Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hol találok / hol érdemes...

Hol találok / hol érdemes olyan embert keresnem, aki szívesen kimenne velem Németországba dolgozni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 19 éves lány vagyok, idén érettségiztem, jelenleg pedig munkát keresek, hogy finanszírozni tudjam felsőfokú tanulmányaimat.

Már egy ideje böngészem a külföldi álláslehetőségeket, de eddig egyik se tűnt igazán hitelesnek, vagy a megfelelő végzettség, tapasztalat hiányzott, vagy pedig azt éreztem, hogy a magyarországi közvetítő próbálja leginkább lehúzni a haszont.

Ma szembe jött velem egy németországi hotel hirdetése, miszerint szobalányokat keresnek némi német nyelvtudással. Megtetszett ez a lehetőség, és szívesen jobban utána érdeklődnék a részleteknek, viszont a problémám az, hogy egyedül nem merek belevágni. Nem igazán vagyok egy talpra esett személyiség, szerintem még Pesten se lennék képes önállóan boldogulni. Tudom magamról, hogy nehezen viselném a kezdeti nehézségeket és sokat jelentene, ha ott lenne egy magyar, akivel kölcsönösen tudnánk egymást támogatni.

Már fejben végigzongoráztam az ismerősi körömet, hogy kivel lenne érdemes összefogni, de mindenki tanul vagy párkapcsolata van, amit biztosan nem hagyna itt...


A német nyelvtudásom jónak számít, nemzetközileg elismert felsőfokú nyelvvizsgám van, valamint kéttannyelvű gimnáziumban végeztem.



2013. nov. 30. 20:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Semmi bajod nem lesz, ha (bizonyára förtelmes rettegések és riadalmak közepette) kezedbe veszed az ügyedet. Legrosszabb esetben hazastoppolsz.
2013. dec. 1. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy nappali OKJ tanfolyam melletti diákmunkával jobban jártál volna, mert legalább keresel valamennyit míg munkát keresel (+családi pótlék).

Németországba nincs ismerősöd vagy rokonod? Felsőfokú nyelvtudással kint könnyebben tudnál munkát keresni magadnak. Van kiválasztott tartomány vagy egész országban keresel? Nem tudom hol találhatsz magad mellé embert, de itt olvasgathatsz a kinti dolgokról: [link]

Én is mennék de idén érettségiztem és elkezdtem egy szakmát, tehát még van másfél évem :)

2013. dec. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Németországban élek 2 éve, 24 éves lány vagyok, óvónőként dolgozom, igyekszek segíteni:


Felsőfokú német nyelvtudással nagyon jónak számítasz, nem sokan beszélnek jól a fiatal bevándorlók közül, és szerintem jó élettapasztalat kijönni. (bla-bla bla, igen, fontos vigyázni hogy hova, de ez más kérdés)


Hotelbe, szobalánynak, recepciósnak is simán felvesznek,ha szépen beszélsz németül.Sőt, éttermekben és szórakozóhelyeken is dolgoznak külföldiek, nem feltétlen kérik a papírt csak a nyelvtudást.

Úgy nem lehet kijönni,hogy nézed az álláshirdetéseket és akkor kijössz,ha már minden klappol. Ha nincs közvetítőd, akkor legyen legalább egy havi pénzed, mert bizony behívnak állásinterjúra és ott meg nem mondhatod,hogy még nem vagy németben,mert akkor tuti nem hívnak vissza.

Szóval azt javaslom,hogy nézz egy szobát a WG-ben (wohnung-gemeinsam, azaz 2-3-4-5 fiatal él együtt egy nagyobb lakásban, így jóval olcsóbb az albérlet, kb 300-350 havonta), az viszonylag olcsó és gyere ki (wg-gesuht.de). Ha kinn vagy, nekiállsz melót keresni 1000-el, neten,vagy simán csak életrajzot küldözgetve mindenfelé ahol szivesen dolgoznál és szerintem ha nem vagy válogatós, simán egy hónap alatt találsz munkát. Lehet először csak mekiben vagy pékségben,de az az albira elég meg a kajára, és közben nézegetsz jobb melókat.

Hidd el, nem olyan nehéz,mint annak tűnik. Fonto,hogy legyen félretett pénzed (azaz ha van albérlet, kifizetted a kaukciót,ami kb 3 havi lakbér, maradjon egy hónapra 500 euród--->azaz kb 2000 euróra van szükséged)


Mindent összevetve, ha nincs közvetítőd, akkor pénzednek kell legyen, anélkül nem is szabad elindulni.

Amúgy a facebookon sok oldal van (németországi magyarok, frankfurt környéki magyarok, berlin környékiek, szóval minden területről) és esetleg ott is megkérdezheted,hogy van-e valai hasonló cipőben.

Több ötletem nincs, de ha kérdés van, írj, ha tudok segítek :)

2013. dec. 23. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!