Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Érezted már úgy, hogy egy...

Érezted már úgy, hogy egy kívülről sikeresnek látszó karrier számodra egy hatalmas zsákutca?

Figyelt kérdés

Jogi diplomám van, jelenelg a gyakornoki időmet töltöm egy "jónevű" irodánál, nemsokára szakvizsgát tehetek, a főnököm szerint "jó pénzeket kereshetünk majd együtt". Annak idején a szüleim javaslatára választottam ezt a pályát, de már nagyon megbántam. Rájuk nem haragszom egy kicsit sem, hiszen ők csak jót akartak, én meg 17-18 évesen nem voltam vele tisztában,hogy mit is szeretnék kezdeni az életben. A családban van egy pénzes jogász rokon, az ő példáját látva javasolták ezt a szüleim, és az ő kapcsolatai révén kerültem be erre a helyre.

Néhány kivételtől eltekintve nem szeretem a kollégákat sem túlzottam, bár ezt nem mutatom feléjük, mindenki überf...-nak képzelni magát, hatalmasak az arcok, a főnököm néha előadja, hogy mekkora királyság pénzes ügyvédnek lenni, mert így hány nőt meg tud kapni. Ezenkívül sportkocsik, márkás piák és szivarok a fő téma, csupa felszínes baromság.

Ez az egyik oldala a dolognak, hogy a munkám hasznosságát nullának érzem, a másik pedig, hogy mindig is érdekeltek a természettudományok, mikrobiológus vagy vegyész szerettem volna lenni, amíg nem jött ez a jogász mizéria. A kevés kis szabadidőmben is ilyen témájú könyveket olvasok, tájékozódok a témában, mert nagyon érdekel.

Arra gondoltam, hogy felmondok, nekiállok biológiát és kémiát tanulni. A félretett pénzemet most felélem, vállalok egy részmunkaidős állást, ha sikerül találni, és a többi időt tanulásra fordítom, majd felvételizek egy ilyen szakra. Szüleimnek még nem mertem mondani az ötletet.

Ti mit gondoltok erről? Voltatok már ilyen helyzetben?


2013. szept. 30. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:

Én a helyedben egyelőre mindenképp a jogi pályán maradnék, aztán ha levizsgáztál meg biztos az állásod is, akkor szerintem egy levelőz képzésre nyugodtan beiratkozhatsz, már ha a meló mellett bírni fogod idővel és energiával. Én a helyedben ezt tenném, mert könnyen lehet, hogy elmegy a kedved a kémiától, vagy a biológiától és akkor két szék között a földre esnél.

21/F

2013. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
levelező*
2013. szept. 30. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Diploma után vagy, és valamire szakosodsz? Vagy hogy van pontosan?
2013. szept. 30. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

archeobakériumokról kapásból mit mondasz?


végezd el amit elkezdtél, esti-levelező mehet más szak.

2013. szept. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
27%
Jaj, de szomorú sors a tiéd. Sok tanulás után karrier, sok pénz, könnyű élet, csajok, autók, saját lakás vár rád... könnyem kicsordult. :/
2013. okt. 1. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
20%

Azért ne sirasd magadat,a vezetőd egy k_rva jó arc,olyan mint én,igaza van márkás cuccok,jó fullos sunák,tele van pénzzel.Ezek az élet értelmei,meg a siker és egészség ennyi.

Élvezd ki,hogy ilyen környezetben mozogsz mit nem adnék ha minden kollégám ilyen lenne,egyedül csak én vagyok ,,ilyen felszínes".Ezek a legjobb dolgok.

Élvezd ki,ha felmondol örökre bánni fogod,majd elmész a tecsóba árufeltöltőnek nettó 80-ért,ott hagynád a sikert amikor egy karnyújtásnyira van,öregem neked nem sok eszed van.

Biológust meg felejtsd el,keresel majd 100-t aha és pont,a jogász se jó,de ebben az esetben k_rva jó helyen vagy,hát használd ki és élvezd,majd mentek bulizni,csajozni,élni az életet.

Ne dob ezt el,ott a siker a tálcán csak a kezedet kell megemeld.

26Ffi

2013. okt. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
Ha így érzed, ahogy leírtad, akkor válts mindenképpen, mert ez így hosszútávon nem fog működni. Hiába van pénz, ha közben utálod a munkahelyed és munkádat is. A pénz fontos, de nem minden, bár az előttem szólók ezt nem így látják, ahogy olvasom. Igaz, hogy abból élünk, de próbáld megtalálni amódját, hogy ezt a terved kit tudd vitelezni, én drukkolok neked!
2013. okt. 1. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a helyzeted, én most az államvizsgák előtt állok (jog szintén). Ez a felszínesség és nagyarcúság engem is taszít :(
2013. okt. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Előtted az egész élet, nem mindegy, mivel töltöd el. Én két percig nem gondolkoznék, hagynám a fenébe a jogot, és mennék tanulni azt, ami érdekel. Teljesen más életminőséget nyújt, ha azzal foglalkozol, amit szeretsz. Az emberek többségének a munka nem több szükséges rossznál, amitől aztán megkeserednek, és örömmel húznak le másokat is a mocsárba. Ne hagyd magad, fiatal vagy még ilyen megalkuváshoz, lépj!
2013. okt. 3. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azóta mizu?

Remélem maradtál.

2014. márc. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!