Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munkaügyi:közmunkára elküldtek...

Munkaügyi:közmunkára elküldtek és nem tudnak alkalmazni. Most mit csináljak?

Figyelt kérdés
Munkaügyi juliusban küldtek nekem levelet hogy menjek el közmunkára mert ha nem fogadom el az állást.Akkor megfogják szüntetni a támogatás,kedvezményt.De hisz én NEM KAPOK SEMMILYEN támogatás,kedvezményt akkor mit akarnak megszüntetni?TB szüleim fizetik.El is mentem a közmunkára érdeklődni ott meg azt közölték hogy túl jelentkezés van, csak majd tavaszkor tudnak felvenni engemet.Most akkor mi lesz most?Szept 17-én megyek vissza munkaügyiben és ott tuti nem fogják elhinni hogy nem tudnak alkalmazni engemet.Ilyenkor mit fognak csinálni?

2013. szept. 4. 14:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Remélhetőleg beíratnak valami nyelvtanórára...
2013. szept. 4. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
1/1 1,5 éve járok a munkaügyiben és nincsen tanfolyamok sem.
2013. szept. 4. 16:43
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Először is, amit kaptál papírt a munkaügyiben arról, hogy kiközvetítenének xy helyre azt vinned kellett volna magaddal és ott rá kellett volna írni, hogy nem tudnak alkalmazni és ennyi, akkor nem raknak ki a rendszerből, mert nem a te hibád, mivel te voltál ott. Úgyhogy itt valami nagyon sántít, nem is értem, hogy mi a problémád tulajdonképpen. Nyilván, ha nem kapsz amúgy semmit, nem is tudnak semmit megvonni. Egyébként milyen munka volt ez, ahol akkora a túljelentkezés?

És nem bántani akarlak, de én is javaslok egy nyelvtanfolyamot, mert csapnivaló, amit ide a kérdéshez leírtál, minden téren.

2013. szept. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmit sem fognak tudni csinálni veled ne aggodj... beiskolázni nemfognak mert tul sokba kerülsz az államnak. rajtad kivül van még kb félmillió hasonló cipőben járó ember az országban.Örülj neki hogy nem kell utcát söpörnöd.
2013. szept. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
4/4 pont arra a munkára küldtek ahol utcát kell takarítani.
2013. szept. 5. 21:14
 6/8 A kérdező kommentje:

3/5

Mi a probléma? 1 évvel azelőtt nem tudtak szólni hogy van munka lehetőség,inkább vártak 1 évet aztán szóltak.Erre ki küldött munkára ugy örültem hogy végre lesz munkám aztán mégsem lesz.

Ez a munka utcai takarítás lenne hétköznap 8 órában amikor szüleim meghallották 1 hétig hozzám sem szóltak.

Elmentem meg mondtam munkaügyi küldött és szeretnék dolgozni.És ők azt mondták sajnos nem tudnak alkalmazni mert betelt utcai takarító munka és tavaszkor tudnak felvenni.Amikor meg tudtam és ott hagytam őket.Igen azt levelet amit küldtek munkaügyiben azt ott hagytam.Sebaj holnap vissza megyek hozzájuk és elkérem a levelet.

2013. szept. 5. 21:29
 7/8 anonim ***** válasza:
helyes
2013. szept. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nem kapsz semmilyen juttatást, akkor nem is kaphattál ilyen levelet, hogy közmunkára kell menned.

De a bérpótló juttatásra (BPJ) biztos nem vagy jogosult? Mert akkor kapnál közmunkát is, hiszen kötelező lenne néhány hónap közmunka. Egyelőre jó lenne az a pénz is, amíg nem lesz rendes munkád. Amúgy ha nem jár a juttatás, akkor is dolgozhatnál elvileg közmunkában, de ahogy írtad, nem egyszerű, mivel elsősorban azokat veszik oda, akiknek jár a BPJ.

Szóval igényeld a BPJ-t, és akkor biztosan mehetsz közmunkára előbb-utóbb, ha pedig nem vagy bérpótlóra jogosult, akkor próbáld meg azért később a közmunkát, hátha lesz hely.

2013. szept. 9. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!