Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Váltanátok erre a munkahelyre?

Váltanátok erre a munkahelyre?

Figyelt kérdés

A minap szembejött velem egy hirdetés: [link]


Ingyenes szállással szerintem ez nem egy rossz opció. De annyiszor láttam már ilyen esztergomi gyári állásokat, hogy gyanús.. Ennyire nincs ember? Vagy van ember, de akit felvesznek, szinte azonnal fel is mond / kirúgják?


20 éves vagyok, jelenlegi munkahelyem egy informatikai területen van. Nincs diplomám belőle, csak technikusi végzettségem (rendszergazda). Alapvetően nem lenne rossz a munka, de semmit sem csinálok. Szó szerint végig csak telefonozok. A képernyőidőm a munkahelyen 4-6 óra minden egyes nap. A fizetés sem a legjobb, nettó 290 ezer (Borsod megye), semmi extra nincs benne, tehát nincs cafeteria stb. Ez másnak lehet jó, de nem akarok itt megrohadni, másfél hónapja vagyok itt, de annyira unalmas az egész, hogy már a 2. hétben új állásokat kerestem. Inkább dolgozzak egész nap, mintsem a telefont bámuljam és halálra unjam magam.. A kollégákkal semmi közös téma nincs, mert mindenki 40-50 év felett van, de még csak egymással sem beszélgetnek. Úgy érzem, hogy hiába kényelmes a munka, meg fogok itt őrülni a semmittevésbe.


Szóval, az első számú terv az, hogy váltok erre a gyári melóra, vagy pedig itt szenvedek még szeptemberig, össze szedek egy kis pénzt, majd megyek egyetemre, ahol a megkeresett pénzzel tudok albérletet fizetni / kollégium, és mellette eltartani magam.


Amit küldtem, az lehet, hogy gyári munka és sokaknak "büdös" meló, de kb. másfélszer annyi fizetéssel, ingyenes szállással 2 műszakban (délelőtt/délután) eléggé elgondolkodtató..



márc. 14. 19:23
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez azért van 550 körül mert pest megye. A borsodi üzemek nem kínálnak ennyit. Pl Miskolcon egy 550es bruttó fizu világi jónak számít míg pesten ez az alap.


Egyébként, ha unatkozol akkor kezdj el munkaidőben maszekolni valamit, úgyis infós vagy. Én azért maradnék rendszergazda mert sokkal eladhatóbb tudás majd 5 év múlva. Jó fizukat ellehet majd érte kérni egész jó cégeknél. Míg egy targoncás az targoncás, az örökre megreked azon a szinten ahol van. Bár mozgalmasabb az tény... Döntsd el, hogy hosszú távon mit szeretnél.

márc. 14. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pest megye mellett* Csak lemaradt
márc. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ingyenes szállás jobb esetben külön szoba, közös a többi helyiség, de ne úgy képzeld el, mint egy hotelt, a nagyja inni jár haza, takarítani nem szoktak, zajosak, büdösek. Tisztelet a kivételnek, de Németországban sem volt különb sajnos a munkásszálló, ahol a haverom lakott.
márc. 14. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Noren1989 ***** válasza:
41%

Nem, nem vàltanék.


Ezt a bruttót jelenleg is hozom, a macskàimmal meg nem költözöm munkàsszàllóra.


Mondom ezt a déli hatàr mellől, ahol minden fizu az esztergominak 65-70%a.

márc. 14. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Ezek általában munkaerőkölcsönzéssel mennek, jóval többe kerülsz a cégnek így, el is várják, hogy nyomjad, mint a kisangyal. Ehhez képest eléggé keresik a hibákat, próbálnak alkualapot találni a kölcsönző felé a munkátokban. A kölcsönzőnek ez ellen semmi kifogása, ő legfeljebb hoz mást, a kellemetlenségért cserébe pedig ahol tud, levon a béredből, és az utolsót ki se fizeti a legtöbb. Ahhoz, hogy ez viszonylag kevés mozdulattal nagyon megérje, jellemzően 1-2 fizu után egy félhavit benyel. Simán megéri kóterban lakni közös konyhán, közös mosógépen amúgy, három műszakban vesződni, főleg hogy úgyis lesz hazautazgatás, ami azért lecsap egy albérletnyit... Persze azért még ne féltsd őket, azért találnak elég hülyét ők is.
márc. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt. Ha ennyire ráérnék a munkahelyemen, nekiállnék valami online tanfolyamnak vagy nyelvtanulásnak, de koszos közös munkásszállón vegetáló rabszolga nem leszek milliárdos fizetésért sem. A targoncás még elmenne átmenetileg, máshova is lehet menni akár, de oda kell jogsi, a sima összeszerelő operátor viszont tényleg egy droid munka.
márc. 16. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!