Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Otthagyjam őket, vagy ne, ti...

Otthagyjam őket, vagy ne, ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Pár hét múlva lejár a gyakornoki szerződésem, kétségkívül nagyon megszerettem a munkatársaimat, nagyon kedvesek velem, és sok minden tanultam tőlük. Azonban minap ráleltem egy hasonló munkakörre.

A probléma, hogyha lejár a gyakornoki szerződésem, nincs garanciám arra, hogy a közeljövőben alkalmazni fog az adott cég, ugyanis ez az adott éves költségvetésétől függ. Viszont itt van ez a másik munka, amely -reményeim szerint- fizetést is tartogat. Félek,ha várok még pár hetet betöltődik a hely és nem lesz alkalmam jelentkezni, viszont, ha most jelentkezek, akkor lelkiismeret furdalást fogok érezni, és olybá fog tűnni, hogy cserben hagytam a kis csapatomat. Viszont szükségem lenne a fizetésre, igaz még tanuló vagyok, és olyan területen dolgozom, ahol először a kapcsolati háló kiépítésére kell fókuszálni, de ha mérlegelni kéne, hogy fizetés, vagy emberi kapcsolatok, akkor jelen anyagi helyzetemben nagyon nem tudnék dönteni.

Hasonló tapasztalatok? Tanácsok?


Köszönöm előre is!


2013. jún. 24. 10:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Valamint gondolkoztam azon, hogy a jelenlegi munkáltatómnál tapintatosan megkérdezem a további lehetőségeket, de nem akarok tolakodó lenni, úgyhogy ilyen téren is tanácstalan vagyok.
2013. jún. 24. 10:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne érezd magad rosszul. Meg kell velük beszélni és kész. Mond el nekik azt, amit itt le írtál. Szerintem, biztos vagyok benne hogy meg értik.
2013. jún. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Jelentkezz arra, amit találtál, s ha felvesznek, csak akkor mondd el a gyakornoki helyeden, majd végy tőlük könnyes búcsút. Ha nagyobb cég, lehet, hogy be sem fejeződik a kiválasztás addig, amíg gyakorlatra jársz. De, ha ilyen jól kijössz velük, biztos megértik.
2013. jún. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
100%

Mint régi motoros a munkaerő piacon, mondom neked: ha megakarnának tartani, a költségvetés nem lenne akadály. Megoldanák. Azt válaszd mindig, ami neked a jelen helyzetben jobb, mert a munkahelyed, az a munkahelyed. Ha nekik kell választani, ők sem az emberi kapcsolatokat nézik, hanem azt, ami nekik jó.

A munkatársak megmaradhatnak baráti kapcsolatnak. Nekem 30 év van a hátam mögött, és csak az elmúlt években jöttem rá, hogy ne a munkahely és annak elvárásai legyenek az elsők az életemben. Addigra ráment az egészségem, s néha a család is....

Ne habozz a magad érdekeit tenni előtérbe.

2013. jún. 24. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A 4esnek van igaza! A munka és munkahely NEM MÁS, MINT EGY ESZKÖZ a megélhetésed anyagiaijanak megszerzéséhez. Pont. Semmi több. Te sem vagy több a cég szemében egy beszélő szerszámnál. Ők sem lelkiznének, ha leépítés van, akkor kitesznek, mint macskát szarni.

A kollégákkal ha meg összebarátkoztál, simán tarthatod a jövőben privát is a kapcsolatot.


Amúgy pedig, mivel pénzből él az ember, kimondottan arra kell fókuszálni, a "mérlegelni kéne".

2013. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!