Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 8 Általánosal valóban nem...

8 Általánosal valóban nem lesz belőlem semmi?

Figyelt kérdés

Szóval 20 éves vagyok és év közben megbuktatak az iskolába.

Leírnám a probléma okát is,2012/2013-ban lettem volna végzős , de olyan gyakorlatis tanárt kaptam aki folyton piszkált és kínos szituációba hozott, olyanokat kérdezgetett hogy hány cm meg hasonló , meg hogy én szűz vagyok. Az egész tanétterem előtt lejáratot. Mikor ezt elmeséltem az osztályfőnöknek ö azt mondta hát az a baj hogy túl kedves vagyok, itt ha ember el kell küldeni néha a jó kuxva anyába is. Meg hogy kérdezzem meg tőle mi a baja vellem. Sajnos évek óta van ilyen szorongásom, elsőnek a gipsyk miatt jött rám. Szóval nem egyszer nem mentem suliba mert folyton rám tört a szorongás,ha meg ott voltam nagyon kellemetlenül éreztem magam. Izzadtam ideges voltam. Utána meg engem tituláltak nem normálisnak,az osztálytársak is igy viselkedtek vellem. Szedtem rengeteg xanaxot ,frontint rivotrilt. És akkor voltam haveromnál és nővére elkezdett belém kötni hogy igy nem lesz belőled semmi meg ilyenek. Szóval ami írok az több részben is kérdés, hogy lehetnék olyan akiba nem kötnek folyton? Mi a baj vellem, mindig engem támad mindenki. Még mindig a multban élek. A 4 év ami vellem történt a suliba még mindig bennem van, volt hogy órán a tanár láttára rugtak hátha tizedik osztályban. Első évben anyu is volt bent a suliban és mikor mesélte mit történek azt mondta a tanár, védje meg magát a gyerek. Szóval van 8 általánosom, ez mellé a szorongás mellé. Gondoltam már öngyilkoságra is, de ugy gondolom az nem megoldás. 10 éves korom ota szorongok mikor apu részegen öngyilkos lett. Júniusban voltam útoljára öngyilkos, nem szeddek szorongásoldókat mert ha szedem megint megcsinálom. Valakitől kérhetnék pár tanácsót hogy lehetnék jobb?



2013. szept. 13. 12:30
1 2
 1/15 Mirk ***** válasza:
39%

Nőj fel. Ha bántanak viseld el, vagy védd meg magad. Az nem védekezés, hogy nem jársz iskolába. A szorongást le lehet győzni.

8 általánossal a következő életpályamodellt tudom neked elképzelni: tartós munkanélküli, kétévente egy hónapra megszakítva, valami eszméletlen embertelen gyári vagy maszek "munkával". Nem, hogy 8 általánossal, de érettségivel sem érsz semmit. Diploma, diplomák, vagy több okj-s szakma talán elég, hogy eléldegélj valahogy. Ha nem tetszik a kilátástalanság, menj külföldre. Ott is rosszak az alja munkák, de megfizetik legalább.

Mindenkit bántanak az iskolában. A felnőtté válás része sajnos, hogy rájöjj, mekkora szemét egy állatfaj az ember.

Ezen vagy túllépsz, vagy szorongásos depressziós munkanélküli leszel egészen addig, amíg az otthonülő önsajnáló életmódod miatt meg nem halsz.

Kezdésnek tanulj. Nagyon rossz a helyesírásod egyébként. Talán olvass el egykét könyvet amik segítenek az önbizalom hiányos embereknek. Ez javítaná a helyesírásod és a lelkiállapotod.

Ismétlem, a fő kérdésre válaszolva, 8 általánossal gyári munkás lehetsz, vagy valami kis maszek cégnél melós napi 14 órában. Ideje lépned valamit.

2013. szept. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
81%
Egyik osztálytársam 24 éves 8 ált. végzettsége van.Idáig még sehol nem vették fel munkára,azóta segélyből él.Inkább tegyed le az érettségit + szakmákat igy lesz valamennyi esélyed hogy munkád legyen
2013. szept. 13. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%
hát ez szívás. próbáld elfelejteni a múltat és nem sajnálni magad. ha folyton ezen keseregsz, nem használ semmit. kezdj el gyúrni, önismereti könyveket olvasni, ilyenek. másokat is csesztettek a suliban és túlléptek rajta. ha ebben ragadsz, elmegy melletted a fiatalságod. gondolj arra, hogy van aki a végtagját veszíti el, mégse adja fel. te meg egészséges vagy. nézz meg pár katonás, rambós filmet, meg ilyeneket, amik erőt adnak. ne feledd, senki nem segít rajtad. vagy te segítesz magadon, vagy nem fog változás történni.
2013. szept. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Kössz a válaszoket nem Sajnáltatni akkarom magamat.

Csak zavvar hogy a tanárok is bármit megtehetnek Szóval ha gyurok és sokkal erősebb leszek ugy nagyobb lesz a tiszteletem! Igen lehet elkéne kezdeni edzeni. Csak ismerek olyan embereket akik gyengék mégis rengeteg haverjuk van.

2013. szept. 13. 13:09
 5/15 anonim válasza:
73%

Első válaszoló, te mekkora tapló vagy! Kérdező, nehogy ilyen idiótákra odafigyelj! Ő pont olyan, aki inkább belerúg az elesettbe, minthogy segítene.

Ahogy olvastam az írásod, az jutott eszembe, hogy pszichológushoz kellene menned. Talán azért vagy ilyen, mert nem tudtad feldolgozni apukád halálát. Ő segítene.

Azonkívül szerintem is jó ötlet az edzés, meg esetleg valami küzdősport is jó lenne. Segítene az önbizalmadon.

Ja, és felejtsd el az öngyilkosságot, annyi szép dolog van az életben! Majd meglátod! Küzdj! Sok szerencsét!

2013. szept. 13. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Mirk ***** válasza:
21%
Na és miért vagyok tapló? Nem igaz talán amit írtam? Hol rúgtam bele a kérdezőbe?
2013. szept. 13. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen ne a saját életed romjain ülj, és egész nap sírjál. Nézz előre! Tervezd az életedet. és ami a legfontosabb: tanulj szakmát, hogy legyen munkád. Az nagy önbizalmat ad, amikor érzed, hogy a saját lábadon is megállsz.

Engem folyton bántottak ált. isiben, gyomorideggel jártam suliba, de túlléptem rajta. ne siránkozz, hanem erősítsd meg magad.

2013. szept. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
94%

Nem tudom, hogy miért jó az valakinek is, ha általánosban megbuktatják az embert. Nálunk annakidején végigrugdostak mindenkit, csak hogy szabaduljanak tőlünk.

De mit érdekel téged valaki valakijének a rosszindulatú kijelentése? A múltat meg el kell felejteni, túl kell rajta lépni.

Hogy lesz -e belőled érsebész, azt nem tudom. Hogy leszel -e olyan gazdag, mint Bill Gates, azt se.

Szerintem el kell dönteni, hogy mihez akarsz kezdeni magaddal az elkövetkező pár évtizedben.

Lehet hogy az se olyan rossz dolog ám, ha betanított munkát végzel egy gyárban mondjuk 58 éves korodig, 3 műszakban. Vagy közterületes munkát csinálsz, gereblyéled a falevelet és társai. Én senkit nem nézek le, csak legfeljebb nem irigylem a dolgát.

Én gyerekkoromban eldöntöttem, hogy légkondis irodában akarok majd dolgozni, inget akarok viselni, és jól keresni. Kb. 20 évnyi kemény munkám van ebben, hogy ezt meg tudtam valósítani. Hálát adok, hogy volt hozzá eszem, kitartásom, erőm, hogy végigcsináljam.

Persze nekem se tökéletes az életem, de nem panaszkodom.

Valószínűleg arra mondta az ismerős, hogy nem lesz belőled semmi, mert a gyógyszereket csak tüneti kezelésnek tartja. Valamivel tényleg le kellene foglalnod magad, hogy hasznos embernek érezhesd magad.

Megölni magad meg végképp nem éri meg. Szerintem úgysincs utána semmi. Se mennyország, se pokol, se másik élet, se semmi. Hát akkor meg minek siettetni a dolgokat? Mégiscsak jobb élni, mint a földben rohadni, oszt semmit nem csinálni. Nemde? Ki kell tölteni azt a 70-80 évet, kinek mennyi adatik, lehetőleg minél hasznosabban, "aszt jóvan".

Ha meg mégis van valami a halál után, nem késik az, akármi is.

Szóval tényleg javaslom, hogy foglald el magad. Ha nem dolgozol, keress munkát, hogy emberek között legyél. Ha dologzol keress valami hobbit mellé: sport, szórakozás, tanfolyam, akármi, amitől jól érzed magad.

30f

2013. szept. 13. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamilyen szakmunkásid lenne, akkor még lenne sansz (bár arra is jobb, ha megcsinálják az érettségit is), de a munkaerőpiacon csak 8 általánossal tényleg max. betanított segédmunkás, gyári szalagmeló, idénymunkák lehetnek, ezek pedig sok robotolás, pláne sz-rba se veszik az embert, és a fizetés is tré, hosszabb távon nem állapot.

Esetleg ha van lehetőség, és nem bírod ki ott, ami hátra van, válts sulit, vagy menj át estire és mellette keress valami melót, lehet ez meghozza a motivációd a tanulásra.

2013. szept. 13. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
47%

10 evesen meghalt az apukad, ez nagyon szomoru de az elet nem all meg! Te nem fuggsz a szuleidtol eleted vegeig, a parom 14 evesen elvesztette mindket szulojet, a testvere nevelte, lediplomazott, kulfoldon dolgozik jo beosztasban, boldog es kiegyensulyozott!

Ha nincs onbizalmad akkor tenyleg segithet az edzes vagy kuzdosport, de annak hogy 20 evesen sajnaltatod magad es gyogyszereket szedsz semmi pozitiv hatasa nem lesz.

Vannak akik nalad sokkal melyebbrol jottek, sokkal nagyobb pofonok utan alltak fel es sikeresek, boldogok. A te dontesed.

2013. szept. 13. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!