Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez esetben csorbul a munkaváll...

Ez esetben csorbul a munkavállaló joga?

Figyelt kérdés
Közmunkás voltam már kétszer is ugyanott. Lejárt a közmunka, de szükség van a munkámra, és ezért két hónapja havi munkaszerzödést kötöttek velem. (4 órás) Úgt volt hogy lesz közmunka télen, de nem indult be. Ezért megint egy hónapra 4 órás munkaszerzödést akarnak kötni. Mindezt addig amig be nem jön a közmunka, mert akkor 6 órás közmunka szerzödést akarnak. Azt mondták nincs pénz az állományba vételemre... Azt nem értem hogyha láthatóan szükség van rám, és a közmunka hiányában képesek rendes munkaszerzödéssel alkalmazni, akkor miért akarnak majd ha bejön a közmunka megint közmunkásnak alkalmazni? Persze mert így olcsó.. Viszont ez nem sért valamilyen munkaügyi törvényt?
2013. okt. 23. 08:27
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:

Nem.

5 évig foglalkoztathat határozott idejű szerződésekkel, ha a munkáltató jogos érdekei úgy kívánják.

Ha neked nem felel meg, majd felvesznek mást.

2013. okt. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
Olvasd el újra amit írtam! Közmunkásból csinálnak belölem munkavállalót, majd vissza közmunkásnak ha a közmunka beindul! Ez jogszerü???
2013. okt. 23. 09:43
 3/25 anonim ***** válasza:

Igen.

Semmi nem tiltja, hogy volt közmunkást később határozott idejű munkaszerződéssel alkalmazzanak.

Mint ahogy azt sem, hogy volt munkavállalót közmunkásként foglalkoztassanak.

2013. okt. 23. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Aha csakhogy tudod mindig azt mondja az önkormányzat hogy nincs pénze állományba venni, de fura módon arra van hogy amikor nincs közmunka akkor rendes munkaszerzödéssel foglalkoztasson. Amikor bejön a közmunka akkor meg vissza közmunkásnak! Ez nem az én munkavállalói jogaimat csorbítják szerinted? Gondolj bele: 5 hónap közmunka, 3 hónap rendes munkaviszony (havi!!! hosszabbítással) aztán megint 5 hónap közmunka és kezdödik elölröl az egész! Mindez ugyanannál a munkáltatónál.
2013. okt. 23. 10:00
 5/25 A kérdező kommentje:
Jeleztem hogy a jövö havi egy hónapra szóló 4 órás munkaszerzödést nem biztos hogy aláírom mert most több helyre is mehetek próbamunkákra mert normális 8 órás állandó állást szeretnék, nem pedig közmunkát vsgy egy hónapos szerzödéseket. Fenyegetve ennyit kaptam: jól gondold meg! Mintha hálásnak kéne lennem hogy évek óta kihasználnak és vagy 32 ezerért vagy 37 ezerért dolgozhatok hétvégente is. (egyszer szombaton utána vasàrnap)
2013. okt. 23. 10:05
 6/25 anonim ***** válasza:
31%
Magyarországon élsz, mégis mit vártál?
2013. okt. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
31%

Jogilag ez teljesen legális. Hogy úgy mondjam neked semmi közös ahhoz, hogy a munkaadódnak mikor mire van anyagi kerete!

Ha neked ez nem felel meg akkor senki sem kötelez arra, hogy ott dolgozz.


Azt én személy szerint nem tartom korrektnek, hogy ilyen lelki maszlaggal jönnek, hogy hálásnak kéne lenned. Nem kéne. Te dolgoztál nekik, ezért ők pénzt adtak. Ennyi.


Az meg, hogy te nem 4 órás meg közmunkát szeretnél az a magán ügyed. Mi a túró köze van a munkaadódnak ehhez? Nekik meg közmunkás kell, mert az olcsóbb. Ha nem te akkor majd más. Feltételezem nem olyan a munkakör, hogy gondot okozzon valaki mást betanítani.

2013. okt. 23. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Én elötte 8 évet dolgoztam itt állományban közalkalmazottként! Leèpítés miatt egem ès egy másik munkatársam elküldtek. Engem látod visszavesznek hol közmunkásnak hol munkaszerzödéssel! Ez bizalmi állás, épületet kell pl riasztani, kódokat tudni stb. Meg is mondták hogyha idegen lenne az nem is kaphatná meg az èpület kulcsát nem riaszthatna stb! Szóval nehogy azt hidd hogyha másik embert vennènek fel arra ilyet bíznának! Ez esetben meg olyan munkatársaknak kène bejönnie 7végén is akik 7 végén nem dolgoznak. Ja ès uazt csinálom amit 8 évig közalkalmazottként. Csak jóval kevesebb pénzért!
2013. okt. 23. 10:52
 9/25 A kérdező kommentje:
Így azért más a dolog fekvése nem?
2013. okt. 23. 10:55
 10/25 A kérdező kommentje:
A munkámat betegesen imádtam és ezt tudják is! Vissza is élnek vele. De ez a fenyegetés hogy gondold meg jól... kõzmunkásként is visszamenetem mert szerettem a munkám. De kihasználnak, és hü..nek néznek. Amit imádtam azt már gyülölöm.
2013. okt. 23. 11:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!