Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy csinálják egyesek, h...

Ebéd elek kérdése:

Hogy csinálják egyesek, h többszáz álláshirdetésre jelentkeznek?

Figyelt kérdés

én ezt csak úgy tudnám megtenni, ha minden egyes hirdetésre beadnám a jelentkezésemet, olyanokra is, amikhez semmi közöm pl. programozó, mérnök, tanár stb.

engem zavar, h sokan csesztetnek engem amiatt, h nem többszáz helyre küldöm el az életrajzomat, válogatás nélkül, hanem csak azokra adom be, amik egybevágnak a szaktudásommal/képzettségemmel (azokból meg nem lehet Dunát rekeszteni, de azért van jópár, csak pályakezdőként nem ad nekem senki esélyt.)


2013. júl. 31. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezt én sem értettem soha, amikor munkát kerestem. Nekem is mondták, hogy küldjem el mindenhova, de mégis mi a fenéért küldtem volna el olyan helyre, ahova még csak nem akartam volna dolgozni menni...

Nem hinném, hogy ezen múlna a dolog. Nyilván érdemes elküldeni mindenhová, amihez közöd van, de másokra tök felesleges.

2013. júl. 31. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Azért küldik el mindenhova, mert reménykednek, hogy valami csak lesz. És nem vesztenek semmit azzal, ha küldenek mail-ben önéletrajzot.
2013. júl. 31. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, talán remélik, hogy valahova mégis behívják interjúra. Általában úgy is minden munkahelyen egyedi módon kell az adott tevékenységet elvégezni, és esetenként hiába tanulsz célirányosan, gyakorlatban egészen máshogy fest, és semmit nem konyítasz hozzá.

Szerintem az ember végelkeseredésében adja be 100 helyre az önéletrajzot, egy pici reményért cserébe, hogy ha tudja, nem is fogják alkalmazni, legalább érzi, foglalkoznak azzal, hogy ő beadta az önéletrajzát. Azzal meg nem veszít semmit, ha bemegy és kiderül h tök hülye hozzá. És ha mégis felveszik?

2013. júl. 31. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Azért marhára nem mindegy, hogy 2 hét alatt érik el a több százat, vagy 2 év alatt. Mellesleg: nem csak oda kell beadni, ahol éppen kiírnak pályázatot, hanem oda is, ahol nem, de tudod, hogy olyan végzettségű emberek dolgoznak ott, amilyen neked is van. Sok helyen 1 évig megőrzik az önéletrajzod akkor is, ha nincs épp felvétel. Kiértesítenek, hogy sajna most nem tudnak foglalkoztatni, de megőrzik az CV-det.


Válogatás nélkül beküldözgetni mindenhová tényleg nem érdemes, csak nevetségessé teszed magad.


Meg aztán ha valami nagyon speckó végzettséged van, ami kevésbé keresett, akkor tényleg nem tudod több száz helyre leadni még évek alatt sem.

20L

2013. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


más.


amúgy tök ideg vagyok már, kikészítenek az emberek azzal a 'munkanélküli vagy? mér nem keresel munkát?' szöveggel. meg azzal, h 'de hát már nagyon régóta keresel állást...'. komolyan, most már ez jobban zavar, mint az, h munkanélküli vagyok. hogy lehet ezt a 'b***tatást' kezelni?

2013. aug. 9. 10:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy felnyitod a parasztember szemeit, hogy nem olyan könnyű azt a munkát megszerezni. Mert mehetsz te raktárba fizikai munkát végezni havi 70-ért 12-16 órázni fikarcnyi szabadnap nélkül is, van felvétel, de fél éven belül lerobbansz a p*csába. Mondják, hogy az is munka, meg bírni kell. Ja, csak lehet 30 éves korodra olyan problémáid lesznek, mint másnak nyugdíjas létére. Megkérdezhetnéd tőle, hogy neki hogy ment ez a maga idejében, vagy NEKI van-e munkája, és hogy érte azt el. Mert vannak a csókosok, akit bejuttatnak, és vannak azok, akik kemény munkával jutottak el oda, ahova. Nem hiszem, hogy az utóbbiak jegyzik meg munkanélküliségedet az általad említett formában.

Én már csak legyintek. Lehet még ő is hasonló cipőben, egyszer fent, egyszer lent. :)

2013. aug. 9. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

én vidéken lakok, és értelemszerűen a hozzám hasonló helyzetűek átlátják a dolgot, igyekszünk is egymásnak segíteni, szóval velük nincs probléma. a szintén környéken élő, de dolgozók is megértőek.

igazából a magántanárommal van ez a probléma. ő nagyon jó családi meg anyagi háttérrel rendelkezik (csak a tanításból összejön neki sztem 200k, plusz az egyéb jövedelmei), szemben velem, aki átlag-szegény családból jön, és a szüleim csak erkölcsileg tudnak támogatni. már mondtam neki, h nem könnyű munkát találni, de ő nincs tisztában a mai helyzettel, nagyon a zenészvilágban él (pesten). azért is szokott izélni engem, h miért nem megyek már el zenekarba, veszek magamnak hangszert, és már többször mondtam, h a hangszer többszázezer forint (ami ugye nekem nincs), illetve az is megterhelő lenne anyagilag, h rendszeresen bejárjak a közeli nagyvárosba gyakorlás/zenekar miatt. lényeg a lényeg, h ő ezt sztem úgy veszi, h töketlen vagyok. magából indul ki, h ő mindent azonnal meg flottul el tud intézni, és h a munka is valszeg csak ennyi lenne (mert ugye az ország majd belefullad az álláshirdetésekbe...). az a léyneg, h szakmailag a tanárba nem lehet belekötni, eddig jól együttműködtünk, én sem vagyok tehetségtelen a hangszeren, szorgalmas is vagyok, meg élvezem is, de most már eljutottam arra pontra, h inkább nem megyek el többet hozzá, mert nem tudom már még egyszer meghallgatni a fentebb részletezett monológját. összeveszni meg nem akarok vele, bár lassan elkerülhetetlen lesz, mert el fog szakadni nálam a cérna.


amit tudok munkanélküliként, azt megteszem. nézem az álláshirdetéseket, nem herdálom a tőkémet, amit az első munkahelyre tettem félre, képzem magam (ms office, másik nyelv az angolom mellé, stb), keresem a 'bennfentes' embereket, h legyen hátszelem...

2013. aug. 9. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!