Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ilyet pofátlanság kérni egy...

Ilyet pofátlanság kérni egy kollégától?

Figyelt kérdés
El akarok költözni itthonról és szeretném megkérni, hogy amíg nem találok jobbat, addig biztosítson fedelet a fejem fölé...úgy értem, hogy ellátnám én magamat, hisz kereső képes vagyok, csak épp fedél is kéne a fejem fölé...
2013. jún. 23. 17:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg igen, miután fel sem tennéd a kérdést, ha olyan jó viszonyba lennétek, hogy befogadna szó nélkül.
2013. jún. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ez attól függ, mennyire vagytok jóban... ha semennyire, max a köszönőviszony van köztetek, akkor tényleg pofátlanság. viszont ha nem csak egy kolléga, de barát is, akkor szerintem nyugodtan fordulhatsz vele ezzel, de ne kérd tőle, csak próbáld meg úgy felhozni a dolgot, hogy arra tudjon nemet is mondani - ha esetleg nem akarja, kényelmetlen lennél stb. és mindenképp jelezd azt, hogy ez mennyi ideig tartana, senki sem szereti, ha valaki határozatlan ideig befészkeli magát, mondd el, hogy segítenél mindenben, el is látnád magad stb. sok sikert
2013. jún. 23. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
barátok is vagyunk, nem csak kollégák
2013. jún. 23. 17:31
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezheted, de csak akkor, ha tényleg jóban vagytok, másrészt neki akkora lakása van, hogy be tud fogadni (egy szobába túlzás lenne), és akkor is meghatározott idöre, pl. 3 hónap.

Ha belemegy, akkor amit még figyelembe kell venned:

1. ö van otthon, ö állitja fel a szabályokat (fürdöszobahasználat, zenehallgatás, esti csend kezdete, víz és villanyhasználat mértéke, és rendje, stb)

2. Nemcsak a saját ellátásodat kell fizetni, hanem a rezsi rád esö részét is - elöre meg kell beszélni, hogy hogyan számoljátok el.

3. Ezen kivül a lakás rendbetartásába is be kell szállni, magad után azonnal elpakolni, és a közösen használt helységeket neked is takarítani. Vitás esetben te vagy soron.

4. A határidö letelte után szó nélkül kiköltözöl.

2013. jún. 23. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hacsak nincs valami rettenetes tragédia a háttérben, akkor elég pofátlan kérés. Ha egyszer úgyis keresőképes vagy, akkor spórolj össze magadnak egy albérletre.
2013. jún. 24. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!