Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha táppénz alatt kirúgnak,...

Ha táppénz alatt kirúgnak, akkor hogyan tovább?

Figyelt kérdés

Kb fél éve mentem vissza dolgozni gyes után. Bevallom, sokat voltam a gyerekkel táppénzen, de nem tudok mit csinálni, ha egyszer beteg. Ugyanakkor megértem, hogy a munkáltatónak ez probléma.

Most azonban nálam találtak súlyos betegséget (daganat) aminek a kezelése miatt hosszasabban kellene táppénzen lennem. Ezt mondtam a főnökömnek, aki közölte, hogy akkor sajnos megválnak tőlem.

Tudom, hogy most már táppénz alatt is ki lehetne valakit rúgni, de akkor mi lesz utána? Fizetnem kell majd a kezelésekért? Kapok egyáltalán ellátást? Már arra is gondoltam, hogy elhalasztom a kezeléseket és valamikor a nyáron kiveszek több szabit, de az orvosok szerint több hónapnyi várkozással nagyon leromolhatnak az esélyeim. Viszont bevétel nélkül sem maradhatok. Teljesen kétségbe vagyok esve. Ha nem lenne a gyerek, már élni sem lenne kedvem.


ápr. 5. 11:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem tudok arról hogy tappénz alatt kirúghatnának.
ápr. 5. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondták, hogy már ki lehetne. De lehet, hogy akkor a főnök csak fenyegetőzik. Én már azt sem bánom, ha táppénz után kirúg, de a kezelés elkezdése most mindennél fontosabb lenne. Utána aggódnék a munkakeresés miatt, de ez most sürgős lenne.
ápr. 5. 11:37
 3/11 Szolovjov ***** válasza:
100%
Ahhoz hogy ki lehessen rúgni fegyelmi vétséget kéne bizonyítani. Pl táppénzes csalást. Amit képtelenség bizonyítani, hiszen ott az orvosi papír, a főnöködnek meg nincs orvosi diplomája. Tehát nyugodj meg, nem tudnak kirúgni táppénz alatt.
ápr. 5. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Szolovjov ***** válasza:
És természetesen mielőbbi teljes gyógyulást kívánok neked.
ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Mikor közölték veled az elbocsátást? Már a táppénz megkezdése után vagy még előtte? Ha már táppézen vagy, akkor a felmondási idő nem tud elkezdődni, amíg újra munkába nem állsz. Ki tudnak rúgni, de a táppénz közben meg kell tartaniuk még bizonyos ideig. Ez utóbbi ideje attól is függ, hogy meddig dolgoztál előtte.


Érdemes lenne konzultálni egy jogásszal a témában.


[link]

ápr. 5. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Már a táppénz megkezdése után vagy még előtte?"


Na ez hülyén hangzik, de arra gondoltam, hogy mielőtt még lett volna lehetőséged elkezdeni a táppénzt.

ápr. 5. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Táppénz alatt felmondhstnak neked, de a felmondási idő a táppénz végén kezdődik, tehát a tp ideje alatt lesz biztosításod és bevételed.

Ha előtte mondanak fel neked, akkor hiába mész utána táppénzre, a felmondási idő lejárta után megszűnik a jogviszonyod, így vagy a "munkanélküli ellátás" miatt, vagy méltányosságból (önkormányzat), vagy a saját magad után fizetett TB (NAV) miatt lehetsz jogosult díjmentes eü. ellátásra.

Tehát a táppénzen lévő munkavállalóval jogszerűen közölhet felmondást a munkáltató, a felmondási idő azonban csak egy későbbi időpontban fog kezdődni. Ha például a munkáltató november 12-én közli a felmondást, de a táppénzes időszak csak január 2-án ér véget, akkor a 30 napos felmondási idő ezután indul el, így a munkaviszony január 31-én szűnik meg.

ápr. 5. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Ha fizeted a sajat tbd akkor jogosult vagy a kezelesekre. Ez most kb olyan havi 8000 korul van.
ápr. 6. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Egyelőre még nem mondott fel nekem, lehet hogy csak mérgében fenyegetőzött. Bár nem hiszem.

Ezek szerint ha előbb mennék táppénzre, minthogy kirúg, akkor a táppénz végéig nem történne semmi károm. Esetleg ha a háziorvos táppénzre vesz hétfőtől addig, amíg a kezelés elkezdődik (1-2 hét), akkor az működhet?

ápr. 6. 07:46
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Jelenthet tp csalast a munkaltatod, igy ezt akkor tudod megtenni ha az allapotod indokolja. Rosszulletek stb
ápr. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!