Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen a tökéletes önéletrajz?

Milyen a tökéletes önéletrajz?

Figyelt kérdés
Szabad benne poénkodni, a csodás humorommal lenyűgözni a munkaadót? Például semmi szakmai tapasztalatom nincs olyan munkákhoz, amit keresni akarok (irodai munka) és azt írnám oda, hogy nincs tapasztalatom sajna bajna, de majd lesz, hogyha felveszel és mellé egy kacsintós szem. Na? Ez mehet?

#tökcsi #önéletrajzcsi
2013. dec. 7. 18:16
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

igen, még jó hogy oda kell írni :D de mindig arra törekedj, hogy az éppen megpályázott állásra jellemző tapasztalatokat írj, pl: ha diák ként árufeltöltő voltál az egy irodai munkánál nem sokat jelent :D amúgy [link]

ennek érdemes utánna olvasni ha pályakezdő vagy

2013. dec. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
És a vázlatos önéletrajz jobb, mintha elkezdenél rizsázni magadról, mert azt úgyse fogják elolvasni, mikor több 100 önéletrajzot kell átfésülni, te is szivesebben olvasnál olyat ami átlátható, lényegre törő.
2013. dec. 7. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
De ha irodai munkát akarok, akkor hogy a francba írjak a hosstessből irodai munkára hajazó tapasztalatokat? Hogy pl számolgattam a próbafülkében a ruhákat, amiket bevihet a vevő? Végül is jó pont, tudok számolni.
2013. dec. 7. 19:05
 14/20 A kérdező kommentje:
6-ig kellett elszámolni.
2013. dec. 7. 19:06
 15/20 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen irodai munka, ügyfelekkel kell foglalkozni? Mert akkor írhatsz valami olyasmit, hogy jól tudsz kommunnikálni, megfelelően kedvesen tudsz bánni az emberekkel, végülis a hossteskedés ilyesmi nem? bájologni kell :D
2013. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
Olyan is jó, nekem mindegy, csak jó legyen az időbeosztása a tanulás miatt, tehát reggel 8-tól délutánig és csak az irodai meló ilyen. Eladói is megfelelne nekem, csak a kereskedelemben dolgozóknak szörnyű időbeosztásuk van.
2013. dec. 7. 19:14
 17/20 A kérdező kommentje:
De ez jó ötlet volt, köszi, szerintem tuti beleírom.
2013. dec. 7. 19:14
 18/20 anonim ***** válasza:
Kérdező, nektek középiskolában nem kellett önéletrajzot írni? Nálunk igen, és semmi negatívat nem szabad beletenni, csak a pozitívat, például azt is (hazudhatod), hogy a diákmunkából (is, ha szépíteni akarsz) sok tapasztalatot gyűjtöttem.
2013. dec. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

uramatyám. a HR-es nem az erőltetett poénjaidra kíváncsi, hanem arra hogy egyáltalán érdemes-e veled beszélgetnie fél órát az állás ügyében.


nos, amikor én frissen kiszabadultam a gimiből kb annyi szakmai tapasztalatom volt, h tízévesen aranyosan mosolyogtam a vevőkre a nagyszüleim üzletében. természetesen nem írtam bele. ennek ellenére felvettek, mert az interjún nagyon szimpatikusnak és rátermettnek ítélt meg a HR-es. a második kör is lazán megvolt, és ezzel együtt életem első igazi állása!


ne a CV-ben éld ki magad, hanem mellékelj motivációs levelet. ott lehet ömlengeni arról, h mekkora trú arc vagy, te leszel a cég új üdvöskéje.


ja, és amcsit írjál. nekem olyan CV-t sikerül rittyenteni anno 2006ban, hogy még 2012ben is dicsérte HRpunci :)

2013. dec. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:
Zseniális! De annyira nincs kedvem ilyen uncsi önéletrajzot írni. Na de sebaj, majd kiélem a csodálatos kreativitásom a motivációs levélben.
2013. dec. 8. 11:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!