Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért ilyen bunkók a főnökök?...

Miért ilyen bunkók a főnökök? Mert megtehetik?

Figyelt kérdés

Beajánlott ismerősöm egy pizzázóba, de a főnök nagyon paraszt. Nem tudom, hogy csak én nem vagyok neki szimpatikus, és azért nem küld el az anyámba, mert valaki beajánlott vagy ő tényleg ilyen stílusban beszél minden alkalmazottal. Tudom, hogy én csak egy csicska vagyok az érettségimmel meg az idegenvezetői szakképesítésemmel, de miért nem tudnak emberibb hangot megütni a dolgozni akaró emberrel? Az a baj, hogy ez a későbbiekben sem lesz másként, mivel én mindenféleképpen gyógypedagógus szeretnék lenni, szóval sosem leszek valami pénzes, de nekem nem is ez a lényeg.


Szívem szerint hagynám az egészet, de nem akarom ilyen hamar feladni. Mitől állhatnék pozitívabban a munkakereséshez?


2013. jún. 11. 10:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Sajnos tényleg sok a bunkó. A "hatalom" sok emberből kihozza a rosszabb ént. Nekem is volt egy főnököm, aki a 4. napomon b@zmegolva üvöltött velem, mert hihetetlen módon még ennyi idő után nem tudtam olyan profin csomagolni az árut, mint ő. Akkor ott levettem a munkaruhát, és hazamentem.

A jelenlegi főnökeim tündéri aranyosak mindketten, bármi miatt szólhatok, odamehetek hozzájuk, és soha semmi probléma nincs. Ők mindig azt mondják, hogy igyekeznek olyan főnökök lenni, amilyet ők is kívánnának saját maguknak. Természetesen addig, amíg ezzel mi nem élünk vissza. Sajnos a kolléganőim sokszor visszaélnek ezzel, de feléjük vannak szankciók is. Én mindig korrekt vagyok, ezért ők is korrektek velem.

2013. jún. 11. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Antimod ***** válasza:

Nekem is volt már jó főnököm, korrekt volt, és olyan körülményeket teremtett olyan elvárásokkal, hogy meg sem fordult a fejemben, hogy a kiskaput, a lógást keressem.

Szóval nem mindegyik olyan, de valóban nem túl gyakoriak valószínűleg, a pénz jelenleg a hatalom illúzióját biztosítja, és nagyon sokan nem tudják ezt kezelni.

2013. jún. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen főnök inkább magát utálja. Nyilván nem az volt a célja hogy egy pizzázót vezessen. Ha az lett volna, elégedett lenne, és örömmel látná az új alkalmazottakat, akik segítenek neki az álma dédelgetésében. Ha pedig nem válna be az új alkalmazott, akkor nem bunkó módon de kirúgná. Mivel nem ez az álma, hanem utálja de mást nem tud elérni, azért persze hogy gyűlöletesen viselkedik és utál mindenkit.


Tanács: ne vedd fel, mert nem neked szól a gyűlölködés. Aki gyűlölködik, az magát gyűlöli. Ha nagyon elviselhetetlen, akkor próbálj más munkahelyet keríteni. De egyébként pedig gondolj arra, hogy a sértésekkel magát sértegeti, nem téged: hiszen Ő lesz tőle egy bunkó t

hó paraszt, nem te!


20/F

2013. jún. 11. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!