Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nyuggereknek miért kell...

A nyuggereknek miért kell elvenni a munkát a fiatalok elől?

Figyelt kérdés

Nemrég felvételiztem gépkocsivezetőnek, fel is vettek volna, ha nem egy nyugger mellé raknak oda betanulni. Nem elég, hogy hatvan akárhány évesen elveszi a munkát egy főállású elől, még alá is tesz nekik. Ha ő hibázott, egyből rámfogta hogy én b*sztam el. Meg beköp a főnöknek, hogy én nem tudok vezetni és nekem mondogatja, hogy adjam fel ezt a szakmát. Azért nekem több mint 2 év nemzetközi gyakorlatom van és magasabb gépkocsivezetői képesítésem is mint neki. Nehogy már egy nyugger mondja meg nekem mit adjak fel és mit ne. Adja fel ő, és adja át a helyet egy főállásúnak.

A rakodásnál csak játsza az agyát, hogy a ládákat nem lehet 2x-re felrakni, pedig úgy gyorsabb is lenne és nem kéne megszakadni. Játssza magát, hogy ő egybe is fel tudja rakni, aztán úgy erőlködik majdnem összesz*rja magát, aztán majd ott kap nekem infarktust, aztán rám hal ott a vén bolond. Nem tudom, ezeknek a nyuggereknek, miért kell túlbonyolítani mindent. Aztán meg dicsekszik, hogy ő 42 évesen nyugdíjba ment korkedvezménnyel és 200 fölött van a nyugdíja. Csak azért dolgozik, mert másképp megbolondulna otthon. De kell nekik a munka is, meg a nyugdíj is.


De más szakmákban sem jobb a helyzet. Pl. az őrző-védő cégek is nyuggerekkel van tele. Nyugdíjas katona és rendőrtisztekkel, akik nem dolgozták ki magukat életükbe, csak üldögeltek egy irodába, jó fele bólogattak "így elvtársam-úgy elvtársam" meg a tiszti klubba szétitták a májukat. Aztán 40 évesen meg elmentek nyugdíjba, mert az ő munkájuk olyan stresszes. Utána elmennek még dolgozni, elvéve a munkát a fiatalok elől, mert otthon unatkoznak, nem tudnak magukkal mit kezdeni. Azt meg hagy ne írjam le, hogy egy munkahelyen is mit csinálnak. Semmit. Csak fölb*sszák a lábukat az asztalra "jaj megjött má a nyugdíj?" és a fiatalok végzik helyettük a munka nagy részét, mondván ők már öregek. Csak a fizetést és a nyugdíjat tudják felvenni, meg áskálódni a fiatalok ellen. Mert a spicliskedés az megy nekik, mert egész életükben azt csinálták.


De ha elveszik a fiatalság elől a munkát, meg még alájuk is tesznek a munkahelyeken, hogy a nyugger havernak csinálják ott a helyet, ki fogja eltartani a nyugdíjas társadalmat? Ha mi nem dolgozunk, mert ezek elveszik előlünk a munkát, akkor nem lesz ám nyugdíííj meg részletre Suzuki, meg túrós bukta nekik.

Talán nem az őrző-védő cégeknél, meg a szállító cégeknél kellene tartani a nyugdíjas klubbot. És sajnos előbb felvesznek egy nyuggert, mert azok után kevesebb járulékot kell fizetni.


Vajon miért éri ez meg a kormánynak? Miért nem arra ösztönzik inkább a munkáltató cégeket, hogy főállásúakkal töltsék be a helyet? Miért nem lehet azoktól megvonni a teljes nyugdíjat, aki mellette munkát vállal (legalábbis arra az időre még dolgozik) Hiszen akkor aktív. Nehogy már két helyről húzzanak le pénzt. Állandóan csak nyígnak, mindenkitől sajnálnak mindent, csak ő nekik legyen.



2013. máj. 30. 15:27
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
40%
Én mint aktív dolgozó 77k viszek haza. De szerencsére még 70K még összejön a maszekból.
2013. máj. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
48%
Hatalmas élősködők ezek, szerencsére a közalkalmazottakat kivágják júli. 1-től.. 500 ezer munkanélküli van és akkor nekik munka is kell meg nyugdíj is.
2013. máj. 30. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Többnyire azért dolgoznak, hogy segíteni tudják a munkanélküli vagy keveset kereső gyerekeiket és azok családját.

Az, hogy valakinek undok természete van, nem függ attól, hogy hány éves. Ismerek én áskálódó fiatalokat is, nem kell ahhoz idősnek lenni.

2013. máj. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Abban az esetben megértem, hogy szeretnének dolgozni, ha:

-tényleg jók a szakmájukban, és szeretik is csinálni (főleg a pedagógusoknál látom ezt, hogy manapság minden senki elvégzi a tanárképzőt, aztán mennek tanítani, és egy életre megutáltatják a gyerekekkel a tanulást, mert nem bírnak tanítani, ki nem állhatják a gyerekeket - anyukám iskolaorvos, és egy fiatal tanár konkrétan azzal ment be hozzá, hogy a gyerekektől van gyomorfekélye -, míg sok idősebb tanár meg élvezi az egészet, és fantasztikusan oktatnak és nevelnek)

-olyan kevés a nyugdíjuk, amiből nem tudnak jól megélni (a szívem szorul el, amikor látok egy öreg nénit, aki számolgatja az aprót a fagyizóban, hogy tudjon venni egy gombócot, és látszik rajta, hogy úgy kellett kuporgatnia egy rohadt gombóc fagylaltért... most attól, hogy nyugdíjas meg idős, nem kell azt hinni, hgy akkor ő éljen vízen és kenyéren).

-ha nem is kevés a nyugdíja, de fontos dologra kell (pl. ha az unokája súlyos sérült vagy beteg)


De ebben az esetben én is felháborítónak tartom, hogy egy 200e+ nyugdíjas nemhogy veszi el mások elől a munkát, de még hantázik is meg tesz keresztbe a jobb munkaerő fiatalnak... csak az a baj, hogy ezt nem feltétlen tudja a munkaadó megállapítani... vagy kérdezze meg, hogy haver, neked mennyi a nyugdíjad, és mire kéne neked a pénz...

2013. máj. 30. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
27%
Engem mindig érdekel hogy élnek emberek 70 ezer sőt 50 ezer forintból, mert nálunk a rezsi több ennél, pedig ez csak egy 2 szobás lakás. Nem akarok senkit megsérteni, nem azért mondom...
2013. máj. 30. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
szerintem az idősek nem annyira nagy igényűek...nem kell nekik drága tusfürdő,nem eszik sokat,nem égeti állandóan a villanyt,legalább is a mamám ilyen...nagyon ügyes ,néha én sem értem de mindig tud spórolni
2013. máj. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

Ismerek én is többet.

Egyrészt vannak, akikre szükség van, bár a 80 éves prof. bácsit műteni már nem osztják be, ambulancián pedig a kollégák nem győznek utána hibát javítani, mert elfelejti az 1 órája felállított diagnózisait, rossz ember akar gipszelőbe küldeni, stb.

A másik "dísz" főorvosnő, aki szépen beállított hajjal bejön 1-2 órára, elbeszélget pár hasonló korú nénivel mi a baj, majd hazamegy. De lényegében semmit nem csinál.

Persze rájuk szükség lenne, mert kevés a fiatal orvos, csak ez olyan, mint az egyszeri lány, hogy van is, de nincs.


Akik meg tényleg elveszik a munkát a fiataloktól azok közül tényleg jópár elmehet a sunyiba, 70-es nő nekem borul ki, hogy feljelenti a volt munkáltatóját, mert őt kirakták. Persze, mert rosszul dolgozott, de ő azzal takarózik, hogy idős.

Ahová még régen dolgozni szerettem volna menni ott is lényegében csak nyugdíjasok vannak, új embert meg ugye nem vesznek fel.

Barátnőm a szakirányú diplomájával felvették asszisztensnek a diploma nélküli idős dolgozókhoz, akik vele csináltatják meg a munkát. Persze ilyenek vannak a középkorúaknál is, csak amikor ekkora túlkínálat van munkaerőből, mégiscsak valahogy szabályozni kéne, hogy a nyugdíjas a 200e nyugdíja mellé megkeres még egyszer ennyit, a pályakezdő meg 0 Ft bevétellel él - még a 70 nyugdíj 35 részmunkaidős fizetés is több ennél.

2013. máj. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
59%

most kifogtál egy köcsögöt, azért ne általánosíts.


Anyukám is dolgozik nyugdíj mellett, mert egyébként nem tudna akkor nekünk segíteni, és a nyugdíjából nem élne meg.


És szerintem nem teljesen igaz ez ahogy írtad, mert én pl. mindig találok munkát egyből. (jó ez Budapest, de Bp-en is sokan panaszkodnak hogy nincs munka) Egyszerűen nem értem ezt, mert én nyelvvizsga és diploma nélkül folyamatosan találok munkát. Csak akarni kell, és nagyon rámenősnek, életrevalónak kell lenni.

2013. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim válasza:

Vannak nyugdíjasok, akik 200 ezerből kell megélni... Akinek már mindene meg van háza, gyereke...

Más fiatal pályakezdő kezdő fizetése meg 70 ezer forint, úgy hogy még előtte az élet, gyerek, család, ház .... Ennyiből nem lehet építkezni . még akkor se ha ketten már 140et fognak keresni, arról nem is beszélve i van ha hitelt vesznek fel és az egyikőjük állástalan lesz ... Ne adj isten mindkettő ...

Szerintem pont az aktív korúakat kellene támogatni, nyugdíjasoktól se kell elvenni a pénzt, de szerintem nekik nincs okuk panaszra!

100-150 ezer forintos nyugdíjból azért ki lehet spórolni a nyaralást is.

2013. jún. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy azok kapnak sok nyugdíjat akik életükbe nem dolgoztak igazán. /rendőrök katonák stb/
2013. jún. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!