Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Párkapcsolati problémák » Betegesen féltékeny a párom,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Betegesen féltékeny a párom, volt e már valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
Tíz hónapja alkotunk egy párt a barátommal, eleinte nem viselkedett így, az első két hónap után éreztem igazán, hogy ez nem normális dolog amit csinál. Az első hetekben gondolom még nem mert megjegyzéseket tenni, nehogy rögtön kilépjek a kapcsolatból, de azóta sorra jönnek a piszkálódások, beszólogatások. Ha a felsőmnek van egy minimális dekoltázsa, már megcsinálja a cirkuszt, olyannyira, hogy attól is elveszi a kedvem , hogy egyáltalán az utcára kimenjek. Nem vagyok egy topmodell, inkább nőiesen telt alkat, akad egy kis felesleg, mikor megemlítem, hogy szeretnék tornázni járni,az első reakciója öröm volt, rá pár percre már kaptam is a megjegyzést, hogy kinek akarom mutogatni magam. Ugy érzem, mintha teljesen kiakarni sajátítani, ha már ránézek valakire az utcán, felháborodik, nemrégiben egy bolti eladóhoz mentem oda megkérdezni valamit, és mosolyogva megköszöntem a segítségét , de már ez is baj volt. Viszont ahogy én észreveszem tetszik neki ha meglát egy nőt,és "cicababának " van öltözve, de ha én szeretnék kicsit csinosabban öltözni és nem csak melegítőt felvenni akkor veszekszik velem. Szerintetek, mi az oka ennek a viselkedésnek ? Én csak szeretném magam jól érezni a bőrömben, és persze tetszeni szeretnék neki, eszem ágában sincs mutogatni magam másoknak. Működőképes kapcsolat lesz ez egyáltalán ? 26 éves lány vagyok.
2012. jún. 25. 18:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
nem tudnám boldog kapcsolatnak nevezni azt, amiben nem tehetem azt, ami jól esik. nagyon rosszul teszi, hogy nem bízik meg benned, pedig ez a szeretet alapja. mondd el neki, hogy csupán neki akarsz tetszeni mind a ruháiddal, mind a felesleg ledobásával.
2012. jún. 25. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs önbizalma a barátodnak.Te vagy ennek a dolognak az elszenvedője sajnos.Akkor lesz működőképes,ha leültök és megbeszélitek,majd ő komoly energiát beleölve megváltozik.Ez egy elég nagy próbatétel lesz,ha nem oldjátok meg,akkor vége lesz.
2012. jún. 25. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha továbbra is így viselkedik nem hinném, hogy ebből lehetne tartós kapcsolat.Szerintem beszéld ezt meg vele, hogy amit csinál már beteges.Ha nem képes változni szerintem hagyd ott.
2012. jún. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Nagyon sokszor próbáltam már beszélni vele erről, de felháborodik rajta. Nagyon jóképű srác, számomra tökéletes férfi külsőre. Jó embernek tartom, jószívű, segítőkész, kedves srác, tőlem két évvel idősebb. Viszont amikor ezt csinálja azt nem bírom elviselni. Ilyenkor elkezdődik a vita, és folytatódik tovább. Akkor előjönnek a sérelmek, problémák. Én szeretem megbeszélni a dolgokat, de ő nem, azt mondja tul sokat magyarázok, olyan vagyok mint az anyja. Nem érti meg, hogy csak egy boldog párkapcsolatra vágyom, nem magyarázni akarok neki, hanem ha problémám van tudjam neki elmondani, és együtt találjunk rá megoldást. És ha neki van gondja, ne kelljen könyörögnöm, hogy mondja el mi bántja.
2012. jún. 25. 18:27
 5/16 anonim ***** válasza:
Ebben a formában nem működőképes. Le kell ülni vele és megbeszélni. Valószínüleg nem bízik benned. Ezen kell valahogy változtatni.
2012. jún. 25. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Az en pasim is betegesen feltekeny, csak azt az egyet kiveve: hogy ha együtt megyünk valahova elvarja hogy csinos legyek. Viszont ha egyedül megyek, szerintem minimum csadort adna ram es zsakot a fejemre. Azt sem szetette ha a szempillam ki van huzva ha ö nincs mellettem az utcan. Volt olyan hogy azert veszekedett velem, mert szölözsirozas közben elbambultam es ugy tünt min ha az utca masik oldalan alldogallo pasikat neztem volna.

Mi 4 eve vagyunk együtt, nagyjabol tudtam orvosolni a problemat. Nincsenek titkaink egymas elött.

De amit a te "baratod" csinal az viszont durva. Nem ertem miert nem lehetsz legalabb akkor csinos hogy ha vele mesz valahova?

Ez tipikus narcisztikus jellemre vall nem csak feltekenysegre. Nem szeretnek bunko lenni, de szerintem hagyd ott. Ö nem szeret teged.

23L

2012. jún. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

hát ha nem tudod vele megbeszélni akkor szakits. most. komolyan mondom. ezt akarod csinálni évekig? sztem már igy is stresszelsz ha már ránézel valakire vagy egy szexi cuccra. nincs önbizalma. nem benned nem bizik hanem magában. de mivel ö láthatolag nem akar változni igy neked kell lépned.én 2 évig éltem együtt a tökéletes pasival. leszámitva a féltékenységét. ugyanezek mentek csak azért kicsit enyhébben de én már ettöl is kivoltam.

szétmentünk és megkönynebbültem. mai napig ugy gondolom hogy ha ez nem lenne együtt tudnék vele élni.de minden áron nem maradok senki mellett. tönkretett idegileg a sok vita.meg lelkileg is. nem éri meg. akkor se ha ezen kivül ö a tökély. a vita mindig aproságon indul és az eproságok a legsulyosabb vétkek. sulyosabb mintha megcsal. mert azt megteszi egyszer mondjuk. de a vita mindennapos.

hidd el jobb lesz neked ha véget vetsz neki!

2012. jún. 25. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én párom is féltékeny.

Mindig beleszól abba, hogy mikor mit vegyek fel.

Neki minden szoknya rövidnek minősül, nem vehetek fel magassarkút, zavarja ha toppot veszek fel.

Mindig alacsony papucsot akar rám adni meg nadrágot vagy térd alá érő szoknyát.

Azt hiszi, másoknak akarok tetszeni, pedig ez nem igaz. Én szeretek csinos lenni, és megtehetem, mert nagyon jó alakom van, engem még nagykabátban is megnéznek.

Lehet, hogy pont ez a baj, hogy nagyon csinos vagyok és ha felveszek egy szoknyát toppal és magassarkúval akkor már túl szép leszek...

De én emiatt mert jó az alakom, nem fogok zsákot húzni a fejemre...én nem hagyom magamat.


Szerintem a párod nem fog megváltozni, mindig lesz vita emiatt. Nem hiszem, hogy ezt meg lehet beszélni velük, mert előbb-utóbb úgyis előjön belőle a féltékenység.

Ne hagyd magad és próbálj ezzel így együtt élni ha ennek ellenére szereted őt, és is ezt teszem.


28/N

2012. jún. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
(elírtam a végét) : én is ezt teszem.
2012. jún. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon gyorsan szakíts meg vele minden kapcsolatot, ez cseppet sem normális viselkedés!!

Apám volt ilyen, ugyanezt művelte anyámmal + ezzel párhuzamosan szidta, hogy milyen igénytelen, majd meg is csalta, amiről mi nem tudtunk, de közben éveken keresztül az ő féltékenykedése miatt rettegett mindenki.

Ne hagyd, hogy hülyét csináljon belőled!!!

2012. jún. 25. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!