Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pincérek, felszolgálók! Ti...

Pincérek, felszolgálók! Ti hogyan kezeltétek volna az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom, de tegnap este beleszaladtam egy nem várt helyzetbe. Kevesen voltak az este, mindössze 4 asztal, abból 3 asztalnál ittak, a negyediknél többször is kérdeztem, de nem kértek, mert már így is sok.. meg stb.

Aztán befutott egy 12 fős társaság, rögtön leültek és én gyorsan ki is mentem felvettem az italrendelést. Felhívták a figyelmemet, hogy ők nagyon szomjasak és gyorsan hozzam! Ráadásul mindegyik kért az itala mellé egy pohár csapvizet. Amikor megindultam vissza a pulthoz a rendeléssel a nem fogyasztó asztalnál ülő vendégek megállítottak, hogy most már ők is rendelnének, mert megszomjaztak mégis. Mondtam, hogy azonnal jövök, mert a most érkezett vendégeknek még nincs italuk és nagyon szomjasak. Erre jött a válasz: -Mit akar ez jelenteni? Mi is szomjasak vagyunk és ugyanolyan vendégek, mint ők!

Na, erre megálltam felvenni az őrendelésüket is. Persze jött: -Mégis mit ajánl? Most valami igazi jót kellene innunk!

Szó, ami szó eltartott egy kicsit. Ezt látva a 12 fős csoport felállt és elmentek. A bejáratnál belefutottak a főnökbe, akinek mondtak egy-két keresetlen szót. Ezek után a főnök odajött hozzám és megkérdezte: -Elment az eszed? Elengedsz egy ekkora csoportot?

Több éves tapasztalat ellenére ma is azon rágódom, hogy ebbe hogyan szaladhattam bele?


2013. nov. 21. 11:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy,nem a te hibád,ha ennyire parasztok.akkor menjenek isten hírével,most mit tehetsz erről ,hogy ilyen türelmetlen farkok állítanak be...a főnököd,meg egy csicska mert akkor vegyen föl több embert,és nem lesz ilyen,szóval igya csak meg ő a levét,és ne rajtad vezesse...én tuti kioktattam volna a f@s.zo.mba.
2013. nov. 21. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
én a helyedben a nem fogyasztókkal közöltem volna, hogy rendben, fél perc türelmet kérek..addig kiszolgálom a 12fős társaságot és aztán felveszem a nem fogyasztóktól a rendelést..nem vagyok pincér...a büdös életbe nem szolgáltam fel...de sztem bőven elég lett volna ennyit mondanod, hogy egy fél perc türelmet kérsz és itt is vagy...
2013. nov. 21. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Mondtam nekik, de elég agresszív stílusban reagáltak, ráadásul már volt egy elég komoly fogyasztásuk is, ami ugye komoly tényező.
2013. nov. 21. 11:40
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok benne a szakmában (szerencsére), de a kisebbik fős csapat volt nagy paraszt. Sajnos manapság az élet minden területén hiányzik az empátia, a türelem és a megértés. Ha én beülök egy étterembe, mindig figyelem, hogy mi történik, ha látom ,hogy egy pincér van és össze-vissza kell cikáznia, megértő vagyok és türelmes. Nem a Te hibád!

Lehet, hogy elég lett volna csak annyit mondani, hogy azonnal jövök és nem hivatkozni az újakra, mert az emberek úgy gondolkodnak, hogy "Én is ugyanolyan fontos vagyok, mint a másik". Ezt nem megértően kezelik, hanem egyenesen sértésnek. Ez természetesen nem helyes gondolkodás, de így működnek. Én kereskedelmi szolgáltató tevékenységet végzek és az évek alatt rájöttem, hogy ha késik egy munka, sosem szabad arra hivatkozni, hogy azért csúszik, mert a másiknak is meg kellet csinálni valamit. Ez veszik zokon a legjobban. Érthetetlen, de ez van.

2013. nov. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
szerintem undorítóak az ilyen emberek. nem hibáztál semmit.
2013. nov. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Az 5 éves pályafutásom alatt én is találkoztam ilyenekkel, sőt még rosszabbakkal.

Nem jó vitatkozni főnökkel, de ha már így áll a dolog, akkor igazán bővíthetné a munkások létszámát.

Ha nem bírnak megülni a seggükön pár percig üres pohárral, és annyira szomjasak, akkor menjenek kocsmába.

Különben lehet hogy jobb is hogy elmentek, mert benne van a pakliban hogy elég bunkók és mindent kiborogatnak és összehánynak meg hasonlók.

Velem nem egyszer megcsinálták, hogy nem szolgáltam ki őket azonnal, bosszúból a sarokba pisiltek...

Részvétem, ilyen ez a szakma.

2013. nov. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
91%
Az egyetlen hiba itt a hasonlítgatás volt. A kisebb csoport már fogyasztott, ergó nem fog felállni és elrohanni. Tömören annyit kellett volna mondanod, hogy egy perc türelmüket kérem. Pont. Nem kell a vendég arcába tunkolni, hogy most nem épp ő van a soron, hiába így van. A vendég egy gyakran nagyon ostoba állatfaj.
2013. nov. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Hát igen. Most, hogy szembesültem ezzel, tényleg így kellett volna tennem! Csak ugye én éltem át a szitut, én láttam azokat a pofákat, akik megállítottak és élőben egy kicsit más, de azért tényleg valahol itt van a kutya elásva.
2013. nov. 21. 12:22
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

A csapatnak, akik menet közben meg akartak állítani, azt kellett volna mondani, hogy "egy pillanat", vagy"máris jövök".És kivinni a tálcát az asztalhoz, ahová indultál.Azt egy pillanat felszolgálni, aztán jöhet a másik társaság.

Mellesleg jó idióta vendégeket kaptál, részvétem.A vendég részéről is illendő lenne legalább minimális illemtudás és hogy kivárja a sorát.És megtanulhatnák már végre: a felszolgáló nem csicska!

2013. nov. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Jó tanács:sose magyarázkodj a vendégeknek.Csak közléseket mondj, a lehető legtömörebben és rövidebben,tárgyilagos(nem túl mosolygós)stílusban.Kizárólag a munkára és a sorrendre figyelj, a megjegyzéseiket meg abszolut hagyd figyelmen kívül.
2013. nov. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!