Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Pincérek, felszolgálók! Ti...

Pincérek, felszolgálók! Ti hogyan kezeltétek volna az alábbi helyzetet?

Figyelt kérdés

Van tapasztalatom, de tegnap este beleszaladtam egy nem várt helyzetbe. Kevesen voltak az este, mindössze 4 asztal, abból 3 asztalnál ittak, a negyediknél többször is kérdeztem, de nem kértek, mert már így is sok.. meg stb.

Aztán befutott egy 12 fős társaság, rögtön leültek és én gyorsan ki is mentem felvettem az italrendelést. Felhívták a figyelmemet, hogy ők nagyon szomjasak és gyorsan hozzam! Ráadásul mindegyik kért az itala mellé egy pohár csapvizet. Amikor megindultam vissza a pulthoz a rendeléssel a nem fogyasztó asztalnál ülő vendégek megállítottak, hogy most már ők is rendelnének, mert megszomjaztak mégis. Mondtam, hogy azonnal jövök, mert a most érkezett vendégeknek még nincs italuk és nagyon szomjasak. Erre jött a válasz: -Mit akar ez jelenteni? Mi is szomjasak vagyunk és ugyanolyan vendégek, mint ők!

Na, erre megálltam felvenni az őrendelésüket is. Persze jött: -Mégis mit ajánl? Most valami igazi jót kellene innunk!

Szó, ami szó eltartott egy kicsit. Ezt látva a 12 fős csoport felállt és elmentek. A bejáratnál belefutottak a főnökbe, akinek mondtak egy-két keresetlen szót. Ezek után a főnök odajött hozzám és megkérdezte: -Elment az eszed? Elengedsz egy ekkora csoportot?

Több éves tapasztalat ellenére ma is azon rágódom, hogy ebbe hogyan szaladhattam bele?


2013. nov. 21. 11:23
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg soha ne magyarázkodj amúgy. Neked ez a munkád, tényszerűen kell a dolgokat közölni.

"Rögtön jövök uraim/hölgyeim, egy kis türelmüket kérem"

"Pár percet várjanak kérem.

Udvarias távolságtartás. Ők nem jópofizni mennek oda, hanem enni-inni, te nem a jópofizásért kapod a fizut, hanem az udvarias, pontos és gyors rendelésfelvételért és felszolgálásért.

Gondolj úgy erre, hogy ők sem szakadnak 3 felé a mumkájuk közben, belőled is csak egy van. Ne kapkodj ide-oda, a 12 fő jogosan ment el sajnos. Nekem leszakadna a pofám, ha felveszik a rendelésem, aztán még a pincér leáll "csevegni" a többi vendéggel. Hiába tudod, hogy neked muszáj volt, mert jönnek a hülye kérdésekkel, a másik vendéget ez nem érdekli, neki az itala kell.

2013. nov. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Hülyék mindenhol vannak, most neked sikerült kifognod 2 hülye csoportot is.
2013. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Pont az ilyen gyökér vendégek és paraszt/vendéglátásba egyáltalán nem való főnökök miatt lett elegem ebből a melóból. Én is ennyire magamra tudtam venni dolgokat, meg agyaltam hogy mit kellett volna másképp, de annyi idióta van, hogy ha ennyire meg akarsz felelni mindenkinek, akkor bele fogsz bolondulni. Mindkét társaság barom volt, ha rendelek utána nem hagyom ott a helyet, gondolom látták a helyen, hogy nem mekibe érkeztek és ha órákig nem rendelek akkor van még 3 percem, amíg az egyetlen alkalmazott kiszolgál másokat. A legrosszabb, hogy te rágódsz ezen még ma is, ők meg már el is felejtették, hogy tegnap ittak. Én otthagytam volna őket annál a pontnál, hogy rendelne, de gőze sincs hogy mit, ott nekem elpattant volna az agyam.. :) Mondtam volna, hogy itt egy menü, nézzék át (újra) és mindjárt jövök, ha kiszolgáltam az új asztalt nagyon szívesen segítek "valami igazán jót" választani.
2013. nov. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Végsősoron nem bánt a dolog lelkileg, hanem azon agyalok, hogyha legközelebb előfordul ilyen, ehhez hasonló dolog, akkor már okosabban cselekedjek! Ehhez gyakorlatilag az összes válasz hozzásegített és minden egyes választ nagyon szépen köszönök.
2013. nov. 21. 14:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!