Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Másoknak is kilátástalan a...

Másoknak is kilátástalan a munkakeresés mostanában?

Figyelt kérdés

Hetek óta 1 darab állás se hívott az utóbbi időszakban pedig jelentkeztem rengeteg állásra.

Nem vagyok válogatós, bármi jó lenne amire alkalmas vagyok és elég akár 8.általános és nem kérnek ezer meg egy dolgot ami előny vagy feltétel (targonca, erős office érzék, 5 év tapasztalat...) de még egy egyszerű takarító munka se keres meg ahol nem kérnek még tapasztalatot sem.

Úgy vettem észre, hogy mostanában tapasztalatot is kérnek takarító és raktári állásokra, korábban ez nem volt jellemző.

Emlékszem régen simán jelentkeztem raktári állásokra, ma már nem tudok mivel kérnek legtöbb helyen legalább 3 év tapasztalatot ami nincs ugye nekem.

Korábban azért volt, hogy hívott akár 3-4 állás is egy nap aztán 1-2 napig simán csörgött a telóm nonstop munkák miatt, de most mintha síri csend lenne.

Barátnőmnél is ez a helyzet, pedig neki jobb a munkatapasztalata és mégsem keresik őt sem egy ideje, vagy ha keresik is bemegy interjúra majd kapja a "majd értesítünk" szöveget vagy vissza se hívják.

Mostanában másokat se hívnak állások? Most már úgy vagyok, hogy ha 1 nyamvadt állás hívna már az lenne a legjobb és egyből ugranék de még egy sem hív. Még eskü takarító munkát is vállalnék de nem az sem.

Mintha leállás lenne munkáltatóknál, hogy munkavállalókat keressenek vagy nem tudom mi van de durva most a helyzet.

Nem értem miért tesznek fel hirdetéseket ha egyáltalán nem hívnak vissza embereket. Frissítettem az önéletrajzom, pontos telefonszámot adtam meg, van tapasztalatom ha olyan munkát nézek pl.bolti munka még azok sem keresnek.

Elkeseredtem, gondolkoztam, hogy személyesen bemennék boltokba és beadnék önéletrajzot az valamennyivel növelné az esélyemet?

Régen az első munkahelyemre személyesen mentem és érdeklődtem tapasztalat nélkül frissen az iskolából és ott szerencsém volt, pont volt hirdetés is.

Bár nem vonz a bolti munka újra de a semminél jobb lenne az is...

Gyárba is mennék de most nincs olyan gyári munka amire megfelelnék, mivel a legtöbbnél a pozícióhoz megfelelő szakmát és tapasztalatot kérnek. :/ Pedig azt hittem gyárakba olyan egyszerű bejutni ahogy itt szokták írni, de mégsem...



febr. 27. 02:12
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt, a külföldi munkavállalók lassan,de biztosan szorítják ki a magyar munkaerőt az ilyen egyszerűbb (főleg gyárakban) munkakörökből.

Másrészt, protekcióval mindenkit hamarabb felvesznek. Lehet, máraz előtt megvan, ki tölti be az adott munkakört, mielőtt a hirdetés megszületne. De ugye azt muszáj, ezért kirakják, viszont nem téged vesznek fel, hanem Marikát, az ott dolgozó Teri barátnőjét.

Harmadrészt, a nagyobb cégek zöme már rotkábban hirdet. Mindent a munkaerő kölcsönzőkre bíznak, így megkímélik magukat az adminisztráció egy részétől. Úgyhogy én a helyedben ilyen kölcsönzőket keresnék fel - nemrég én is általuk jutottam napok alatt munkához.


Nem tudom hol élsz, de ha megírod, és tudok valamit a környékeden, megpróbálok segíteni.

febr. 27. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 A kérdező kommentje:
Meglepő de budapesti vagyok, 11.ker.
febr. 27. 04:48
 3/35 Dongaben ***** válasza:
100%
Az olyan gyári munkákra, amihez nem szükséges végzettség, tapasztalat, most itt vannak a filippinók, vagy ukránok. Ettől függetlenül veszik fel a magyar jelentkezőket is, de újabban kevesebbet, mint az előbb említettekből. Nem azért, mert kevesebbet kell fizetni nekik. Ez tévhit. Azért, mert egy filippíno nem mondja azt, hogy: "Hoppá, ez nem tetszik. Holnap már nem is jövök." A munkáltatónak meg az az érdeke, hogy stabil dolgozói legyenek. Azért, ne add fel. Hamarosan keresnek valamelyik helyről. Célszerű volna tanulni, szakmát szerezni. ( Soha nem késő. ) :)
febr. 27. 05:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Pont kora reggel jutott az eszembe, hogy kiírjak hasonló kérdést:).

Munkahelyet szeretnék váltani, küldöm én is az Önéletrajzot ahova tudom. Nagyon le lett korlátozva a normális álláskereső portálok száma.

Minimális helyre hívnak be. Tuti velem is baj van, de a társadalommal, a munkahelyekkel is.

febr. 27. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
91%

Szóval Budapest, értem.


Nekem vidékiként kicsit furcsa, mert minden munkát Budapesten látok meghirdetve, de pont emiatt tudok egy pár tippet adni neked!

Noha nem tudom milyen munkakört (hány órás, hány műszakos, mennyi utazással) vállalsz, párat leírok neked, és bárkinek, aki hasznosnak találja!


Én jelenleg Iváncsán fogok kezdeni az Sk on Hungary gyárában. Van Budapestről is busz! Nagyon jó fizetés, nem fizikai munka, viszont 12 óra (kb havi 15 nap) + utazás az ára. Céges bisz hoz és visz!


Aztán...

Ahová mindig munkaerőt keresnek, az a Posta Budaörsön. Hozzád közelebb esik, és nagyon sok helyről van céges busz. Állandó éjszaka vagy délelőtt+éjszaka a munkarend. 8 órás. Ez semvészes, a fizu nem olyan magas, de mindog van felvétel és egy takarítónál talán még mindig jobb.


Ha több is érdekel, van facebook-on egy GI Group Magyarország nevezetű munkaerő kölcsönző! Nagyon sok a Budapesti hirdetés.

Ilyen és ehhez hasonló munkaerő közvetítők után böngéssz a neten!


Örülök, ha tudtam neked/nektek segíteni!

febr. 27. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
100%

#5 sajnos a jelentkező is annyival több a fővárosban, amennyivel több állás van itt meghirdetve.

Egyébként a kérdező és mindenki más nevében is köszi a tippeket. Azt megkérdezhetem, hogy Iváncsán mennyi az a nagyon jó fizetés? Csak mert innen azért elég messze van, sok időt elvenne.

febr. 27. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%

Én ugyan nem a fővárosban élek, ezért "vidéki" viszonylatban írom, hogy jó a fizetés.


Leadózva netto 420-450 között mozog + cafetéria + étkezési hozzájárulás (napi 1x főtt étel vagy alkalmankénti netto 1600ft)

febr. 27. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
85%
#7 köszi!
febr. 27. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
96%
Nem vagy ezzel egyedül, én is keresek, ugyan nem a fővárosban, hanem vidéken viszont nem rossz környéken. Jelentkezek mindenhova már, és alig van visszajelzés...
febr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
10%
Németországban múlt héten mondtam fel egyszerű konyhai kisegítő munkát mert találtam egy közelebbit a lakhelyemhez, kb 3 nap volt mire ezt megtaláltam. Néha ha kabarét akarok nézni bekapcsolom az M1-et és örülök hogy már nem élek ott.
febr. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!