Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriai fizetés most lesz,...

Ausztriai fizetés most lesz, mi van ha kevesebbet fizet mit tehetek?

Figyelt kérdés
most lesz az első havi fizetésem-be vagyok jelentve,szóbeli szerződéssel-mióta itt vagyok minden nap írom a naptárba hogy hány órát dolgoztam,megláttam hogy a afőnökasszony is írja,megnéztem,de ő sokkal kevesebbeket ír egy napra mint amennyit dolgozok,hamarosan fizetés,ha kevesebbet ad mit tehetek,azon kívül hogy megmutatom a naptáramat neki hogy mi a valós ?

2013. jún. 29. 12:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Mi az, hogy szóbeli szerződéssel? Voltak tanúk? Ha le lenne írva, és lenne kitétel a bérezésre, azzal tudnál mit kezdeni.
2013. jún. 29. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Sajnos ausztriába ez is elfogadott,a szóbeli szerződés.igen egy perfekt német ismerősöm aki szerezte munkát ő ugymond a tanu.
2013. jún. 29. 12:49
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát mivel ilyen irkálós módszerrel vezetitek a napjaid, nagyon nem tehetsz semmit

Amikor én is így írtam magamat, velem is eljátszották itt hogy 8 óra helyett csak 7et írtak, meg ilyenek

Én rácsaptam az asztalra és keményen elbeszélgettem a csoportvezetőmmel, mivel Ő felelt a dolgozó és a kifizetéshez vezető útért..

Lehordtam mindenféle ganénak, utána a munkaügyet hoztam szóba, és gond nélkül pótolta a pénzemet..


Ha kevesebbet kapsz, vidd a naptárat és rakd elé hogy eszerint járjon el

2013. jún. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Hát, nem tudom. Lehet, hogy én egy kicsit "birka" vagyok, de nem merném leganézni a főnökömet. Bár, úgy tűnik, eredményes volt a kirohanás. Az én véleményem az, hogy valószínűleg, kint sem fizetik a munkaközi szünetet, amikor ebédelsz, vagy egyéb módon van egy kis pihid. Ezért, úgy tűnik, hogy egy órával többet dolgozol, de nem. A munkaidő annyi, amennyi. A jelenléti idő pedig annyi, amennyit ott töltesz. Ezt mindenképpen jó lett volna megbeszélnetek az elején. Igen, mutasd meg a naptáradat, hogy abban hány óra szerepel, és kérdezd meg, hogy nála miért kevesebb? És a válasz függvényében döntsél arra vonatkozóan, hogy ráborítod-e az asztalt, vagy sem? Ki tudja, mi lesz a válasza? Persze, ez habitus-függő. Ha Te veszekedős vagy, ám legyen. Tégy úgy, mint az előző hozzászóló. Én kicsit finomabban tudakolóznék, ha már nem érdeklődtem mindenre kiterjedően az elején. Aztán, el lehet beszélgetni a jövőről. Mennyivel kaptál kevesebbet? Mennyit szeretnél kapni? Arról is, hogy neked ez így nem felel meg, kevésnek tartod, és - mivel nincs írott munkaszerződésed - felmondhatsz, elmehetsz máshová. Ezt akarod? Ha nem, akkor érdemes korrektül megtárgyalni vele mindent - ami a jövőbeni foglalkoztatásoddal kapcsolatos. Uff. Én beszéltem. Te pedig dönts saját belátásod szerint. Sok sikert!
2013. jún. 30. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is szépen érdeklődnék a helyedben. Az ebédidőt és vacsora vagy reggeli időt lehet, hogy automatikusan levonja és azért ír kevesebbet. De ha szépen megkérdezed akkor az a legbiztosabb..Az első válaszoló meg már megint kezdi a nagy okosságot a kinti szóbeli szerződésekről.. Először jöjjön ki dolgozni Ausztriába ,és utána ossza az észt!!! Bocsi de már unom az olyanokat akik egy percet sem dolgoztak még idekint de mindent jobban tudnak............
2013. jún. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat,szerencsére rendesen megkaptam a pénzemet :)
2013. júl. 1. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!