Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jó megoldás, ha magányra...

Jó megoldás, ha magányra vágyom és természetre?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam, hogy keresek egy nagyjából háborítatlan helyet, és felépítek oda egy félig földbe ásott, félig dombházat, majd megvárom amíg benövi a helyi növényzet.


Esetleg békés falvak környékén volt önkormányzati bértelkeken illegálisan épült, már elhagyott, letűnt kisfaházak egyik pincéjét temetem be így.


A belső berendezés, ha jól sikerül a szigetelés, stb, egészen rendhagyó lenne. Igyekeznék rendkívül igényesen és kényelmesen berendezni, a világítás két kis hátizsákban is hordható akkumulátorról menne, fűtés nem lenne, főleg nyárra gondoltam. Felhalmoznék tartós élelmiszert, innivalót, és időnként kiköltöznék.


Ugyanúgy, ahogy egyesek hasonlóan kietlen helyeken jurtába költöznek a családjukkal.


Arra is gondoltam, hogy kevésbé szegény régióban építem fel ezt a házat, mondjuk angliában, és ott kicsit nyitottabban is, így kevésbé kellene féltenem a háborítatlanságomat és a biztonságomat.


Elsőre őrült ötletnek hangozhat és bonyolult beruházásnak, de egyszerűen meg lehetne csinálni.


Egy nyári, a párommal történő vadkempingezés szolgálna alapul, ahol gyakorlatilag mindig visszatértünk egy kiszemelt sátorozóhelyre. Itt jött az ötlet, hogy akár fel is építhetnénk egy kis viskót, így nem kellene a sátorozással "szarozni". Sajnos magyarországon egyszerűen alig léteznek ilyen erdei, hétvégi magánházak magányosan, mert egyszerűen szétszedik őket, de külföldön elég gyakoriak.


Az önkormányzat pedig nem hiszem, hogy mezőőr gárdákkal járná a falvak határain levő susnyákat, akik felásnak minden métert földházak után kutatva.... külföldön meg jóhiszeműen azt gondolnák, hogy nyilvánvalóan volt rá építési engedélyem.


2013. okt. 29. 21:04
 1/10 A kérdező kommentje:

Ez egy eléggé extrém gyűjtés a témáról de nagyjából tükrözi az elképzelésem irányát:

[link]

2013. okt. 29. 21:10
 2/10 A kérdező kommentje:
Akik arra szavaznak, hogy megtalálják a rejtett házamat, annak csak azt tudom mondani, hogy egy erdész ismerősöm is azt mondta, hogy sokat gondolok az emberekről... nem találnák meg, másrészt egy amerikai példát hoznék fel, ahol egy ember 4 éven keresztül élt titokban egy bevásárlóközpont mélygarázsában berendezett lakásban.
2013. okt. 29. 21:11
 3/10 A kérdező kommentje:
Természetesen nem akarok odaköltözni. Hétvégi ház-szerűségnek tartanám fent. Direkt nem akarom megvenni a területet, mert szinte azonnal rákapna az építési hatóság, ráadásul a ritkán látogatott telkeket idővel kerítéssel együtt elhordják magyarországon.
2013. okt. 29. 21:17
 4/10 anonim ***** válasza:

Én is szoktam ilyenekről álmodozni, de úgy, hogy ott is maradok :)

http://www.youtube.com/watch?v=cPPgOSVQurw

[link]

2013. okt. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Szerintem nincs semmi baj azzal, ha maganyra vagysz es a termeszetre. Az otleted vad es rohadtul otletes :D nekem szemely szerint tetszik az otleted.
2013. okt. 29. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Első! Hasonlóra gondoltam, de kicsit nagyobbra, és mélyebbre, ablakok helyett inkább rejtett bevilágítókkal, esetleg bokrok közé tenném az ablakokat és amikor nem vagyok ott, akkor lefedném valamivel. :) De nagyon jó ez is. A második link sajna túl extrém ahhoz, hogy ne kapják szét magyarországon azonnal + statikailag szerintem nem biztonságos, de ez még átgondolandó.


Második: örülök, hogy tetszik az ötlet :) Remélem meg is valósul.

2013. okt. 29. 22:22
 7/10 A kérdező kommentje:

A rejtett bevilágításra remek példa ez az épület például:

[link]

Hatalmas fényt ad, és ha bokrok között lennének az üvegek, nem is lehetne észrevenni az ablakokat:

[link]

2013. okt. 29. 22:26
 8/10 anonim ***** válasza:
LLoyd Kahn írt ilyesmiről könyvet. [link]
2013. okt. 29. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mo-on minden talpalatnyi hely valaki tulajdonában van. Nem hiszem, hogy jó szemmel nézik, ha feltúrod a rezidenciájukat. Vegyél egy erdőt, ott pihenhetsz.
2013. nov. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Tetszik az ötlet. Nálam az is követelmény, hogy semmi autóút ne hallatszódjon oda. (Nem is olyan könnyű ezt teljesíteni...)
2013. nov. 7. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!