Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Meddig egészséges az önbizalom...

Meddig egészséges az önbizalom? Mikortól számít egónak?

Figyelt kérdés
Fiúknál és lányoknál másképp van? Szerintetek?
2013. máj. 23. 21:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az egészséges ha van egy reálisnak mondható énkép, az illető tisztában van a hibáival és az erényeivel is, nem túlozza el egyiket sem, nem keres kóros mértékben pozitív megerősítést, nem dagonyázik a saját szenvedésében, nem áltatja magát túlzott önigazolással.

Szerintem nemek közt nincs különbség, az önutálat, az önsajnálat vagy az egótúltengés is ugyanúgy előfordul mindkét nemnél, és kb. ugyanolyan szembetűnő, ha abnormális szinteket ölt.

2013. máj. 23. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

az előző válaszoló nagyon jól összefoglalta:)

szerintem az önbizalom odáig egészséges, ameddig arról szól, hogy bízol a sikereidben, elhiszed, hogy igen, ezt meg tudom csinálni, mert jók a képességeim - de közben tisztában vagy a határaiddal, a korlátaiddal, képességeid végességével. a külsőnél pedig az az egészséges, ha reálisan látod önmagadat, elfogadod magad, tisztában vagy azzal, hogy mondjuk milyen igéző a szemed, de felismered, hogy mondjuk van egy kis felesleg a hasadon.

egónak onnantól számít, amikor egyszerűen nem veszel tudomást a hibáidról, mindenki fölé emeled magad, lenézel másokat, amiatt, mert te jobb vagy.

2013. máj. 24. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 dickharta ***** válasza:
41%
szerintem meg ebben a mai világban az ego nem rossz. nem egy ellenség! az vihet előbbre,ha saját magad teszed előtérbe. főleg fiatalon. aztán persze,amikor már elértél valamit,akkor lehetsz szerény! én ilyen voltam,és lettem. . :)
2013. máj. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem ártasz senkinek (magadnak sem), akkor rendben vagy.
2013. máj. 24. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!