Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet ilyen esetben...

Mit lehet ilyen esetben tenni? (Kollégával problémák vannak. )

Figyelt kérdés

Egy olyan cégnél dolgozom, ahol számítógépes munkát végzünk, a munkaidőnk addig tart, amíg a munkát el nem végeztük, ergo van hogy napi 11-12 órát dolgozunk, a túlórát nem fizetik ki. Én alapból eléggé gyors és magas munkabírású vagyok, ráadásul utálom a "szütymörgést". A kollégám (férfi) ezt az elviselhetetlen szintig tudja fokozni. Elkezd valamit, rágódik rajta, szüttyög, én közben már legalább négy-öt munkával végzek. Úgy kell rászólni, hogy igyekezzen már egy kicsit, mert szeretnék hazajutni emberi időben. Ilyenkor megsértődik és onnantól láthatóan direkt húzza az időt valamivel, én meg felrobbanok. Nem foglalkoznék vele, ha nem függene tőle a munkaidőm. A helyzetet nehezíti, hogy a főnököm gyerekkori barátja, tehát hiába szólnék a főnökömnek, de amúgy sem vagyok egy "alákavaró" típus, nem is tenném meg. Viszont így tudja, hogy bármit megtehet, én meg felrobbanok.


Mit lehet tenni? Sokszor mondták mások, hogy ne törődjek vele, de mivel napi szinten 11-12 órát itt van mellettem, így elég nehéz nem foglalkozni vele.

Néha pofon tudnám vágni :-(


32/N



2013. júl. 24. 11:50
 1/10 JulesM111 ***** válasza:
16%

Menj egy két-hét szabira, vagy legyél beteg, és máris kiderül, hogy a srác semmit sem ér a melóhelyen egyedül ha a fentebbi írás igaz a lassú munkatempójára :)


Írásodból meg olyasmi látszik, hogy ti fuckolni fogtok valamikor xD

2013. júl. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire függ a te munkád az övétől?

Cégeknél semmit sem tehetsz. Ha haver az illető, mindig neki lesz igaza. Mehetsz bíróságra, meg is nyered a pert(kifizetetlen, indokolatlan túlórák), utána pedig mondvacsinált okokkal kirúgnak. Ilyen szar helyekről meg kell próbálni elmenni.

2013. júl. 24. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, de egyrészt van párom, akivel eleget "fuckolunk", ahogyan a kedves válaszoló írta, másrészt pedig férfiként is borzasztó a pasi, nem csak kollégaként.


A miniszoknyás megoldást inkább hagyjuk, azt hiszem, aki így kezeli a helyzeteket, az annyit is ér.

2013. júl. 24. 12:43
 4/10 anonim ***** válasza:
25%

"menj miniben és néha tedd széta lábad. oldd meg hogykialakuljon köztetetk harmónia, mert ha nem változik a helyzet nilyván te szenveded meg. nő vagy, oldd meg valahogy!"


Azért ha nem is így :D de van ebben igazságtartalom. Próbálj meg összebarátkozni vele, törekedj arra hogy jöjjetek jól ki egymással akkor talán nagyobb sikert tudsz te is elérni ha szólsz neki hogy most sietni kéne. Persze ez nem emgy egyik napról a másikra.

2013. júl. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Miért kell mindenkinek bent maradni, ha csak egy valaki nincs kész a munkával?
2013. júl. 24. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Egyébként az a poén, hogy jóban vagyunk, tehát csak ez a probléma van köztünk.


Azért kell bent maradni mindenkinek, mert megkapunk X adag munkát reggel, amit aznap meg kell csinálni, elosztva egymás között. De mivel ő nagyon lassú, így értelemszerűen rám sokkal több zúdul, amit megint csak időbe telik megcsinálni. Teljesíteni kell egy normát és a főnököt rohadtul nem érdekli, hogy ki csinálja meg, kész kell lenni vele, addig nem mehet el senki, amíg van meló. Ezért kell megvárnom, míg ő is végez. Az a gáz, hogy ha szabadságon van, hamarabb kész vagyunk, így volt ez múlt héten is. Röhej az egész. Nem írhatom le részletesebben, mert eléggé egyedi dologgal foglalkozik a cég, így ráismerne valamelyik kolléga az írásra, ha netán olvassa a GYK-et.

2013. júl. 24. 13:12
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj, megkapjátok reggel a munkát, precízen felezzétek el, amikor te kész vagy búcsút intesz neki ő meg szöszmötöljön éjfélig, szard már le. Te a tiéddel legyél kész, ennyi.
2013. júl. 24. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja, hogy addig senki sem mehet el... akkor szoktasd úgy, mint egy rossz kutyát: te fejezd be a részedet, onnantól ne csinálj semmit. Igen, lesz 2-3 hét, míg az "eb" hozzászokik, hogy már nem takarítod el a mocskát, de cserébe évekig fürgébben fog dolgozni. Áldozz rá pár hetet az idomítására, ne legyél belekényszerítve a balek szerepébe.
2013. júl. 24. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Igaza van 8-asnak, ELŐRE beszéljétek meg, ki mit csinál meg a napi munkából, és ha készen vagy a részeddel, menj haza.
2013. júl. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt hittem a varrodába van csak norma...
2017. szept. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!