Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkahelyi feladatok drasztiku...

Munkahelyi feladatok drasztikus növekedése esetén mit tennétek ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

2019 eleje óta dolgozok a jelenlegi munkahelyemen, egy szem érettségivel és 1,5 év hasonló munkakörben szerzett tapasztalattal vettek fel adminisztrátornak.


Az első időszakban rengeteg munkám volt, rendbe kellett tennem a káoszt, amit az elődöm maga mögött hagyott. Ez eltartott pár hónapig, ezután pedig túl kevés volt a feladatom, volt, hogy napokig csak olvastam, nyelvet tanultam. 2020-ban egyre több feladatot kaptam, jobban ki tudtam tölteni a munkaidőt. Szeptemberben homeoffice-ba küldtek, ugyanúgy csináltam mindent tovább, minden kész lett időben, semmit nem hanyagoltam el, nagyon jó volt, már csak azért is, mert ekkor kezdtem levelezőn az egyetemet, így több időm volt tanulni, mert nem kellett utazni.


Januárban visszarendeltek homeoffice-ból. Először úgy volt, hogy ideiglenesen, csak addig, amíg leltározunk és leadjuk az év végén szokásos dokumentumokat. Ez megtörtént már január közepén, de még mindig be kell járnom. Ez még nem lenne probléma, és itt jön a DE.


Január első hetében szólt a főnököm, hogy idén várhatóan kétszer annyi munkám lesz, mint tavaly, mert valamit fejleszt a cég, és az rám lesz bízva. Hát nem kicsit lepődtem meg, de éppen vizsgaidőszak közepe volt, se időm, se energiám nem volt ezen gondolkodni.


Eltelt pár hét, lementek a vizsgáim. Már most látszik, hogy rohadt sok dolgom lesz. DE aztán jött a február, és felmondott az egyik kollégám. A cég úgy döntött, hogy nem vesznek fel senkit a helyére, inkább szétosztják a feladatait... KÉTFELÉ. Merthogy költségcsökkentés... Tehát amellett, hogy idén kétszer annyi munkám lesz, mint tavaly, még egy fél embernyi munkát rám sóztak úgy, hogy ahhoz amúgy képesítés kéne, szóval még valami online oktatásra is elküldtek.


És ebben az a legszebb, hogy a fizetésemet egy fillérrel sem fogják jobban megemelni, mint mindenki másét, ami azt jelenti, hogy nyáron egy bruttó 10.000 Ft-os emelés várható, ami lóf@sz.


Egy szem érettségivel és egy félév egyetemmel nyilván nehéz munkát találni, főleg most, én ezt nem vitatom, de úgy érzem, hogy ezt így nem fogom bírni. Úgy terveztem, hogy kb. a 4-5. félév végéig itt fogok dolgozni, utána meg sehol, mert sok lesz a gyakorlat és nincs annyi szabadságom (8 féléves a képzés), de így nem tudom...


Ti mit tennétek a helyemben?


(Fontos infó: még a szüleimmel élek, havi ~50.000 Ft-tal szállok be a költségekbe, plusz telefont meg ilyesmit én veszek magamnak. Sok félretett pénzem van, egy részét a nagyszüleimtől kaptam, egy részét pedig én tettem félre. Ezzel az összeggel simán kibírnám az egyetem végéig, de nyilván sokkal jobb lenne, ha megmaradna és mondjuk egy lakáshitel önrészének használhatnám.)



2021. febr. 4. 03:57
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyenlőre semmit nem tennék. Megnézném, hogy mennyire bírom, és attól függően döntenék. De előre biztos nem lépnék semmit.

Ha úgy érzem, hogy sok, nem megy tovább, próbálnék új helyet keresni mire itt felmondok, mert a megtakarítást nem lenne jó felélni.

2021. febr. 4. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!


Én is ilyesmit terveztem, egyelőre maradok. Szerencsére az első félévben nagyon jó lett az átlagom, így nem kell attól tartanom, hogy áttesznek önköltségesre az egyetemen, ha ez a félév nem sikerül olyan jól. Ha nem megy, akkor nyár közepe felé felmondok, hogy szeptemberben már ne kelljen ott dolgoznom, és keresek más munkát, lehetőleg olyat, ami legalább egy picit kapcsolódik a tanulmányaimhoz. Anno volt egy hely, ahová felvettek volna, de sajnos nem volt hazafelé busz, autóm meg nincs. Ez még a jelenlegi munkahelyem előtt volt, akkor nem kifejezetten ilyen munkát kerestem, csak szembejött a lehetőség, amivel sajnos nem tudtam élni.


A hétvégén majd ránézek, hogy milyen lehetőségek vannak a környéken. Egy párról tudok, de biztosan van még. Szeretném felmérni a terepet.

2021. febr. 4. 05:02
 3/17 anonim ***** válasza:
0%
Dolgozni vettek fel, nem kenyelmeskedni ... azert mert idaig tudtal logni, az nem azt jelenti, hogy az az allapot volt a normalis. Kicsit fura, hogy serelmezed, hogy munkaidoben dolgozni kell :)
2021. febr. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
22%

Ha képzett lennél, akkor lehetnél alkupozícióba ilyen esetben, tehát leülhetnél a vezetőddel, hogy erre vettek fel ennyi pénzért és most ezt kell csinálnod ugyanannyi pénzért, tehát indokoltnak tartod az emelést.

Sajnos a te esetedben inkább örülni kell, hogy van munkád. Tanulj mellette valamit, vagy különben egész életedben el kell vállalnod ami jut.

2021. febr. 4. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#3 Csak az első év egy részében volt kevés feladatom, mert még nem tudták, hogy mennyit bízhatnak rám. Később egyre több feladatom lett, ahogy egyre jobban beletanultam a dolgokba. 2020-ban már kitöltöttem a munkaidőmet, sőt, néha előfordult, hogy otthon is dolgoztam. Szerintem ez lenne a normális: munkaidőben végig dolgozni, de nem megszakadni meg otthon, hétvégén befejezni, legfeljebb ritkán, ha valami nagyon fontos.


Amúgy meg az elődömnek annyi munkája volt, mint nekem, amikor kevésnek éreztem és volt időm telefonozni. Azért érzem én kevesebbnek, mert jobban kezelem az excelt, amit lehet, rábízok, használom a makrókat, és eszembe nem jutna számológéppel szórakozni.


#4 Mint írtam, egyetemre járok, tehát éppen tanulok, nem is keveset. Az alkupozícióval kapcsolatban általánosságban igazad van, ezt aláírom, és igen, örülök, hogy van munkám, de nem szeretném, ha emiatt rosszul teljesítenék az egyetemen, mert az fontosabb.

2021. febr. 4. 07:56
 6/17 A kérdező kommentje:
#4 Bocsi, véletlenül lepontoztalak, felfelé akartalak. :/
2021. febr. 4. 07:57
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem rosszindulatból mondtam, de tényleg sajnos ez a helyzet szerintem. 4-es vagyok.
2021. febr. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem már most kezdj el állást keresni, úgysem megy gyorsan a váltás, és a helyedben a suli miatt mindenképpen részmunkaidőben gondolkodnék, haza adni akkor is tudsz, nem vagy kényszerhelyzetben, hogy el kell tartanod egy családot, gyereket.
2021. febr. 4. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#4,7 Tudom, és egyetértek, egy érettségi már nem ér semmit önmagában, a nyelvtudás, informatikai ismeretek pedig nem extrák, hanem alapelvárások. Anno

19 évesen azért kezdtem dolgozni, mert nem tudtam, hogy mit szeretnék, de mindig is a továbbtanulás volt a terv. 22 évesen sikerült végre kitalálnom, hogy mit szeretnék tanulni, fel is vettek az egyetlen szakra, amit megjelöltem, és most azt csinálom.


#8 Hétvégén lesz időm, utána fogok nézni a környékbeli lehetőségeknek. Részmunkaidő nem lenne rossz, de nem tudom, hogy van-e rá lehetőség. Esetleg a jelenlegi munkahelyemen is megkérdezem, hogy van-e erre lehetőség, veszteni nem vesztek vele semmit, legfeljebb nemet mondanak.

2021. febr. 4. 09:32
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Az is jó, ha a jelenlegi helyeden meg tudsz ebben állapodni. Én főiskola mellett vagy részmunkaidőztem, ami huzamosabb ideig tartó munka volt, vagy 1-1 napokat vállaltam diákmunkát. Így tudtam mellette tanulni is.
2021. febr. 4. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!