Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem jeleznek vissza?

Miért nem jeleznek vissza?

Figyelt kérdés

Van egy közgazdász diplomám, lassan megszerzem a másodikat is, felsőfokon beszélek angolul és állást keresek multinál Budapesten. Nagyon rosszul állok, a legtöbb helyről nem jeleznek vissza, ha igen, akkor az is elutasítás. Mit kellene csinálnom? Kezdek kétségbe esni, ráadásul látom a szüleimen, hogy ők is aggódnak és ez méginkább megrémiszt. Gyomoridegem van már az egésztől. A CV-mnek jónak kell lennie, mert egy HR-es ismerősömmel átnéztük.

Ti hogy boldogultok álláskereséssel?



ápr. 18. 23:11
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
72%

Én részmunkaidőt keresek, hogy kiegészítsem a GYED-em, van egy másfél éves kisfiam, egyedül maradtam vele. Nem egyszerű soha az álláskeresés, sok helyen csak azért hirdetik meg a poziciót, mert meg kell nekik. Egyébként már rég be van töltve a hely.

Ne add fel és ne keseredj el.

ápr. 18. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
60%

Az álláskeresés ilyen. Be kell adni a jelentkezést 50 céghez, ebből 10 válaszolni fog, 5 behív interjúra és 1 talán felvesz.

A kicsit korrektebb multik küldenek egy automatikus választ a jelentkezésre és arra az esetre is, ha nem választanak ki.

Nem kell feladni. Akkor sem, ha az interjú után nem szólnak vissza. Valamelyik sikerülni fog.

Jó angol tudással külföldi állásokat is meg kell pályázni.

ápr. 18. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Próbálkoztam külföldön is, de onnan se jeleznek vissza, mert nincs ottani tartózkodási helyem.
ápr. 18. 23:56
 4/21 anonim ***** válasza:
51%
Hany eves vagy?
ápr. 19. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Elmégy àrut tölteni. Addig meg folyamatosan adod be az önéletrajzodat. Aztán ha már biztosan felvesznek valahova, akkor otthagyod az ugródeszkás melót. Addig sem vagy pénz nélkül.
ápr. 19. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
A jó nyelvtudás hasznos. Sok gyárba keresnek tolmácsokat. Sokszor rugalmasak is, lehet mellett egyetemre járni. Nettó 700at megkapják a legtöbb helyen. Persze az angol nem elég, kell mellé valami keleti nyelv is. Orosz, kínai, japán, koreai.
ápr. 19. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
76%

Aldiban dolgoztam 4 évig míg sikerült diplomával és nyelvtudással megfelelő állást találnom.


Amit #1 ír sajnos nagyon is igaz "sok helyen csak azért hirdetik meg a poziciót, mert meg kell nekik. Egyébként már rég be van töltve a hely."


Aztán sajnos az is benne van a pakliban, hogy elmész és meglátod a kollégákat a légkört és az egésztől elmegy a kedved....nekem volt 2 ilyen hely is, a kollégák életuntak, azt sem mondták h bú vagy bá...

Volt ahol én köszöntem el, hogy kösz a lehetőséget.

ápr. 19. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
83%
De miert kell hirdetni a poziciot ha nem kell ember?? Ez a munkakereso emberek átba*szása
ápr. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
50%
Bárhová jelentkezel, csak az asszisztensi poziciót pályázd, akár milyen papírod is van-kezdőként..Ha valóban elakarsz helyezkedni.
ápr. 19. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

9+ "az angol nem elég, kell mellé valami keleti nyelv is. Orosz, kínai, japán, koreai."


7 évvel ezelőtt mikor azt mondtam valakinek, hogy milyen nyelvet tanuljon, lehurrogtak, és elmondtak minden ostobának-és lőn 7 év-és minek van keletje? Annak amit mondtam:D

ápr. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!