Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Betegesen jó kedélyű a kollégá...

Betegesen jó kedélyű a kollégám minden helyzetben, akár a nap 24 órájában, miért?

Figyelt kérdés

Körülbelül 1 hónapja új kollégát kaptunk - szakácsként dolgozunk - és furcsának találom hogy minden helyzetben mosolyogva beszél, jókedvűen, optimistán.

Példaképpen: mosolyogva jókedvűen közli a főnöknek hogy valami elfogyott és azonnal kéne, amiért általában azért csúnyán néznek ránk.

Ha rossz hírt kap, elront valamit és levonják a béréből akkor is sugárzik belőle a jókedv és mellette egy természetes megtörés az arcán de még mindig jókedvűen mosolyogva beszél. Személy szerint én aranyosnak találom bár más kollégáimat már frusztrál.

Arra lennék kíváncsi hogy ez a jelenség benne van e a szakirodalomba, ha igen akkor mi a neve. Vagy csak szimplán vannak ilyen emberek akik mindig jókedvűek, még egy rossz nap után teljesen kimerülve is?



2013. szept. 16. 01:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Vannak. Az ilyen embereket nem kell betegnek tartani, vagy a rosszat keresni bennük. Tanulni kell tőlük és meríteni az optimizmusukból. :)
2013. szept. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%

lehet,hogy a szakács munka csak egy ilyen hobbi neki,elvan veletek,de valójában másból van az igazi keresete,ezért nem mozdítják meg a történések komolyabban.

ismertem hasonló formát.

bejárt melózni,mert megszokta a napi rutint,szerette is a melóját a megszokást,de a valóságban egy elég komoly alvilági figura volt,aki kemény pénzeket keresett és első osztályúan tudta játszani a tudatlant és a naiv hülye gyereket,közben meg rafináltabb volt mindenkitől.

2013. szept. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Született optimista. Így nevezik az ilyen embereket. Irigylem a kollégádat és téged is. A kollégádat azért mert a mai rohanó világunkban amikor mindenki vájná ki a másik szemét, ő ragyog, és boldog..Mindennek a jó oldalát látja. Téged meg azért irigyellek, mert ritka szerencsés vagy hogy egy ilyen ember van a közeledben..
2013. szept. 16. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Raszta haja van és Copy Con-t hallgat? :D
2013. szept. 16. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
nincs betépve ha erre célzol:D
2013. szept. 16. 05:37
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Lehet csak eljátsza, kivülről így mutatja magát.
2013. szept. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen viselkedés mögött lehetnek nagyon súlyos lelki problémák is. De lehet, hogy teljesen őszintén vidám a fickó.
2013. szept. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Vannak ilyen emberek. Irigylésre méltók. Én férjem is ilyen, képtelen vagyok kihozni a sodrából. Sosincs rossz kedve. Állandóan hatalmasakat tud nevetni. Egy a baj, amikor panaszkodunk neki, ha betegek vagyunk és fáj valamink, azt sem veszi komolyan, azt is elvicceli.
2013. szept. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Antimod ***** válasza:
Valóban irigylésre méltó, de van egy olyan vetülete is a dolognak, hogy félő, az ilyen semmit sem vesz elég komolyan. Akkor pedig a közelében lévők ignorálva érezhetik magukat.
2013. szept. 16. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
100%

Nekem is volt egy ilyen kollégám. Mindíg vigyorgott, én szerettem a társaságát, rám pozitívan hatott.

Elmondta,hogy a vállalkozó apósa kikötötte, hogy csak akkor számíthat a támogatására, ha rendelkezik valamilyen állandó munkahellyel. Úgyhogy a munkához való hozzáállásán is meglátszott a motiváció hiánya. A próbaidő végén az üzem vezetője akit mások tájékoztattak az új munkaerő kifogásolható munkamoráljáról , hogy motiváltabbá tegye nem véglegesítette, hanem megakarta hosszabítani a próbaidejét. A srác közölte, hogy nem erről szólt a megállapodás, vagyis 3 hónap után sikeres vizsga esetén neki mást ígért a főnök.

Közölte a főnökkel, hogy ha nem véglegesíti akkor bizony ő leszámol. Nagyon meglepődött a főnökünk, nincs hozzászokva ilyen karakán kiálláshoz, és csak üres fenyegetésnek vette. Közölte vele, hogy Őt illyennel nem lehet zsarolni, meg egyébként is hová menne, nem fognak utánna munkalehetőségeket dobálni.

A srác másnap leszámolt, mondta hogy ő nem zsarol senkit, nem erről szólt a megállapodás, ő megy.

Ebből is látszik, hogy biztos anyagi háttérrel sokkal lazábban lehet venni az életet.......

Ma úszómesterként dolgozik 130ezerért.

2013. szept. 16. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!