Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tennétek ebben a helyzetben?

Mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Van egy kolléganőm, aki, mondjuk ki büdös. Izzadtságszag, plusz a ruhákat több napig hordja. Volt, hogy el kellett ülnöm a közeléből, mert nem bírtam, és másnap ugyanaz a felső volt rajta.

Nem csak engem zavar, hanem mindenkit. Nem tudom, hogy lehetne szólni, mert szólni kell, finom jelzéseken túl vagyunk, hasztalan. Semmiképp nem akarom megbántani, de nem tudom, hogy kellene mondani.


ápr. 22. 18:36
 1/9 anonim ***** válasza:

"Semmiképp nem akarom megbántani"

Akkor ne szólj neki.

Amúgy azt kéne, hogy odamész, és elmondod, hogy tisztálkodjon jobban, és cseréljen többször ruhát.

Ha nem akar neked hinni, akkor álljon oda elé egyszerre az összes kolléga, akit zavar.

ápr. 22. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Sajnos muszáj szólni, mert elviselhetetlen is tud lenni, fejem is belefájdult volna, ha nem tudok elülni mellőle.

Akkor azt kérdezem, hogy lehet ezt finoman tálalni, hogy ne legyen nagyon megalázó.

ápr. 22. 18:56
 3/9 anonim ***** válasza:
86%

Mindenképpen megalázó, és úgy lehet, ahogy mondtam.

Döntsd el, hogy mennyire zavar, és ha nagyon, akkor sajnos ezt is vállalnod kell. Semmiképpen ne kezdj el előtte szégyenkezni (hogy miért szólsz), vagy megalázkodni, semmi magadra negatívat ne csinálj.

Határozottan, és egyszerűen szólj neki.

ápr. 22. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
50%

Kérdezz rá így, diszkréten:

"Kedvesem, miért vagy olyan rossz viszonyban a vízzel és a szappannal?"

ápr. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

3: köszönöm. Ma beszéltünk erről a többiekkel, mit kellene, hogyan, ki mondja… mindenkit zavar, előbb-utóbb robbanni fog, ezt kéne elkerülni. Mármint ezt most úgy értettem, hogy nagyon leoltja valaki, ha szakad a cérna.

4: ez így vicces, de a valóságban nagyon kínos helyzet

ápr. 22. 19:08
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg egy másik kolléganő odamentünk az illetőhöz, és szóltunk neki.Nem sértőn, de egyenesen, és próbáltunk neki segíteni, tanácsot adni. Volt amikor sikerült neki, volt amikor nem. Mindkét esetben ruhatár csere már nagyban segített nekik..

Volt ilyen osztálytársam még szakmunkásba-nem sértőn, de szóltam neki. Nála sikerült elérni sikert, de a szülei-katasztrófa. Zéro siker.

ápr. 22. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk, mikor ilyen volt, a közvetlen felettesünknek szóltunk (egymástól függetlenül, de vagy öten), ő - mármint a felettesem - azt mondta, hogy ő ezzel nem tud mit kezdeni, de szól a HR-nek és majd ők elintézik. Később ténylegesen kapott is egy e-mailt a leányzó, hogy szeretné behívni a HR egy beszélgetésre, ezt onnan tudom, hogy engem is megkérdezett, hogy nekem volt-e ilyen, vagy ez normális-e ezen a helyen.

Nem sokkal később átkerült egy olyan részlegre, ahonnan van lehetőség home office-ra. Fogalmam sincs, mit és hogy beszéltek, ennyit tudok, hogy ki biztosan nem rúgták, ő sem mondott fel.

Szóval ja, vagy közvetlen felettesnek, vagy HR-nek jelezni. Az a baj, hogy mondanám, hogy beszélj vele, általában ennek a híve vagyok, bármit meg tudok beszélni a hangos szomszéddal, az idegesítően csámcsogó kollégával, bárkivel, viszont az, hogy "ne haragudj, de nagyon durván büdös vagy", az annyira vállalhatatlan, hogy ilyet még humorral se lehet elütni, automatikusan beleképzelem magam a másik fél helyzetébe és tudom, hogy itt nincs olyan opció, hogy ne semmisülj meg, ha azt mondják, büdös vagy. Mé grosszabb, ha te is tudod, de eü okok miatt ez van, és nem tudsz vele mit kezdeni, de tudod, hogy a többieket zavarod vele... Szóval nem ajánlanám, hogy te intézd, bízd rá azokra, akiket ezért (is) fizetnek.

ápr. 22. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A felettes el tudja intézni. Kiáll a csoport elé, és kollektíven, név nélkül felszólít mindenkit a tisztálkodásra. Akinek inge, az vegye magára, mert panasz érkezett az illetőről. Ha nincs változás, személyesen felkeresi és megkéri. Az a baj, hogy itt tekintettel vagyunk a büdösek lelkecskéjére. De a mi orrunkra ki van tekintettel?
ápr. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy ez egy önkormányzati intézmény, és nincs olyan értelemben hr, mint egy “rendes” cégnél. Van egy db munkaügyes és annyi… semmi protokoll az ilyenekre.

Amúgy utolsónak igaza van ami az orrot illeti.

ápr. 23. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!