Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mi a taktikád, h ne foglalkozz...

Mi a taktikád, h ne foglalkozz azzal, ha a munkahelyeden beszólnak?

Figyelt kérdés

én pincér vagyok és néha elegem van a vendégekből. A legtöbbjük illedelmes, kedves, és szívesen vagyok velük én is udvarias. De egyesek azt hiszik h bármit megtehetnek csak mert kifizetnek pár fillért és velem is őgy bánnak, mint egy ronggyal. Sajnos én mindig a szívemre veszem ezt. Szerintetek mi a megoldás? H viselkedjek h ha elkezdenek fölényeskedni lepattanjon rólam?

Amúgy 20éves fiatal csinos lány vagyok, a vendégek nagyrésze szeret de egyesek kiélik h most ők a fizető vendégek..


2013. júl. 7. 22:38
 1/9 intrepid ***** válasza:
100%
Én taxiztam 14 évig, dettó ugyanaz, de engem felkészítettek előre erre, a kuncsaftnak (szinte) mindig igaza van. Nem valószinű, hogy a főnököd tolerálná, ha csak egy vendéget is miattad elveszítene, ha az illető netán törzsvendég, arról nem is beszélek.
2013. júl. 7. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
79%
Én minden reggel képzeletben beveszem a "leszarom" tablettát. Ez segít túlélni a napot. Amúgy ne azt nézd, hogy mit mondtak, hanem, hogy ki. Tudom, hogy nehéz, de próbálj meg ezen túllépni. Sajnos mindig is voltak és lesznek is ilyen emberek.
2013. júl. 7. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én takarítónő vagyok külföldön. Dolgoztam már pár helyen ilyen olyan munkakörben. Én mindig is csak koszos kis külföldi leszek. De az hagyján, hogy a kuncsaftok ilyenek, a munkatársak még rosszabbak. Fél éve dolgozom a jelenlegi helyemen, s még mindig kezdőnek néznek. Mindenki megvan elégedve a munkámmal (irodákat és wc-t takarítok), az irodások nagyon meg vannak elégedve, meg mnden munkatársam, kivéve egy, aki mindig azon van, hogy valakiben hibát találjon. Olyan apróságokat talál pl, hogy a piszoár alatt a csempe kicsit kiáll és a fuga ott egy picit lesárgult....és ő ezt észrevette, meg hogy a wc papír gurigát fordítva raktam bele egyszer a tartóba, meg hogy a porszívózásnál nincs kihúzva teljesen a zsinór a porszívóból, így attól fél, hogy felforrósodik és kigyullad.... néha felhúz...meg állandóan azzal jön, hogy terhes vagyok e. Múltkor azért, mert piros az arcom...na ezzel visszavágtam, rögtön visszadobtam a labdát 2 nap múlva, mikor az ő feje volt vörös.

Sajnos türnie kell az embernek. Nagyon gazdagnak kéne lenni ahhoz, hogy ne legyen senki, aki beszólhat az embernek.

2013. júl. 7. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az segít, ha itthon kibeszélhetem valakinek. Amíg haza nem érek, addig bennem van a tüske, aztán ha elmesélhettem valakinek anyázva, akkor megnyugszom és megy minden a maga medrében tovább. :) Ezenfelül nekem a sport is sokat segít. Heti háromszor eljárok és mondhatni kiúszok magamból minden sz*rt, így haza már nyugodt lélekkel megyek.

A te munkádban az a jó, hogy a beszólogatós szemetebb réteg mellett találkozol jó fejekkel is egy napon belül. Próbálj a jókra koncentrálni, a rosszakra pedig gondolatban beinteni. :)

2013. júl. 7. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Sajnos vannak olyan munkakörök, ahol bizony nyelni kell. Pincér, felszolgáló, ügyfélszolgálatos, pultos, eladó, de sokszor még a pedagógus pálya is ide tartozik. Azokon a profitorientált helyeken, ahol a bevétel nagyban függ attól, hogy az alkalmazottak mennyire szimpatikusak az ügyfelek/vendégek számára, fokozottan igaz az, hogy nyelni kell. Beszólogathatnak, leh*lyézhetnek, lek*rvázhatnak, elküldhetnek a 3,14csába, akkor sem szabad visszaszólni, hiába van igazad, ameddig ilyen profitorientált világban élünk, a vendégnek mindent szabad. Esetleg egy frappáns, de nem bántó szófordulattal vissza lehet vágni, de vigyázni kell, mert ugye a vendéglátóiparban az alkalmazottak előbb feláldozhatók, mint a vendégek.

Persze ha jófej a főnököd, kérhetsz tőle tanácsot, de általában sz*rnak rá, hogy mi van az alkalmazottaikkal.


Megoldás meg kettő van: vagy megtanulod nem felvenni az ilyen dolgokat, vagy mihelyett tudsz, pályát váltasz.

2013. júl. 8. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon nem bírod, inkább keress más területet.


Lehet egy jó pszichoterápia kiderítené miért érint érzékenyen és miért nem tudod kezelni a dolgokat, de ezt lehet saját magadtól is összetudnád hozni, ha végig gondolod, milyen beszólások milyen hangnemben esnek rosszul és azok mire, kire emlékeztetnek.

2013. júl. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon kulturált és nyugodt hangnemben válaszolj mindig. hidd el, az jobban felcseszi őket mintha idegbajjal reagálnál, és még csak bele sem köthetnek.


ilyen popszakma. az enyém is hasonló, ügyfelekkel foglalkozom, mondanak cifrákat, de legalább odáig eljutott most már a közgondolkodás, h nem a dolgozó a hülye, hanem a cég. persze én nem helyeselhetek széles mosollyal, mert az meg nem férne bele a lojalitás kategóriába. végighallgatom, empatikus vagyok, nálam kisírhatja magát, legalább telik a munkaidő :)

2013. júl. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

nálunk alapvetően jó a légkör, rendes a főnök is. A többiek is mondták, ha vki nagyon kötekszik szóljak a főnöknek, ő kijön megvédeni :D

Az a baj, h ha bunkóznak velem, én totál elvörösödöm és zavarba jövök...gyakorolni fogom, h hűvös maradjak

2013. júl. 9. 00:56
 9/9 anonim ***** válasza:
amúgy lehet jót tesz neked, hogy ilyeneken kell átesned ha ennyire megvisel, mert megtanulhatod nem felvenni, és ez nagyon hasznos lehet egész életedben
2013. júl. 9. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!