Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pályakezdő vagyok, a héten...

Pályakezdő vagyok, a héten lesz az első állásinterjúm, mire számítsak?

Figyelt kérdés

Ez lesz életem első állásinterjúja, nemrég végeztem az egyetemen és végre behívtak valahova. Szerencsére egy olyan helyre ahol a végzettségemnek megfelelő területre keresnek embert, aminek nagyon örülök. Alapvetően irodai munkáról lenne szó, számítógépen.

Sajnos elég zárkózott személyiség vagyok kezdetben, illetve nagyon rá tudok stresszelni az ilyen dolgokra és hajlamos vagyok össze-vissza beszélni. Még a nyelvem is összeakad olyankor és az alapból változatos szókincsem helyett sokkal gyengébben kommunikálok.

Az utóbbi időben sok ilyen komfortzónámon kívül eső “élményben” volt részem ahol idegen emberekkel kellett kommunikálnom és úgy érzem sokat fejlődtem, de bőven lehetne még javítani rajta.

Mire számíthatok így pályakezdőként milyen kérdéseket fognak feltenni? Szeretném ha egy magabiztos kisugárzásom lenne és hogy alkalmasnak találjanak erre a munkára, mivel elképesztően szorgalmas és precíz embernek tartom magam. Mire figyeljek oda? Hogyan küldjem le a hatalmas stresszt? Bármilyen jó tanácsot meghallgatok ezzel kapcsolatban!



ápr. 9. 14:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Az irodai munka mit jelent pontosan? Azért kicsit más az elvárt egy pályakezdő jogásztól meg egy programozótól (hogy kb a két végletet említsem)
ápr. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Most mindegy mi a munka.

Első körben arra lesznek kíváncsiak, hogy miket csináltál eddig (pályakezdő vagy, de egyetemi projekteket stb említhetsz, vagy hogy mire specializálódtál), mi érdekel. Ezeket mind neked kell majd kifejteni hosszabban, ők rövid kérdéseket fognak feltenni.

Aztán belekérdezhetnek pár dologba, hogy ezt vagy azt ismered-e, de nem kell megijedni, nem baj, ha nem. Mondd, ha van valami ahhoz hasonló, amit ismersz, vagy ha bár nincs is magabiztos tudásod, de már találkoztál vele.


Lehetnek ilyen csoda hr kérdések, mint "mi motivál", "mi a legnagyobb gyengeséged", "hol szeretnél lenni 5 év múlva" stb.


Az interneten számtalan ilyen összefoglaló van, keresgélj.


Az segít, ha sokat gyakorolod.

ápr. 9. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kérdések lehetnek:1től 10ig mennyire akar itt dolgozni? Mi az életcélod? Hogyan kezeled a stresszt? Hobbik
ápr. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!