Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Állásinterjú után fognak...

Állásinterjú után fognak egyáltalán telefonálni?

Figyelt kérdés
Múlt héten voltam állásinterjún, ami életem első állásinterjúja volt. Eléggé izgultam, de szerintem jól ment. Nagyon szimpatikusak voltak, kedvesek, barátságosak és szerintem én is az lehettem nekik( én legalábbis úgy éreztem). Pályakezdő vagyok, ezzel tisztában voltak akkor is már amikor behívtak, de azt mondták ott mindent meg tudok tanulni. Úgy váltunk el, hogy pénteken szólnak akkor is ha nem sikerült. Egész nap vártam a hívást, de semmi. Tudom, még akár ma is hívhatnak vagy a hét további napjain, mert tényleg bármi közbejöhetett, de mégis átfutott a fejemben az, hogy lehet nem is fognak. Mivel ez volt az első interjúm, így nem tudom mennyire számít pl az átlagosnak/ normálisnak hogy valakit vissza se hívnak soha többé hiába ígérték meg, hogy mindenképpen telefonálnak. Természetesen ha nem jön össze vagy nem hívnak próbálkozok máshol, csupán csak annyira úgy éreztem, hogy minden sínen van, hogy picit pofára esésnek érezném a magam részéről.

ápr. 15. 09:42
 1/8 anonim ***** válasza:
73%
Nem fognak hívni, ne várd
ápr. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
88%
Manapság azt tapasztalom, hogy ez kb. csak egy köszönési forma, hogy "mindenképp hívunk/jelentkezünk". Nemcsak álláspályazátoknál, hanem pl. albérletnél, gyerekfejlesztésnél, alkatrész rendeléskor, de bármit írhatnék. Aztán ha olyan a téma, amit muszáj végigvinni, akkor nekem kell hivogatnom a szolgáltatót, hiába várok. Meló ügyben csak venném a lapot, hogy nem én kellek. Amíg valahol nincs aláírt szerződés, addig úgy veszem hogy nem kellek a cégnek, bármit is mondtak szóban.
ápr. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
67%
Bevett szokás, valószínűbb, hogy nem sikerült, de az esély is megvan, hogy igen. 2-3 hónap is lehet mire jeleznek egy köszi de mást választottunk e-mail.
ápr. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem divat hívni már a dolgozót ha nem veszik fel, csak ha igen. Az utóbbi pár évben volt pár munkahelyváltásom, és kettőnél már az interjún mondták, hogy fel vagyok véve, kettőnél pár nap után, és egynél meg, hogy majd én érdeklődjek. De kösz, az már kicsit megalázó lenne, ha kellek, akkor úgyis hívnak.
ápr. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Végül ma sem telefonáltak, szóval egyre kevesebb esélyt látok már rá, hogy egyáltalán valaha visszahívnak illetve; hogy felvegyenek. Köszönöm, hogy megosztottátok velem

a tapasztalataitokat😇Folytatom a keresgélést!

ápr. 15. 18:02
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok sikert és kitartás kívánok, Kérdező!

Manapság sajnos tényleg bevett szokás egy "mindenképp visszajelzünk!" szintű mondattal zárni az állásinterjút, de én is, ismerősök is egyre inkább azt tapasztaljuk, hogy ezek csak üres szavak. Nagyon, de nagyon ritka, hogy egy ilyen után bármit is hallat magáról az adott munkahely. Sajnos.

ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
További sok sikert, ne add fel vagy csüggedj el, ma olyan a piac, hogy 10 helyet is megjárhatsz mire lesz valami :)
ápr. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező!


Ez egy, a tipikus lekoptató dumák közül, hogy ne rossz szájízzel menj el az interjúról,.....hogy rohadnának meg, egyébként.


Mondjuk annyiban meg lehet "érteni" őket, hogy ha megmondanák a szemedbe még akkor, hogy nem akarnak téged, akkor még ott tehetsz fel nekik kérdéseket.... és erre már nincs elég vér a pucájukban, hogy ilyen vitába beleálljanak....

Igen, aki gerinc nélkül született, az kerül minden konfliktust, különösen, ha érzi is, hogy nincs igaza vagy nem korrekt az eljárása.


Csak akkor hívnak, ha kelessz nekik. De akkor napokon belül.

tegnapelőtt 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!