Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Álláskereséshez tudnátok tuti...

Álláskereséshez tudnátok tuti tippeket adni?

Figyelt kérdés
Minden nap megnézem LinkedIn-en és az általam preferált cégek oldalain, hogy van-e bármi új hirdetés. Valóban számít, hogy minél gyorsabban jelentkezzek egy-egy pozícióra?

ápr. 22. 23:16
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Pályakezdő vagyok.
ápr. 22. 23:19
 2/19 anonim ***** válasza:
92%
Az állaskeresés szívás. Legyen egy jó önéletrajzod minőségi képpel. Add be minél több helyre. Eddig nem nehéz,ez után jön a gázabb rész. Amikor járhatsz többfordulós,többórás állásinterjúkra és a fele vissza sem jelez,hogy felvettek-e. A hr-esekről meg ne is beszéljünk. Lényeg,hogy ne add fel,ez türelemjáték.
ápr. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

Ez így kevés. Regisztrálj néhány nagy állásportálon, töltsd fel a CV-det, állítsd szabadon kereshetőre + állíts be keresési feltételeket, kulcsszavakat, amik alapján naponta küldi az új álláshirdetéseket.


Önéletrajzod jó legyen, kép nem kell, csak mobilszám és e-mail cím + LinkedIn profilod linkje. Értelemszerűen LinkedIn-en is legyél fenn te is, az is legyen csili-vili, ott úgyis van fotó, legyen minden infó megadva.


Nézz meg néhány neked szimpatikus álláshirdetést, próbáld a CV-dbe belefogalmazni azokat a kulcsszavakat, kifejezéseket - ha lenne némi tapasztalatod akkor azt javasolnám kicsit szabd pozira a CV-t mielőtt elküldöd ezen elv (mit keresnek - azt írd bele) mentén.


Nagyon nem mindegy, milyen területen keresgélsz, általánosságban nehéz tippeket adni, de az biztos, hogy ez egy türelemjáték, és kb. kezeld úgy, mint egy napi 6 órás pozíciót, legyenek fix napi feladataid, amiket megcsinálsz.


Hány helyre küldted el eddig?


Minden cég és állás/pozíció, kiválasztási folyamat más, nem biztos, hogy számít milyen hamar jelentkezel. Mi pl. kis cég vagyunk, összegyűjtjük a CV-ket mondjuk 2 hétig, utána hívjuk be az első kört, tökmindegy milyen hamar jelentkezel, nem fogunk behívni, míg nem látjuk a merítést.


Állásbörzék vannak ilyenkor tavasszal, nézegesd azokat is. Preferált cégeknek ne csak a honlapját nézegesd, küldd be a CV-d a HR-ra vagy központi e-mail címre, hogy pályakezdő vagy, itt a CV-d, szimpatikus a cég, szívesen dolgoznál ott stb.

ápr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm. Nagyon sok helyre be van adva jelenleg is a jelentkezésem (kb 17-20), de eddig semmi visszajelzést nem kaptam. Az önéletrajzom összeállításában kaptam hozzáértő segítséget, úgyhogy az a rész szerintem rendben van.
ápr. 23. 00:16
 5/19 anonim ***** válasza:
Nem a gyorsaság a fontos
ápr. 23. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
70%
Munkaügyi központ allasokat is nézd. Azoknál a legbiztosabb
ápr. 23. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Milyen munkakör?
ápr. 23. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
#4: Pedig azt se írtad, hogy lány vagy :-D Bár a mai világban mit számít... Bocs, tudom, hogy nem a kérdésre válaszoltam, azt írtam volna amit a 3-as.
ápr. 23. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
73%

17-20 az semmi, az emberek több száz helyre is beadják.



Nem kell a követelmények 100%át kipipálni, ha 70% már megvan, simán add be oda is. Veszíteni nem fogsz vele, max kiszûrnek.



Ne legyen sok felesleges rizsa a CVn. A gimis diákmunkád pl nem fogja érdekelni őket.



Nemzetközi céghez nyugatra pl NEM kell fotó, nem hat professzionálisnak. Én tíz éve itt élek, itt dolgozom, itt fura lenne. Olyan hatást kelt, hogy a külsejével akarja eladatni magát, diszkrimináció stb.


Lakhelyt se kell odaírni feltétlen, nem mindig szokták. A mai világban már van remote, vagy költöznek az emberek ha megkapják.



És sajnos sok prozítciónál a hírdetés csak formalitás, már megvan kit vesznek fel.

Vagy valami diversity hire szitu van, jól néz ki hogy felvettek x számban nőt, etnikumot, fogyatékost, de kb senkit nem tartanak meg csak két hétre, hogy a statisztika jól nézzen ki, és megkapják az állami bónuszt.



Ja, jó sz@r most a piac, de kitartást.

ápr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
52%

17-20 az tényleg semmi. Amikor állást kerestem kb. pár óra alatt adtam be ennyi helyre.

1.Legyen jó a CV-d, érdemes egy tapasztaltabb HR-essel megnézni még ha ezért fizetned is kell(hiszen a cégek nem fogják megmondani hogy sz ar az önéletrajzod..... és csodálkoznak az emberek hogy nem jeleznek vissza)

2.Használd fel a kapcsolataidat. Család,barátok,ismerősök.....a legtöbb helyen semmibe se kerül beajánlani embereket.

3.Több platformon legyél ott, ne csak Linkedinen.

4.Sok helyre kell jelentkezni 15-20 az lófa sz. 1 hét alatt ha mondjuk 80-100 helyre beadod a CV-t abból jó esetben lesz 10 interjú. Akkor is jelentkezz ha nem feltétlen felelsz meg minden követelménynek, ne feledd hogy a jelentkezéssel semmit se vesztesz....festőként beadhatod atomfizikus munkakörre is a CV-det....valószínű a kukában/lomtárban fog landolni, de akkor se vesztesz semmit.

ápr. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!