Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Munka kérdés! Veletek is...

Munka kérdés! Veletek is előfordult már?!

Figyelt kérdés
Mostanában egyre többször előfordult a szokásos párbeszéd,először haver,ismerős kérdez: "Te mit dolgozol?-Egy gyárba vagyok CNC gépkezelő.-És jól keresel?!-Hát mihez képest elmondom neki mennyi (nem egy rossz összeg).Kövi kérdés:-nem mész ki külföldre?!.Ekkora szoktam lehidalni.De mondom ember van munkahelyem,sose voltam se segélyen semmi,mondom itthon akarok boldogulni miért mennék ki(És kinntmár voltam régen 4hónapot)?!Erre jön a szokásos válasz (általába 8osztályos emberektől,vagy akik csak tengődnek).-Simán elmosogatok,eltakaritok 400ezer forintért majd én megmutatom stb....Veletek is egyre gyakrabban előfordul?!

2013. szept. 6. 20:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
55%
Attól függ, kinek mi a fontos: a pénz, vagy a szakmai fejlődés? El lehet mosogatni négyszázért külföldön, de ha hazajön, mit fog dolgozni?
2013. szept. 6. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jogos a felvetés :),főleg 8osztályal :D
2013. szept. 6. 21:02
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
1., miért jönne haza, aki már kiment? Lehet, hogy mosogatóként ment ki, de kemény munkával feljebb lehet jutni. A kinti fizetésből pedig simán telik iskolára, tanfolyamokra is. Ismerek olyat, aki érettségivel ment ki, takarítóként kezdte egy öregotthonban, mára, 3 évvel kêsőbb ugyanott főnővér. Persze aki se itthon, se kint nem küszködik, hogy előbbrejusson, annak édesmindegy, de szerintem aki akar, annak külföldön könnyebb boldogulni.
2013. szept. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
35%

Jól van 3-as nem kell lehazudni a csillagokat az égről.

Külföldön te hiába 400 ezerért mosogatsz, ugyan úgy kalap szart nem ér a fizetésed.

Kérdező ne foglalkozz velük, életképtelen emberek az ilyenek, itt nem lett belőle semmi, ott se lesz.

2013. szept. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
100%

Mondjuk, CNC gépkezelőként nem 400ezret keresnél külföldön. Hiány van jó CNC-sekből.

4 hónapi külföldi létből ne vonj le nagy következtetéseket. Ha esetleg újból megpróbálnál kint (pl. Németországban) dolgozni, csak egy szabályt tarts be: KERÜLD el nagy ívben a magyar munkaközvetítőket és a magyar munkaadókat - és aranyéleted lehet, feleannyi munkaidővel, 2x 400ezerből.

2013. szept. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
3ason jót mosolyogtam :D,4es igen Németbe voltam magyar közvetitő által,mondjuk elég korrekt volt a magyar főnök,de a saját magyarjaink piszkáltak minket ott is....egyszerüen nem érzem jól magam kinnt megmondom őszintén,tudom jó a pénz meg minden...De a pénz nem minden.Bár ezt manapság nem nagyon hallom senkitől :D
2013. szept. 6. 21:32
 7/15 anonim ***** válasza:
50%

Nekem már az furcsa, mikor valaki a fizetésemről érdeklődik. Én kormánytisztviselőként dolgozom, és több ismerősöm is puhatolózott már, de én úgy érzem ez teljesen magánügy. Amúgy ha bárki egy kicsit utána akarna járni, akkor megnézni a bértáblát....


Alacsony végzettséggel én is úgy látom, hogy jobb kint próbálkozni, mert itthon kis eséllyel élhet egy jó életet.


Az öcsém az érettségi után ment ki Londonba, ő is mosogatott egy étteremláncnál, majd kukta lett, azután szakács, majd főszakács, mostanra kapott egy éttermet, aminek ő a managere. Nagyon jól keres, semmire nincs panasza, tele van tervekkel. Megjegyzem, amikor még csak a kinti minimálbért kapta, akkor is jól élt, hiszen ki tudta fizetni a lakást simán, tudott normálisan enni, szórakozni és még félre is tudott rakni. Nha itthon a mi kis minimálbérünkből ez megoldható???

Szerintem sokan vannak úgy, hogy itthon szeretnének boldogulni, de már nem az a kérdés, hogy ki mit szeretne, hanem van-e lehetőségünk. Mondom ezt úgy, hogy én szerencsére jó anyagi körülmények között élek, mindenem megvan, de azért látom mások életét, és teljesen megértem őket.

2013. szept. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen,Ez Anglia,de a Németek marhára nem fogják engedni hogy te bármikor is az életbe feljebb lépjél és kitúrd őket a helyükről,na ott szó nincs ilyesmiről,azért annyira nem hiszem hogy bulizhatott a "minimálbér"-ből mert ott a lakásbérlés is drága a többiről meg ne is beszéljünk,jó de ezt úgy mondod mintha követendő példa lenne hogy akkor senki ne tanuljon majd kimegy külföldre dolgozni mert ott "jól lehet élni" cimszó alatt...szerintem nem ez a megoldás...
2013. szept. 6. 22:46
 9/15 anonim ***** válasza:
45%

Látom már, hol van a kutya elásva!:-)

Te kimentél (annak ellenére, h állításod szerint itthon is jól boldogulsz), mert elhitted, hogy kint kolbászból van a kerítés, de a gonosz magyar munkatársak pusmogtak rólad, a náci főnök meg nem léptetett elő 4 hónap munkaviszony után, ezért duzzogva hazajöttél és sírsz, hogy milyen szar külföld meg irigykedsz arra, akinek bejött kint az élet!

Am megnyugtatlak, Németországban is vannak ismerőseim és nem mosogatnak, hanem egyetemen tanít egyikük, a másik pedig orvos, tehát nem lehetetlen magyarként jó állást kapni, csak tudni kell hozzá!

Egyébként nem kell lenézni a mosogatást sem, az is egy fok a ranglétrán, amin mellesleg én már rég túlléptem, hogy neked nem sikerült, arról egyedül te tehetsz!:-)

2013. szept. 7. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%

Kezd unalmassá válni ez a külföld téma, már a csapból is ez folyik. Úgy beszélnek róla az emberek mint ha eddig nem lett volna Németország meg Anglia meg stb. Régen is volt vándorlás. Elég szánalmasnak tartom, hogy sokan akik kint vannak vagy voltak úgy beszélnek erről mint ha Nobel díjat kaptak volna. Pedig nem nagy "vász iszt dász" venni egy repülő jegyet és ott lakni.

Érdekes, hogy aki kimegy és takarító/mosogatóként kezdi üzletvezető lesz(érdekes, hogy ezt egy ottani állampolgár nem tudja elérni de egy bevándorló igen, komolyan nevetséges)Persze vannak kivételek, de akkor se akarom elhinni, hogy olyan vezető országban mint Anglia vagy Németország előnyben részesíti a bevándorlókat mint a saját állampolgárait(persze pont a németek...(kb. fél éve török lakást gyújtottak fel állítólag szélső jobboldaliak és több bevándorló török meg is halt ha jól tudom). Sokan jöttek haza üres kézzel és nem is mennének többet vissza mert nem bírják elviselni, hogy egy bevándorló rabszolgának nézik. Fészbukon állandóan látom a kiírásokat, hogy már várom a karácsonyt meg stb, hogy mehessek haza.

Minden csoda 3 napig tart... Persze vágyunk az új dologra, ismeretlenre de mikor ott vagyunk és már lefényképeztünk minden nevezetességet akkor ugyan olyan unalmassá válik az életünk mert egy idegen országban vagyunk ahol se barát se család és még ha hozzá szólsz valakihez nem is nagyon érted, hogy mit mond.

Aki a pénz miatt megy ki az legtöbbször vágyik haza és borzasztó úgy élni máshol, hogy közben haza vágysz. Ezt nem én mondom hanem azok akik kint vannak voltak.


Amúgy már az angoloknak meg a németeknek is ki van a fa'szuk bevándorlókkal mert kimennek lopni, csalni.

Valamelyik nap volt a hírekben, hogy Hollandiában annyi lopást követnek el a románok, hogy a román hatóságot kell "bevetni"

Szóval, hagyjuk már ezt a külföldi karrier építést.

Persze, mindenki csak a jó tapasztalatait mondja el.

Ismerősömet lerúgták a robogóról(futár volt) meg tudnék még mesélni a kint "karrierről".


Akinek nincs végzettsége és nem is ért semmihez az nem csak magyarországon lesz "csicska" de mindenhol a világban. Urban legend-ákat én is hallottam már csak még nem találkoztam olyan emberrel, hogy szakma és pénz nélkül kiment és ferrárival meg ügyvezető igazgatói ranggal tért haza.

2013. szept. 7. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!