Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Nektek volt már olyan, hogy...

Nektek volt már olyan, hogy folyton megaláztak benneteket a munkagelyen?

Figyelt kérdés

-de nem hagyhattátok ott, mert kellett a pénz és nem volt más lehetőségetek


-lelkileg megviselt benneteket a dolog


- külföldi munkáról van szó



2013. jún. 3. 07:21
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*h
2013. jún. 3. 07:24
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sajnos volt ilyen, a főnököm volt egy vadállat.

Szerencsére hamar összeszedtem az önbizalmam, és rájöttem, hogy nem vagyok én elveszett ember, fogok én másik munkát találni. Ott csak az maradt, akinek tényleg nincs más lehetősége, és a mindennapi kenyérgondjait oldotta meg a fizetés. Tehát ebből a szempontból sem egy álommeló.



Nem tudom, milyen munkakörben dolgozol, de hidd el, hogy neked is lesz más lehetőséged.

Ha már egyszer külföldön vagy, írj egy önéletrajzot, és szabadnapokon kezdj el vele "házalni" hasonló cégeknél, ahol tudják használni a szaktudásodat.


Rengetegen dolgoznak külföldön, interneten tudsz helyi magyar közösséget keresni, ők is biztosan segítenek neked új állást találni.


Amennyiben normális a főnököd, úgy egyszer érdemes vele beszélni. Neki sem érdeke a folyamatos feszültség, mert ront a munkamorálon, a teljesítményen, elvesztheti miatta a jó munkaerőket. És feltételezem, amíg téged szekíroznak a kollégák, addig sem a munkájukkal foglalkoznak, és téged is feltartanak.

2013. jún. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már ilyen. Nem folyton mert szerencsére akadt jobb de akkor nagyon megviselt. Amúgy is érzékeny természet vagyok, hiába mondogattam magamnak, hogy sz@rjam le, nem tudtam,mert nagyon szarul esett. Mások előtt alázott meg csak azért mert neki rossz napja volt. Pedig semmi rosszat nem tettem, mindig igyekeztem, és ezt kaptam :/ Sajnos sokan így vannak de el kell tűrni mert nincs más :(
2013. jún. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
80%

AZért megkérdezném, hogy MIT jelent az, hogy megaláznak?


Mert ha azt - amit a magyarok többsége annak éerez , hogy rád szólnak, hogy munakidöben dolgozz, és nincs telefonálás, állandó cigizés, lazsálás, akkor az NEM megalázás, hanem csak a kötelességedre hivják fel a figyelmedet.

2013. jún. 3. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Voltam mar en is hasonlo helyezetben, de en inkabb feltekenyesegrol beszelnek, mint megalazasrol.Ennek ellenere amint tudtam mas munkahelyet kerestem.


Uj, tapasztalatlan kisfonokot vettek fel a munkahelyemen, akit nekem, beosztotjanak kellett betanitanom.Mint ahogy kiderult a csaj csak hazudta, hogy dolgozott mar hasonlo munkahelyen.

Folyamatosan feltekeny volt ram, hiszen teljesen alkalmatlan volt a feladatra, es nekem kellett ellatnom a munkajat.A beosztasat viszont sajnos a szerzodese miatt nem tudtak elvenni.Igy jottek a gonoszkodasok.

Volt hogy elfelejtettem kijelentkezni a rendszerbol, o pedig leult a helyemre mikor vegeztem, es az en nevemmel hatalmas konyvelesi hibakat ejtett.(voltak ra szemtanuk)Minden hibajat amik kovetkezmennyel birtak volna ram fogta a hatam mogott, igy meg vedekezni sem tudtam ellene.

Annyi szerencsem volt, hogy a tobbseg tisztaban volt az alkalmatlansagaval, igy ezeket nem kertek rajtam szamon.

Ha jobban birtam volna a beteges hazudozasat es a cirkuszolasat, a szerzodese lejartaval en kaptam volna meg a beosztasat, hiszen a munkajat igy is en vegeztem,de ez a csaj egyszeruen elviselhetetlen volt.Bosszut akartam, igy egyik naprol a masikra magara hagytam a felelossegeivel, hogy utana rohoghessek a szenvedesen.

Persze masik munkahelyre mentem, nem a semmiert hagytam ott, de azota is jot mulatunk rajta a regi kollegakkal :D


Ha konkret megalazasrol van szo, akkor bepanaszolhatod a vezetosegnel.Mas nem fog vele foglalkozni, foleg kulfoldon.Ha a vezetosegre van panaszod, akkor pedig surgosen valts munkahelyet amint megteheted.Addig pedig probald meg elviselni,ne mutasd, hogy erzekenyen erint a dolog, mert annal inkabb radszallnak. Ha nevetnek rajtad, nevess Te is.Ne reagalj negativan, eppen azt szeretnek elerni. Ha azt latjak, hogy teged nem erdekel amit veled tesznek, es elmarad a poen a probalkozasuk vegen,akkor szamunkra sem lesz elvezetes mar.

2013. jún. 3. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem volt egy ilyen főnököm. Több, mint 10 évig azzal fenyegetett, hogy elbocsát. Tudta, hogy gyerekeim vannak és behúzom fülem-farkam. A kollégáimnak még el is hencegett, látja rajtam, hogy félek tőle. Aztán amikor elszakadt nálam a cérna és adtam neki okot, hogy kirúgjon, elmeséltem neki, hogy évekre visszamenőleg megvan nekem a cége bevételének a dokumentációja, amiről nem adózott. Most ő fél.
2013. jún. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Volt, otthagytam őket.
2013. jún. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egész nap dolgozom, telefon nincs is nàlam, nem dohányzom. Hétvégén is dolgozom, vasárnap általában nem. Egyedüli alkalmazott vagyok egy családi vállalkozásnál. Itt lakok náluk Külföldi vagyok és lenézi a külföldieket, de szükségük van nekik is rám, mert tudják màs nem dolgozna ennyiert ennyit, mint én.


Mit jelent, hogy megaláz? hmm : szombaton elkezdett fütyülni nekem, mint egy kutyának. Ebédszünetem van elvileg 12:00-tól 13:00-ig. Leülök vendégekkel inni egy üditőt, odajön hogy minek iszok üditőt, mikor én csak vízet szoktam. Kicsit irigy ha valaki engem kedvel, mert ő mogorva és nem nagyon szeretnek vele barátkozni. Ha valamelyik vendég megjegyzi, hogy milyen rendes srác vagyok, akkor egyből mondja az ellenkezőjét. Volt, hogy munkát is akartak ajánlani nekem nyárra, mert elvileg nekik csak telre kellettem. Na azóta annak az embernek nem tudom mit mondott rolam mert mar nem jon oda hozzam. Sokszor latják emberek, hogy nehéz dolgot kell csinalnom, akkor szomszédból a dolgozók akarnának segíteni, de nem engedi nekik. Szombaton pl egy baszottnagy napernyőt egy sátor elé kellett felàllítanom, odajött egy faszi hogy segit. Elküldte... Nem hagy dolgozni, lökdös. Sokszor próbál lehetetlen helyzetbe hozni, pl ha meg kell számolni valamit. Egy raklapon 5 féle üditőt, különböző ürtartalommal direkt zavar, hátha elrontom. Ezért lassabban csinalom, hogy ne legyen hiba akkor meg elkezd malmozni meg hogy kész vagy mar stb. Most nem megy jól a cégük, sok adóságuk van (adó). Emiatt ideges, ami érthető. Csak bár ne rajtam töltené le. Megprobálok kitartani, mert egyre jobban megy a nyelv. es remelem lesz masik lehetoseg.

2013. jún. 3. 19:42
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha van mód, hagyd ott ezt a helyet! Neki erre kellesz, hogy csicskáztasson. Én is külföldön dolgozom. Az ilyen helyen nem szabad maradni. Ennél vannak jobbak.
2013. jún. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ez elegge mediterran mentalitasnak tunik.Ez az ember ugy tunik,mintha a tulajdonanak tekintene Teged.En is kulfoldon elek,es sajnos igaz,hogy ha nem beszeled folyekonyan az ottani nyelvet,vagy nincs ott elo csaladtagod aki segithetne,akkor a muveletlen emberek nem tekintenek egyenrangunak.Ha nem tudsz szamukra elfogadhato magyarazatot adni az ottletedre(pl hazassag),vagy nem tudsz valami szamukra felsobbrendunek tartott hivatassal elorukkolni,akkor sokan nem latnak szivesen. Szerencsere nekem nem volt ilyen jellegu problemam,(habar en a ferjem reven kerultem ide)de latom,hogy rengeteg kulfoldit a minimalber alatt fizetnek,foleg ha nem beszelik az itteni nyelvet.Az ok talan az is lehet,hogy feltetelezik roluk,hogy illegalisan tartozkodan ott,vagy nem ismerik az adott orszagban ervenyes jogrendszert,es nyelvismeret hianyaban nehezebben fordulnak a hatosagokhoz.

A helyedben viszont mindenkeppen mas munka utan neznek,es ha van ra lehetoseged bizonyosodj meg rola,hogy bejelentett munkarol van szo.Igy legalabb a fizetesedet ha mashogy nem is,de legalabb jogi uton megkapod.

2013. jún. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!