Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért mondta ezt rólam a főnököm?

Miért mondta ezt rólam a főnököm?

Figyelt kérdés

Rövid háttérinfó: Utálom a nevem "hivatalos" becézését, már kiskorom óta. A preferált becenevem egy betűvel tér el, talán egy kicsit gyerekesebb, de nem érdekel. Illik hozzám, magaménak érzem.


A munkahelyemen mindenkit megkértem, hogy a preferált nevemen hívjanak. Ezt mindenki megtette, kivéve a főnökömet. Ő "nem becézget" - de nem is hív a teljes nevemen, hanem az utált becenevemet használja.


Hát jó. Nem álltam le vele vitatkozni, falra hányt borsó.


5 éve dolgozom itt. Most bejött az egyik kolléganő azzal, hogy azt állította a főnök, hogy a kolléganő engem degradál azzal, hogy a kedvelt becenevemen hív.


Ismétlem, mindenkit megkértem, hogy hívjon úgy - ráadásul tettem egy szép nagy táblát is az asztalomra. Látta, meg is dicsérte (én készítettem) szóval biztos nem az én lelkivilágom érdekében tette ezt a megjegyzést.


ápr. 18. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát képzeld Jézusról meg azt mondták, részeges és nagy étkű, bűnösök barátja.

Sajnos az emberek szeretnek belegázolni mások érzéseibe, hogy fájjon nekik.

ápr. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A főnököd szerintem teljesen félreértett, és azt hitte, a kedvelt nevet nem szereted hallani, és amit ő mond, azt igen.
ápr. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
#2 14:25 De kint van a tábla a kedvelt nevemmel, ha nem tetszene, akkor nem tettem volna fel
ápr. 18. 14:26
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
El se olvasta, csak látta, hogy szép, ezért megdicsérte. Vagy automatikusan félreolvasta, annyira természetes volt neki, hogy a másik a kedvelt beceneved. Magad mondod, hogy egy betű a különbség.
ápr. 18. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Hidd el, nem lehet félrenézni, ott egyértelműen a kedvelt nevem van - nagyon más a két betű. Még fel is olvasta, amikor először látta.


Tudja jól, hogy melyik nevet szeretem, és visszautasította amikor megkértem, melyiket használja.

ápr. 18. 14:39
 6/8 anonim ***** válasza:
65%
Mert csak. Ennyi. Ne agyald túl.
ápr. 18. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem is volt ilyen főnököm. Következetesen nem az általam preferált helyesírással írta a becenevemet. Én aláírtam, ahogy szeretem, ő meg visszaírta a megszokottabbat.

Én ebből levontam, hogy nem nagyon kedvel, mert ha minimálisan is törődne velem, oda tudna erre figyelni.

ápr. 18. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
48%

Na ezért nem mondtam meg a becenevemet a munkahelyemen.

Szólítsanak csak szépen a teljes keresztnevemen.

Amúgy a főnöknek van kismillió dolga, nem fog azon agyalni, hogy te nem Kriszti vagy, hanem Kriszta. Úgy szólít, ahogy neki magától értetődik.

ápr. 18. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!