Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Várandósan mikor mentetek el...

Várandósan mikor mentetek el táppénzre?

Figyelt kérdés
Jelenleg 28+1 napos várandós vagyok, és még nem akartam abba hagyni a munkát, de a kollégáim gyerekei sorban kapják el a lepke himlőt. Ez picit megijesztett, és úgy döntöttem a babám egészsége érdekében inkább táppénzre megyek, de most nagyon haszontalannak érzem magam. Ti mikor mentetek el táppénzre?

ápr. 9. 00:07
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
35%
Hihetetlen mennyi munkamániás van ezen az oldalon. Otthon marad és nem tud magával mit kezdeni, a másik meg kb a munka helyén szül meg.
ápr. 9. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
56%

Ez van. Ilyen a társadalom. Undorító. Fasznak kellenek ilyen kérdések? Nincs ennyi önismereted, hogy eldöntsd?

Itt csak a két oldal fog egymásnak esni, akik másképp gondolják. Láthatod.

ápr. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
14%
Ha akarsz, menj el. Te döntésed mennyit vállalsz be és kockáztatsz. De felnőttek körében aránylag ritka.
ápr. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Menj nyugodtan táppénzre. (Amúgy pl. az óvónőket is ilyen gyerekbetegségek miatti veszélyeztetettség miatt veszik táppénzre már pár hetesen.) Nem mellesleg a védőnőnk dolgozott terhesen (nem tudom, miért), és egyik kiskölyköt nem a fertőző gyerek váróterembe vitték, hanem a rendes tanácsadásra, elkapta a védőnő a rubeolát konkrétan, és fogyatékos fia született.

Menjél nyugodtan táppénzre.

ápr. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
28%
13, ja. Lányom gyereke hazavitte a suliból (másodikos), az egész családjukon átment. A két felnőtt (ő és a férje) feküdt ki a legjobban. Orvos rokonom is megkapta az ovis gyerekétől a lepkehimlőt, a gyerek pár nap múlva már túl volt rajta, ők a feleségével még most, 5 hét után is ízületi fájdalmakkal nyűglődnek (előtte semmi ilyen bajuk nem volt).
ápr. 9. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
33%
Én 5 hetes terhességtől kezdve itthon voltam. Agglomerációból jártam be Pestre dolgozni. A busz amikor a mi megállónkba ért, már kb. cipőkanállal paszíroztuk fel magunkat, valami embertelen volt (többször volt levélváltás emiatt a volánnal, hogy a Budapestre, főmunkaidőbe menő járatokat sűrűbben kellene indítani.) Szóval ez nemterhesen is borzadály volt. Ahogy kiderült, vetettem fel magam táppénzre. Akinek nem tetszett, bekaphatta, úgy voltam vele. (Irodai munka amúgy, és ha a szomszéd utcából sétáltam volna át a munkahelyre, akkor dolgoztam volna, mert amúgy semmi bajom nem volt.)
ápr. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
10-es, hadjuk? Az mit jelent? 😂😂
ápr. 9. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyrészt beteg gyerekekkel dolgoztam, emelgettem, segítettem, hajoltam sőt földön csúsztam-másztam Velük :)


12. hétig dolgoztam és végig maszkban viszont pont azt beszéltük férjemmel és a háziorvosommal is, hogy legközelebb egyből táppénz mert nagyon sokszor voltak nálam betegen a gyerekek (igen, lepkehimlősen is ami nagyon veszélyes lehet, első trimeszterben vetélés később súlyos vérszegénységa magzatnál), és rengeteget idegeskedtünk azon, hogy vajon rendben leszünk-e.


Úgyhogy én azt mondom nem kell hősködni, ha nem érzed magatokat biztonságban és megengedhetitek anyagilag inkább menj táppénzre.

ápr. 11. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!