm és a főnök természetét.

A munkájuk elég stresszes, ezt elismerem, viszont gyakran csapkodnak, káromkodnak, a munkatársnőm pozitívan még senkiről sem beszélt. Gyakran káromkodik ő is vagy szid másokat.


A főnököm képes üvöltve káromkodni az autóban, ha vki fel merte hívni, de amikor először mérni, akkor is üvöltve káromkodott, mert elmagyarázás nélkül tudnom kellett volna, hogyan kell (?).



ápr. 2. 18:43
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A kupi, kosz pont elég:(((( A rádió pedig nálam kizáró tényező, volt, ahonnan ezért léptem még próbaidő alatt.

Mi tart ott? Lépj.

ápr. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 hypno ***** válasza:
62%

Van aki bírja azokat amiket felsoroltál, van aki nem.

Te láthatóan nem. Miért kínozod magad, ha naponta stesszel dolog?


Más meg a patika tisztaságtól meg a süket csendtől őrül meg. Nem vagyunk egyformák.

ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
62%
1: Rádió miatt felmondani? Ez csúcs.🤦😄
ápr. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3:


Nem értem, mi vicces van ebben, ahogy azt sem, hogy ha nem tudsz érdemben válaszolni a kérdésre, akkor miért írsz.


Rohadt idegesítő a rádió, főleg ha olyan munkád van, ahol nagyon koncentrálni kell.

Arról nem is beszélve, hogy a nem túl igényes vagy értelmes átlag magyar általában ilyen heherészős IQ bajnokokat hallgatnak (Bochkor, Balázsék).


Ha mondjuk jazz szólna a háttérben, engem se érdekelne.

ápr. 14. 11:34
 5/6 anonim ***** válasza:

4: Az ad abszurdum, hogy valaki talál egy jólfizető állást, normális kollégákkal, testhezálló munkával, de a próbaidő végén kilép, mert hogy folyton rádió szól a munkahelyen. Nagyon remélem, hogy az ilyen gondolkodású ember egyedülálló, és nem kell másokat is eltartania.

Mellesleg nálunk is megesik, hogy nincs kedvem a radiót vagy a zenét hallgatni, ilyenkor teszem be a füldugót. Pofonegyszerű megoldás.

ápr. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5:


Már ha megengedik, h füldugót vagy fejhallgatót használj.

Mondjuk számomra nonszensz, hogy annak kell fejhallgatót felvenni, aki nem akarja hallgatni hallani. Ja igen, mert a főnököm utálja a fejhallgatót.



"normális kollégákkal, testhezálló munkával"


Nagyon normális lehet az kolléga, aki a rádiót bömbölteti azzal nem foglalkozva, h a másikat esetleg zavarja. Az ilyenek bizonyára másban is rendkívül figyelmesek és értelmesek.


Szóval továbbra se értem, h mi a problémád, vszínűleg az 1-es megtehetette, h váltott, ahogy nemsokára én is megtehetem. Igaz, nemcsak a rádió miatt, ahogy írtam, de bizony én se szeretnék olyan helyen dolgozni, ahol nincs csend.

ápr. 14. 11:55

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!