Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Rossz érzéseim vannak az új...

Rossz érzéseim vannak az új munakehelyemmel kapcsolatban viszont kell a pénz is,váltsak?többi lent.

Figyelt kérdés

Beléptem a nagy betűs életbe,és még nem igazán értek a bejelentett munkákhoz.Felvettek egy dohányboltba,ahová elvárás hogy egy lottó vizsgát csináljak mert lesz egy állandó helyem(dohánybolt)és ha szükség lesz rám be kell segítenem egy dohányboltba is.Nos,én ezt a képzést elkezdtem online általuk és már az elején kavarodás volt,mert hogy oktatás is van egy hetes(terminálkezelői)de nem tudtam menni,mert kiderült,hogy van még rész amit tanulni kell és ezt ők nem tudták.Ebből nem is csináltak problémát,viszont az az 5 nap,amit oktatáson töltöttem volna alapból is szabadnapnak van/lett kiadva,akkor nem dolgoztam.Tovább megyek,a munkatársak eleinte állandóan csesztettek mindenért,de olyan dolgokért amiknek semmi jelentősége nincsen.A képzés másik részét is megtanultam,de mindezt úgy,hogy heti 6-7 napokat volt,hogy dolgoztam,és fáradtan estem neki.Megcsináltam az elméleti részt,viszont közben lebetegedtem,ami miatt a főnök elkezdett velem ordibálni ok nélkül.Influenzás lettem így a következő oktatás is elmaradt,meg kiíratk táppénzre.A főnök helyettese mondta még pont előtte,hogy nem tudok táppénzt kérni az oktatás idejére hisz az eleve szabadnap.A főnök kérdezte,hogy mit mondott az orvos mikor tudok menni,írtam neki,hogy szerdától amire nem is reagált.Kaptam a helyettestől egy hívást,hogy én semmilyen formában nem vettem fel a kapcsolatot a fönökkel(ami nem volt igaz),és hogy nekem ez táppénz volt ez a hét le kell igazolnom,különben lesz 5 ledolgozni való napon.

Mondtam neki,hogy nem mondta,hogy kell táppénz és ki is emelte,hogy nem tudok erre az időre kérni,és a főnöknek is írtam,bizonyítékom van rá.

Na De tovább bonyolódik.Nem elég,hogy a főnök és a helyettes tök máshogy tudja a dolgokat,a boltvezetőm rá írt hogy ezen a héten vasárnap mennem kéne (12órázni)hogy ledolgozzam az egyik napomat(2nap ledolgozni valóm van,mert az orvos eleinte nem írt ki,utána fel kelni sem tudtam az ágyból..)

Viszont nekem 2x8 óra ledolgozandó órám van,hiszen vasárnap táppénzen voltam,most akkor ez így matekban hogy fog kijönni ha most megyek 12 órát?

Illetve a másik,hogy ugye az oktatás napjaira most hirtelen kértek táppénzt,a legutóbbi amire nem mentem simán szabad nap volt.

Erre jött a válasz,hogy akkor nem voltam bejelentve.

De be voltam,papírom van róla.

Jaj hogy az első oktatás napjait előtte ledolgoztam(de a matek sehogysem jön ki,ugyanis 15napot mentem márciusban,és áprilisban 19)tehát ebben a hónapban még többet megyek és erre azt mondja hogy ebben a hónapban az oktatás napjait azt az 5 napot le kell dolgozzam,mert nem kértem táppénzt.És az előző oktatás ?azt hol dolgoztam le a havi 15 napból?

Egyébként a szerződés 12 oldalán konkrétan csak azok vannak benne,hogy mik az ők feltételei felém,mennyi a fizu,próbaidő ilyesmi.De a többi mind rólam szól.Nagyon ideges és stresszes vagyok emiatt,plusz bérpapírt sem kaptam amit úgy tudom,hogy kell,és pl két óra túlórát honnan tudom,hogy felszámolnak?

Annyira zavaros,és fárasztó már.Sokat is dolgozok,teljesen gyenge vagyok

Remélem érthetően írtam,köszönöm előre is az érdemleges válaszokat


ápr. 13. 05:51
 1/9 A kérdező kommentje:
Elírtam: *nem dohányboltba,hanem Lottózóba segítek majd be
ápr. 13. 05:51
 2/9 A kérdező kommentje:

A másik,meg hogy folyamatosan azt kapom meg a vásárlóktól,hogy fél év alatt én vagyok a kb 7.própaidős

Sokaknak nem sikerült a lottó elméleti része..én megcsináltam,és nagyon szorgalmasan megtanultam,de kezd elmenni a kedvem tőle.

A másik boltba ahová majd járnom kell meg a boltvezető iszonyat bunkó,az is taszít..

És ha nem siker ez a terminál vizsga ki kell fizetnem,vagy ha elmegyek 1 éven belül is nekem kell kifizetni.

Úgy érzem kicsit hülyének vagyok nézve,meg hogy mindent szájbarágva kell elmondani,mert egyszerűen nem értik,és össze vissza mondják mi van..folyamatos kontaktba voltam pedig mind a főnökkel és mind a helyettessel.

Elgondolkoztam,hogy van e így értelme azt a vizsgát megcsinálni.junius elejéig próbaidőn vagyok,bármikor felmondhatok,de azért a pénz is kell..

Nem tudom mi tévő legyek.

ápr. 13. 05:56
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Nem olvastam végig, de: Ha rossz érzésed van, válts. Az első ilyen megérzés munkahely terèn nem szokott csalni, tapasztalat.
ápr. 13. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
83%

Így, ahogy a harmadik kommentben van.

Mindenki tűpontosan érzi, ha valami nem jó, csak a környezeti mantrák (máshol sem jobb, máshol is ilyenek, valamiből élni kell, stb.) dolgoznak a fejedben, így az érzést lehasítod.

Rengeteg munkahely van, óriási a világ is a riogatásokkal ellentétben.

Válts.

ápr. 13. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudsz, válts. De ha nem tudsz és kell a pénz akkot maradj és keress mást. Miért olyan nehéz ezt átgondolni?
ápr. 13. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért,mert ha egy hónapon belül nem megyek el,akkor elvégzem a képzést amit ha eljovok ki kell fizetnem,ami 60.000ft.
ápr. 13. 08:24
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
1 hónap múlva lépj ki
ápr. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor várd ki az 1 hónapot, és csá.
ápr. 13. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nézd meg és gondold át alaposan a pontos feltételeket. Mikor kell fizetned a tanfolyam díját, mikor nem, mennyi időt kell ott töltened, stb.

Ha a cég fizeti a tandíjat, azt azért teszi, hogy náluk dolgozva megtérüljön számukra. Mivel nekik mindenképp pénzbe kerül, hogy oda jársz és ez csak akkor térül meg nekik, ha elvégzed és dolgozol is náluk a megszerzett papírral, valószínűleg minden más esetben kifizettetik veled a tanfolyam díját. Mindegy, hogy milyen okból nem termelsz nekik bevételt a tanfolyam révén, mindenképp veszteségük származik belőled. Akár vizsga előtt kiszállsz, akár levizsgázol és már a papír birtokában mondasz fel.

Általában ilyenkor szokás kikötni, hogy legalább fél-egy évig ott is kell dolgozni és ez nem a papír megszerzésétől szokott kezdődni, hanem onnan, hogy befizettek téged a tanfolyamra.


Ha már az elején ennyire zavaros a kommunikáció vagy ilyen nagy fúrás, kavarás van, akkor később se nagyon számíthatsz sok jóra.

Mindegy, hogy a hely és a többi ember nem jó, vagy csak te nem illesz abba a közegbe.


Mérlegeld, hogy mennyire elviselhető ez a helyzet, mennyire látsz esélyt, hogy sikerül rendezni a dolgokat, illetve, hogy mennyire találsz más, ennél jobb lehetőségeket.

ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!