Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A nyuggereknek miért kell...

A nyuggereknek miért kell elvenni a munkát a fiatalok elől?

Figyelt kérdés

Nemrég felvételiztem gépkocsivezetőnek, fel is vettek volna, ha nem egy nyugger mellé raknak oda betanulni. Nem elég, hogy hatvan akárhány évesen elveszi a munkát egy főállású elől, még alá is tesz nekik. Ha ő hibázott, egyből rámfogta hogy én b*sztam el. Meg beköp a főnöknek, hogy én nem tudok vezetni és nekem mondogatja, hogy adjam fel ezt a szakmát. Azért nekem több mint 2 év nemzetközi gyakorlatom van és magasabb gépkocsivezetői képesítésem is mint neki. Nehogy már egy nyugger mondja meg nekem mit adjak fel és mit ne. Adja fel ő, és adja át a helyet egy főállásúnak.

A rakodásnál csak játsza az agyát, hogy a ládákat nem lehet 2x-re felrakni, pedig úgy gyorsabb is lenne és nem kéne megszakadni. Játssza magát, hogy ő egybe is fel tudja rakni, aztán úgy erőlködik majdnem összesz*rja magát, aztán majd ott kap nekem infarktust, aztán rám hal ott a vén bolond. Nem tudom, ezeknek a nyuggereknek, miért kell túlbonyolítani mindent. Aztán meg dicsekszik, hogy ő 42 évesen nyugdíjba ment korkedvezménnyel és 200 fölött van a nyugdíja. Csak azért dolgozik, mert másképp megbolondulna otthon. De kell nekik a munka is, meg a nyugdíj is.


De más szakmákban sem jobb a helyzet. Pl. az őrző-védő cégek is nyuggerekkel van tele. Nyugdíjas katona és rendőrtisztekkel, akik nem dolgozták ki magukat életükbe, csak üldögeltek egy irodába, jó fele bólogattak "így elvtársam-úgy elvtársam" meg a tiszti klubba szétitták a májukat. Aztán 40 évesen meg elmentek nyugdíjba, mert az ő munkájuk olyan stresszes. Utána elmennek még dolgozni, elvéve a munkát a fiatalok elől, mert otthon unatkoznak, nem tudnak magukkal mit kezdeni. Azt meg hagy ne írjam le, hogy egy munkahelyen is mit csinálnak. Semmit. Csak fölb*sszák a lábukat az asztalra "jaj megjött má a nyugdíj?" és a fiatalok végzik helyettük a munka nagy részét, mondván ők már öregek. Csak a fizetést és a nyugdíjat tudják felvenni, meg áskálódni a fiatalok ellen. Mert a spicliskedés az megy nekik, mert egész életükben azt csinálták.


De ha elveszik a fiatalság elől a munkát, meg még alájuk is tesznek a munkahelyeken, hogy a nyugger havernak csinálják ott a helyet, ki fogja eltartani a nyugdíjas társadalmat? Ha mi nem dolgozunk, mert ezek elveszik előlünk a munkát, akkor nem lesz ám nyugdíííj meg részletre Suzuki, meg túrós bukta nekik.

Talán nem az őrző-védő cégeknél, meg a szállító cégeknél kellene tartani a nyugdíjas klubbot. És sajnos előbb felvesznek egy nyuggert, mert azok után kevesebb járulékot kell fizetni.


Vajon miért éri ez meg a kormánynak? Miért nem arra ösztönzik inkább a munkáltató cégeket, hogy főállásúakkal töltsék be a helyet? Miért nem lehet azoktól megvonni a teljes nyugdíjat, aki mellette munkát vállal (legalábbis arra az időre még dolgozik) Hiszen akkor aktív. Nehogy már két helyről húzzanak le pénzt. Állandóan csak nyígnak, mindenkitől sajnálnak mindent, csak ő nekik legyen.



2013. máj. 30. 15:27
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Sokkal több a munkanélküli, mint amennyi be van jelentve. A munkanélküli ugyanis általában sem állást nem tud közvetíteni, és egy pályakezdőnek már pénzt sem adnak.


Az egészségügy is hetvenes nyugdíjasokkal van tele, akiket megéri alkalmazni, ahelyett, hogy teret engednének a csóringereknek is, akiknek most kéne elkezdeniük az életet, megalapozniuk az életet.


Arra a hozzászólásra meg, hogy a fiatal nem csinálja meg ugyanúgy: miért, ha soha nem engedik a munkához, mikor fog hozzászokni, beletanulni...? Hát persze, ha a nagymama tömi pénzzel (a nyugdíj+munkából adott esetben), meg a nagypapa, meg a szülők, sose fog hozzászokni, hogy magának teremtse elő...


A kérdésre válaszolva, azért veszik el a munkát előlük, mert a cégeknek megéri őket pénzben foglalkoztatni, egyrészt, másrészt meg mert kihasználják az évtizedes kapcsolataikat... És nem veszik észre, hogy a saját kölykeiknek nem hagynak ezzel teret.

2013. jún. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
hát jah, meg jó nagy szavazóréteg! A fiatalok letolják a szavazást, rájuk nem lehet annyira számítani, mint a bigott fideszes meg szdsz-es XX. században igazságérzetüket sértett, vagy pont a rendszereknek lelküket eladott nyuggerekre, akik már örök agymosottak maradnak.
2013. jún. 4. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim válasza:
Azért mert telhetetlen vén sz**ok.Nyugdíjasok? üljenek a hátsójukon és örüljenek hogy nem kell dolgozniuk.Sok fiatal miért megy el külföldre dolgozni.Mert nincs munkalehetőség.Miért nincs? mert a nyugdíjas vénasszonyok/vénemberek elveszik előlük.Ha a kormány helyébe lennék, lenne olyan törvény, hogy a nyugdíjasokat kirobbantanám őket és eltiltanám végleg a munkától kivéve ha saját vállalkozása van.
2016. jan. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!