Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan illeszkednél be munkahe...

Hogyan illeszkednél be munkahelyen, ha korábban másképp éltél?

Figyelt kérdés

Egy hasonló kérdést írtam ki már, kérem a modikat ne töröljék, mert az a kérdés a mentális feldolgozásról szólt. A mostani meg csak annyi, hogy nem tudom, hogy hogy érdemes viselkedni, mivel nem válok kiutálttá.

Nyár végétől vége a szabad életnek és alkalmazott leszek egy cégnél.

Nem akarok megfelelni másoknak, csak azt sem szeretném, hogy céltábla legyek. Korábban másképp éltem, volt cégünk, ahol én a tulajdonosi és vezető réteghez tartoztam, aránylag jól eleresztve anyagiakkal is. Aztán évekig szabadúszó voltam és az egész értékrendem más, mint az átlagemberé. Attól tartok, hogyha őszintén "kiadom magam", akkor fellengzősnek, nagyképűnek tarthatnak, ha hallgatag és titokzatos vagyok, az is felhívja a figyelmet. De megjátszani nem tudom magam. Nem tudok úgy vegyülni, hogy akkor mostantól én is örökké panaszkodjak, politizáljak, valóságsókról beszélgessek.

Hogy lehet egyszerre elrejtőzni, nem kilógni, de nem is színészkedni?



2013. jún. 26. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
43%

Komolyan mondom olyan jót nevettem a kérdésen, amilyet már nagyon régóta nem :D

Őszintén szólva a beilleszkedésed a munkatársaid kegyére lesz bízva, mert amíg így vélekedsz az átlagemberekről, hogy csak panaszkodnak meg nem tudnak másról beszélgetni, mint valóságsókról vagy politikáról, addig örülhetsz, hogy csak nem fognak kedvelni és békén hagynak, de kedvelni egy minimális szinten sem fognak az biztos.

Csak sajnálni tudlak és remélem, hogy idővel megérted, milyen átlagos, bérből fizetésből élő embernek lenni.

2013. jún. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
80%

Jesszus, iszonyú negatív vagy, ez a fő baj.

A megoldás: legyél kicsit pozitívabb, próbáld meg az emberekről a jót feltételezni. Beszélgetésnél kérdezz, kérdezz. Meg fogsz döbbenni, hogy mennyi mindenről lehet beszélni az emberekkel, ha érdeklődő vagy.

2013. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
25%
Ha nem tudsz beilleszkedni, az az intelligencia hiánya. Intelligens ember minden új környezetben érzi, hogyan kell viselkedni, hogy mások elfogadják.
2013. jún. 26. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Antimod ***** válasza:

"egész értékrendem más, mint az átlagemberé"


Milyen az átlagember értékrendje? És tudod már, kik lesznek a kollégáid?


"Nem tudok úgy vegyülni, hogy akkor mostantól én is örökké panaszkodjak, politizáljak, valóságsókról beszélgessek."


Ne aggódj, én sem, soha nem is szoktam. Ettől még elfogadnak, és kibírom valahogy, bár az alkalmazotti lét nekem is sokszor erős korlátokat jelent, bár olyan múltam nincs, mint a tiéd. Hidd el, neked is menni fog. Nem kell birkulni a konyhában, ledolgozod az idődet, elviccelődsz a többiekkel, mesélsz amiről szeretnél, amiről nem, arról hallgatsz - elég jól megoldható így.

2013. jún. 26. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

2-es, 4-es korrekt, hasznos válasz. Köszönöm.

1-es, 3-as.... inkább nem mondok semmit.... :/

2013. jún. 26. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!