Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyen esetben elmehetek...

Ilyen esetben elmehetek táppénzre? Mit érdemes indoknak mondani a háziorvosnak?

Figyelt kérdés
A helyzet az, hogy a közvetlen felettünk lévő lakásban teljes felújításba kezdtek. Teljesen szétverik kb nullára az egészet és hétfő óta csak a véső meg az ütvefúró hangját hallgatom, ami olyan hangos mintha tőlem 5 centiméterre csinálnák. Én állandó éjszakás műszakba dolgozom este 10-től reggel 6-ig. Kb reggel 7 óra fele szoktam hazaérni, és ezek meg 8 órakor zendítenek rá. Hétfő óta ilyen napi 1-2 órákat alszom, már vettem a DM-be füldugót, de halottnak a csók. Egy minimálisat tompít, de aludni nem lehet. Már sírógörcsöm van az egésztől. Nyilván nem lehetek hónapokig táppénzen amíg ezek felújítanak, majd gondolkodok valami megoldáson, pl átmenetileg másik műszak vagy valami, de most úgy érzem abszolút nem tudok ma este így dolgozni menni. Teljesen rottyon vagyok. Távol áll tőlem a kamuzás, így nem tudom, hogy ha ezt így elmondom a háziorvosnak szerintetek ki írhat betegállományba? Szabadságon is gondolkodtam, de azt a keveset megmondom őszintén nem erre szeretném áldozni.

ápr. 4. 09:29
 1/3 A kérdező kommentje:
Bocsánat, nem hétfő, hanem kedd óta, de a lényegen nem változtat.
ápr. 4. 09:31
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem
ápr. 4. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az orvos a keresőképtelenséget igazolja azzal, hogy felvesz táppénzre. Ergo a fizikai vagy a mentális állapotod csak orvosi segítséggel kezelhető és megakadályoz a munkád elvégzésében.


Azt meg gondolom tudod, hogy ilyenkor asszem csak a 75 százaléka jár a fizetésednek, nem úgy mintha rendes szabira mennél.


Marad egy olcsó hotelben egy szoba, rokon, barát vagy, ha erre nincs megoldás, kérni a főnöktől a műszakcserét.

ápr. 4. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!