Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit határoz meg a munkatörvény...

Mit határoz meg a munkatörvénykönyve? Kinek írjak levelet?

Figyelt kérdés

Van egy kis gondom a munkahelyen.A külcégesek(pl. trenkwalder) ki vannak szolgáltatva a munkáltatónak.Sajnos havonta kell szerződést hosszabbítani.És ha valaki beteg lesz, akkor mi van?Nem arról van szó, hogy valaki elmegy 1x táppénzre, hanem arról, hogy huzamosabb ideig táppénzen kell maradjon.Én úgy emlékszem az előző kormány idején nem volt ilyen.2007-ben is voltam külcéges(Adecoo), de akkor nem kellett havonta hosszabbítani szerződést.

És nem mondom, hogy az előző kormány nem volt szar(meg ez is)! Szóval hova írjak levelet? Melyik minisztériumba?Email cimeket honnan bányásszak elő, postázni nincs kedvem.


Csak azért írom ezt mert kinéz nekem sajnos egy vesebetegség, szóval ez miatt nem akarok a híd alá kerülni, de még oda se mert onnan is elzavarnak...


Ezt az egész rendszert meg kéne szüntetn!



2013. dec. 20. 11:57
 1/4 Grim13 ***** válasza:
Nem feltétlenül a kormány hibája (bár egyet értek mind hazudik) ha panasszal vagy feljelentéssel akarsz élni menj a munkaügyi bíróságra, ott megmondják jogos-e vagy sem és ha nem fel is jelentheted őket... amúgy szerintem ez ilyen kiskapu kihasználás és max erkölcstelen sajnos...
2013. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

HAtározatlan idejű szerződés mindig is volt, és mindig is lesz. Teljesen törvényes, amit csinálnak, 5 évig megtehetik, tovább nem.

Sajnálom, hogy csak ilyen állást találsz, de ezért nem hibáztathatod se a céget, se a kormányt. HA nem tetszik, nem írod alá a hosszabbítást, keresel mást.

2013. dec. 20. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Engem is havi hosszabbításokkal alkalmaztak. 5 hónap után meguntam az állandó bizonytalanság érzését. Elmentem máshova dolgozni. Itt fél éves szerzödésem van.
2013. dec. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 50felett válasza:
Érdekes abban a büdös, átkos, Kádár rendszerben, nem kellett a betegségtől szenvedve dolgozni,hogy meg maradjon ez ember munkahelye!
2014. márc. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!