Kezdőoldal » Emberek » Lakóhely, szomszédok » Ti hogy reagálnátok le a...

Ti hogy reagálnátok le a szomszéd levelét a következők tükrében?

Figyelt kérdés

9 hónapja költöztünk ide, a lépcsőházban csak ő a szomszédom (egy ganghoz 2 lakás tartozik).

A gangon az ajtót mindig zárjuk, ez alap.

Soha egy percig nem zavartuk a szomszédasszonyt, nem hallgatunk hangosan zenét, nem randalírozunk, semmi.Van 3 gyerekünk akik egész nap oviban, suliban vannak, este meg már csak egy kis tanulás, társasozás, evés, fürdés alvás van, hétvégén meg megyünk ide-oda, tehát ők se zavarhatják.

Nagyon kedves asszony amikor találkozunk mindig váltunk pár kedves mondatot, e nagyon ritkán futunk így is össze.

Pont ezért nem értem a következőket.Betegesen figyel a gangon az ajtóra.Én is mindig bezárom magam után, de ha csak fél percre szaladok le (szemét, postaláda, ilyesmi) akkor nem zárom be.Mire visszaérek már kettőre van zárva az ajtó, esküszöm mintha állandóan azt figyelné és ugrana ha nem hallja elfordulni a kulcsot a zárban.

Egyszer előfordult, hogy fél órán át nyitva hagytam míg elugrottam oviba a fiamért mert előtte vacakolt a zár és kerek 50 percembe került mire sikerült kinyitnom, majdnem elkéstem.Ezt el is mondta neki, h ezért volt.Erre közli, h akkor cseréljünk kulcsot, SZÍVESEN BESZÁLL A KULCSMÁSOLÁS KÖLTSÉGÉBE!!!(Nem gyengén volt megalázó, egyrészt mert egyáltalán nem vagyunk rászorulva-pláne ilyen nevetséges összegnél- másrészt mert semmi baj a kulccsal, akkor valamiét nem akart engedni a zár.

Amikor még csak pár napja laktunk itt férjemmel kiültünk este meginni egy pohár bort az erkélyre és az ott lévő lámpát felkapcsoltuk.Közölte finoman, h az az ő lámpája, ő fizeti a villanyt, óvatosan használjuk...Ok, tudomásul vettük, amúgy sem ültünk kint 20 percnél tovább.

A 9 hónap alatt kb 5x mertem felkapcsolni a lámpát (ebből 2-szer teregettem este vagy 5 percig, a maradék pedig kb 2 másodpercre volt felkapcsolva, ha este mentem valahova és látni akartam a kulcslyukat...).

Tegnap este anyósomék jöttek, kiengedtem őket és ismét felkapcsoltam azt a k...va lámpát.Igen, emberből vagyok, hát elfelejtettem lekapcsolni.Most először!(Egyébként se mondta h ne használjuk csak h ne égessük órákig).

Erre ma látom h kiragasztott a lámpakapcsoló mellé egy levelet, hogy ugyan legyünk már szívesek lekapcsolni, mert azt ő fizeti!Eszem megáll, kb olyan stílusban írta mintha ebből rendszert csinálnék.Igen, valóba elfelejtettem most ez az én hibám de nem hiszem h ezt a stílust kiérdemeltem vele.

Komolyan elgondolkozok rajta, h válaszként egy ezrest borítékba teszek és odaírom, h az elmúlt 9 hónapban használt villany költségeire, ami kb összesen jó ha volt 30 perc villanyhasználat ezalatt, plusz egy éjszaka amkoris tényleg elfelejtettem lekapcsolni.Ha esetleg több legyen szíves dobja be a postaládába a számlát majd én kifizetem...Férjem szerint ez durva lenne....de amilyen megalázó stílusban írt meg szólt múltkor a kulcs miatt, nem tudom meg tudom-e állni.(Még a kedvencem mikor férjem elutazott múltkor és este fél 12-kor kísértem le, hogy ne egyedül cipelje l a táskáit, egy percig se jártam mire visszaértem be volt zárva az ajtó (teljesen halkan mentünk pedig ki).Kulcsot nem is vittem, hisz csak egy percre mentem lekísérni.Vagy fél órán át nyomtam a csengőt mire kinyitotta, mondom a gyerekeim bent alszanak nem lenne rossz ha bejutnék (még a bejárati ajtónkat is kinyitva hagytam, gondolhatta, h jövök-megyek csak).



2013. dec. 10. 14:21
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Mindenhol vannak kukacoskodó öregasszonyok. Aranyosak is, de ilyenek is.


Először is szereltetnék föl egy kinti lámpát, amit én fizetek. Más számlájára tényleg nem szerencsés "emberből lenni" és úgy felejteni. Egy gonddal kevesebb lenne így.


Másodsorban az ajtó engem is nagyon dühítene.

Hadd legyen már nyitva, hacsak nem órákra megyek el. Szerintem véletlenül beletörne a kulcs a zárba, aztán oldja meg. A költségeket nyilván vállalnám, de adnék legalább elfoglaltságot neki, hogy ne unatkozzon ennyire. Ha kell naponta. Csak abbahagyná a pattogást.

2013. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ok, persze szerelhetnénk fel lámpát de mivel nem használjuk nem éreztem még ennek szükségét.Tényleg a majdnem egy év alatt ha 5x hozzáértem a kapcsolóhoz sokat mondok akkor is egy ajtónyitás erejéig vagy az a 2 nyamvadt teregetés.

Most először lett hosszabb ideig úgy felejtve, szerintem ez az ezres bőven sok rá.Vajon egy éjszaka alatt milyen magas villanyszámla lehet?Mert ha rendszeresen előfordulna akkor jogosnak érezném.De így....

2013. dec. 10. 14:34
 3/14 A kérdező kommentje:
De komolyan érdekel, ki mit és hogyan reagálna erre a kiírásra....
2013. dec. 10. 14:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kifizetném az elhasznált áramot, aztán önállósítanám magam világítás terén. Közös lónak túrós a háta, ez várható volt, hogy probléma lesz, csodák nincsenek.


A kulcs meg... kódos ajtó kéne, azzal megoldódna a probléma , így viszont marad az, hogy akármennyi időre is mész ki otthonról, automatikus szokásoddá kell hogy váljon, hogy magaddal viszed a kulcsot.

2013. dec. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 JulesM111 ***** válasza:
27%

Szia Kérdező,


Igen, válaszként otthagyni egy ezrest, vagy kettőt lépést választanám :)


Viccet félre téve, tényleg kellemetlen a szitu így.

Akárhogyan is nézed, a közös lónak mindig túrós a háta.


Tudom, nehéz megérteni, de nézzük a szomszéd mami szemszögéből, egyedül van, senkije nincs, egyetlen "szórakozása" és közösséggel való kommunikációja az a rohadt ajtó, és a lámpa. Plusz gondolom örökké a TV-t bámulja, ahonnan jön a paráztatás, hogy így-megy-úgy betörnek, megerőszakolnak, és egyéb félelemkeltő dolgok, emiatt fo..k, és zárja betegesen az ajtót.

Én felszerelnék magamnak egy lámpát, de az ajtók beteges zárását már nem viselném el, ezt el is mondanám neki, sőt felhívnám szíves figyelmét is, hogy a kukkolást fejezze be.

2013. dec. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Áh, igazatok van de kell a fenének az a k..va lámpa.Azért h néha ha este elmegyek beletaláljak a kulcslyukba?Mert ennyit használtam és a 9 hónapra lebontva ez a 4-5 alkalom sztem elenyésző...A pénzt azért kiteszem neki.Nem öreg amúgy 40-40 közötti, a 22 és 18 éves gyerekeivel él.Dolgozik is rendeen, nem az a "banya" típus.És tényleg tök jól elbeszélgetünk ha összefutunk.Nem is értem....
2013. dec. 10. 19:29
 7/14 anonim ***** válasza:

A lámpa fogyasztása főleg ha energiatakarékos akkor elenyésző, kb óránként 1 ft! Az ezres túl sok én egy 100ft-ost ragasztanék a kapcsolójára ..Ezt nyugodtan elmondhatod neki, de úgyse érti meg.

Öreganyámnak is hiába magyarázom a wattszámokat meg a kw óra költséget ,betegesen kapcsolgatja le a villanyt, közben meg folyatja a kádba a 1800wattos bojler által termelt melegvizet ,az nem számít mert az csak víz ,a lámpa sokkal látványosabb..A szomszédod is ilyen fajta.Sajnos csak egy külön áramkörön működő lámpa lenne jó megoldás, a közös dolgok sosem jók.


Az ajtóra a kulcs nélküli megoldás lenne jó,vagy ha megoldható ,akkor még egy rácsajtó az ő felére ami csak őt védi,de ez tetemes költség ,és biztos nem állná. Addig meg nagyon figyelj oda a kulcsozással,mert valószínűleg folyamatosan lesi a kaput ,és azt füleli mikor jössz mész és egyből rohan ki. Biztos ,hogy betegesen retteg a rablóktól ,lehet már betörtek egyszer hozzá.

2013. dec. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem azért mondom, de szerintem te is messze nagy feneket kerítesz ennek az egésznek.


Azt mondjuk épp mi sem szeretjük, ha valaki otthagyja a fenébe nyitva az ajtót, 5 percre oké, de ha tudod hogy elugrasz valahova akkor illik bezárni, pont. A kulcsos dolgot is sztem túlságosan felfújod, meg mindent azonnal megalázásnak veszel. Amúgy tényleg megeshet hogy a másolt kulcs sz..r, nekem is ez van mindenkié jó, az enyémhez meg külön trükközés kell.


Villany megint olyan dolog, hogy valószínűleg te is rászólnál a másikra, ha egész este égeti a villanyt, otthon nekünk is szóltak szüleink i, én is szólok, ha valahol feleslegesen ég órákig.


Szerintem az ilyen anyagiaskodás helyett inkább vinnék a néninek valamit, sütit, tököm tudja mit, amivel kompenzálom hogy használom a lámpáját, kész.


Az ilyen "gondolhatta hogy jövök-megyek" dolgokat meg el kell felejteni, a saját felelősséged bezárni az ajtót, mikor kolis voltam, ott is hordtuk magunkkal, arra nem lehet alapozni hogy ááá biztos csak 5 percre ugrott ki, hagy álljon nyitva minden.


Szóval mondom, szerintem ez kicsit túl van reagálva mindkét fél részéről.

2013. dec. 11. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Nezd, o azt mondta szivesen beszall a kulcsmasolas koltsegebe, te is mondhatod neki mindenfele tulmaro ironia nelkul hogy te meg a villanyszamlaba szallsz be szivesen, de nehogy mar problema legyen neha abbol a tetves lampabol.
2013. dec. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem tudom mennyibe kerül egy ilyen rendszer, de ha megteheted, és tényleg ennyire nem akarsz a kulccsal vesződni, akkor ajánld fel, hogy mágneszrasra cseréled az eddigi zárat. Az ajtón elhelyezett panelen be kell majd ütni egy kódot, és nyílik. Plusz rá egy ajtófék, hogy mindig becsukódjon. De a lenti zárnyelvet iktasd ki (amivel eddig záródott), mert hidd el, azt is rá fogja fordítani mindig, és ugyanott vagy ahol a part szakad:)
2013. dec. 12. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!