Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Kinek van tapasztalata Ausztri...

Kinek van tapasztalata Ausztriai munkákról?

Figyelt kérdés
Hogy fogjak hozzá, angol tudással?
2013. jún. 6. 16:23
 1/5 anonim ***** válasza:
kezdj el németül tanulni
2013. jún. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Angol tudással szerinted mennyi esélyed van Ausztriában?? Elárulom hogy nulla. Öcsém felsőfokú angollal Bécsben él 4 éve, saját cége van, de ha el akarna helyezkedni alkalmazottként akkor senki sem állna vele szóba mert nem beszél németül.
2013. jún. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor hogy él ott 4 éve, ha nem beszéli a nyelvet? Milyen cég az amelyik meg tud élni anélkül?
2013. jún. 6. 21:15
 4/5 anonim ***** válasza:
Egy nemzetkozi, befektetesekkel foglalkozo penzugyi ceg. Az ugyfelek nagyon kis resze Osztrak, amugy ocsem parja perfekt nemetbol, o 12 eve el es dolgozik ott szoval ha nagyon kell akkor van aki nemetul is beszel.
2013. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

nagyon sokan vannak itt akik nem beszélik a nyelvet. Nekem a szerb szomszédasszonyom 8 éve lakik itt és alig-alig beszél németül. Meg van mindenkinek a saját kis közössége ahol a saját nyelvén beszélhet, így nincsen szüksége nyelvtudásra. Ő egy takarító cégnél dolgozik és ott nem kell a nyelv. Ezen kívül a párom anyukája gyógypedagógiai végzettségű és ő sem tud németül mert annyira sérült gyerekekkel dolgozik. De ha mondjuk gasztronómiában vagy egyéb helyeken szeretnél dolgozni akkor mindenképp érdemes egy kicsit elsajátítani a német alapjait, a többit meg majd megtanulod, mert ott ha minimálisan is de tudnod kell felvenni a rendelést és kedvesnek lenni a vendégekkel. Én egyébkén 1 éve dolgozom kint irodában (ill. előtte gimiben szezonálisan pincérkedtem Burgenladban) és itt heti 10 órában keresek annyit mint Magyarországon az emberek 40 órában + a 13 és 14. havi fizu. Egyébként egyetemista vagyok és már gimibe is ide jártam.

Ezen kívül ha munkát szeretnél akkor itt kezdeném a keresést: www.ams.at

Ennyit tudtam mondani egyéb információ híján, de ha esetleg leírnád, hogy milyen munkát szeretnél ill. van e végzettséged lehet hogy többet tudok segíteni. Ha gondolod akkor privátot is írhatsz.

L22

2013. júl. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!