Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » A munkatársam a sírba visz!...

A munkatársam a sírba visz! Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
adjatok tanácsot! van egy munkatársnőm... 53 éves "hölgy"... kikészít, az élő fába is beléköt, nem csak kifejezetten munka ügyben. Az egész osztályból most engem és még egy sorstársamat nézte ki magának. tudni kell, hogy nincs vezető beosztásban. Egy főnökünk van, de már ott tartunk h nem (csak) a főnöktől kell elkéreckedni szabira, hanem tőle is. Egyik nap jól megszid valamiért, másik nap úgy csinálom, ahogy előtte ő elmondta, utána meg azért őrjöng le h miért úgy csináltam... hülyét kapok tőle, mikor tudom h benn van már gyomorgörccsel megyek dolgozni... nem vok túl jó helyzetben, mert 22 éves lány vagyok, és 2 éve dolgozom a munkahelyemen... Tehát idősebb is meg rutinosabb is mint én... nem tudom hogy lehetne kultúráltan lezárni a dolgot

#kisfőnök?
2014. jan. 2. 13:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Kultúráltan nehéz lesz,mert ahhoz az is kéne,hogy kultúrált legyen a hölgy. Jól helyezkedik bizonyára,ha még a főnök szerepét is átveszi időnként. Kérdés,hogy a többiek milyen viszonyban vannak vele? Utálják ők is,vagy nyaliznak neki,vagy a kettő együtt. Lehet,utálják,de nem mernek lépni,félnek,hogy alájuk tesz esetleg? Próbáld meg ezt kideríteni,utána lehet döntést hozni,hogy mit is tegyetek.
2014. jan. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Legközelebb amikor hozzád szól akkor szépen, udvariasan közöld vele hogy Te úgy tudod hogy Neked ő a kollégád, nem a főnököd, ezért tisztelettel kérnéd hogy minden, a munkáddal kapcsolatos megjegyzését a főnököddel beszélje meg ne pedig veled, Te továbbra is úgy fogod csinálni a dolgodat ahogy a főnök elvárja, nem úgy ahogy ő, miután Te a főnöknek szeretnél megfelelni, nem neki. Ha úgy gondolja hogy valamit rosszul csináltok úgy an general, akkor menjen és beszéljen ő a főnökkel (nem fog).


De ha rendes a főnök akkor hozzá is odamehetsz és elmondhatod őszintén ezt amit ide is leírtál, nem fogja leharapni a fejedet.

2014. jan. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Ezt hívják zsörtölődésnek. Szexuálisan vonzódik hozzád, ez a pszichológiai magyarázat rá. (Kivéve, ha mindenkivel így viselkedik)


A megoldás pedig az, hogy valamelyikőtök elmegy a munkahelyről.

2014. jan. 2. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Azért dolgozol, hogy pénzt keress.Amennyiben az alap elvárásoknak megfelelsz a munkakörödet illetően, nyugodtan hidegen hagyhat az, hogy ki mit mond neked.Nem kell, hogy minden neked szánt megjegyzésre reagálj, amennyiben az a másik munkáját nem hátráltatja.Jogod van bármiféle munkakörrel kapcsolatban betanítást, segítséget kérni.Egyszerűen tisztázhatod magadat, illetve azt, hogy megfelelsz-e az adott munkakörben,
2014. jan. 2. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Azért dolgozol, hogy pénzt keress.Amennyiben az alap elvárásoknak megfelelsz a munkakörödet illetően, nyugodtan hidegen hagyhat az, hogy ki mit mond neked.Nem kell, hogy minden neked szánt megjegyzésre reagálj, amennyiben az a másik munkáját nem hátráltatja.Jogod van bármiféle munkakörrel kapcsolatban betanítást, segítséget kérni.Egyszerűen tisztázhatod magadat, illetve azt, hogy megfelelsz-e az adott mukakörben.Keresd fel felettesedet, aki lehet aak
2014. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Mond meg neki, hogy: Nézd már meg nem e a másik teremben vagyok. De az ilyet el kell küldeni a picsÁba. Az ilyen fajta embert ezt élvezi, hogy a másiknak az idegeire megy.
2014. jan. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Az előzőek elég jól leírták. Vannak hülyék, ha a munkatársad, akkor a sarkadra állhatsz, de csak akkor ha tudod hogy nem lesz belőle problémád, és ha tényleg túlzásba viszi a dolgot. Beszéld meg a többiekkel is.

És magadon annyival is segíthetsz, hogy kicsit erősebbé teszed magad, lazábban fogod fel a dolgot, amennyire lehet(nyilván nem nagyon, de próbáld meg), ha van rá lehetőséged, egy kicsit többet mozogj, vagy csinálj valamit, amitől erőre kapsz, mert így könnyebb elviselni az ilyen helyzeteket sokkal! Le se fogod st@rni utána!

2014. jan. 2. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Azért dolgozol, hogy pénzt keress.Amennyiben az alap elvárásoknak megfelelsz a munkakörödet illetően, nyugodtan hidegen hagyhat az, hogy ki mit mond neked.Nem kell, hogy minden neked szánt megjegyzésre reagálj, amennyiben az a másik munkáját nem hátráltatja.Jogod van bármiféle munkakörrel kapcsolatban betanítást, segítséget kérni.Egyszerűen tisztázhatod magadat, illetve azt, hogy megfelelsz-e az adott mukakörben.Keresd fel felettesedet, aki lehet akár az adott cég vezérigazgatöja is, és mondd azt, hogy visszaigazolást szeretnél kapni a munkáddal kapcsolatban és szeretnéd tudni, hogy meg vannak e elégedve veled, illetve a munkáddal.Hozzáteheted azt is, hogy törekszel arra, hogy jól végezd a mukádat de akad (egy-két) személy akinek problémái adódnak veled pedig te igyekszel.És ezt tisztázni szeretnéd.így tudni fogják, hogy törekszel az elvárásoknak megfelelöĺően dolgozni, mégha akad is olyan szemèly, akinek kivetni valója van ezzel kapcsolatban.
2014. jan. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

A főnök tud arról,hogy ez a kolléga hölgy átveszi időnként a főnök szerepét?? Hogy tőle kell szabira engedélyt kérni??

Beleegyezett ebbe a főnök??

Mert ha igen,akkor komoly baj van. Akkor a kolléganő nagyon erős "hátszéllel" és kapcsolatrendszerrel rendelkezik.

Nehéz ügy ez,mert ilyenkor a többi kollega is nyalizik neki,mert félnek tőle. Aki szembeszáll vele,az ha egyedül teszi meg ezt,akkor megnézheti magát. Vannak bátrabb,agresszívabb emberek,akik szembe mernek szállni,de általában egyedül vannak,és a többiek félelemből is inkább az ilyen főnökösködő,arrogáns kollegának nyaliznak. Sőt,aki szembeszáll,egy idő után ő lesz a fekete bárány,akárhogy is dolgozik.


Persze az sem jó,ha valaki védtelen.

Felmerül a kérdés:hogyan erősítsem meg poziciómat,hogyan ne legyek védtelen?

Sajnos ide kell egy kis üzleties szellem (csúnya szó,de ez van). Egy kis politikusi mentalitás. Aki már megtapasztalta a poklot,az rájön. Tudni kell helyezkedni.

Tudom,hogy ez csúnya mentalitás,de ha a világ kegyetlen,akkor ne várjon mást tőlem se!

2014. jan. 2. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Van egy könyv: Barbara Berckhan: Verbális önvédelem

Szerintem olvasd el.

A nő meg valaszeg egy klimaxolós, savanyú pina, akihez otthon már bottal se nyúlnak vagy keményen csicskáztatva van, ezért éli ki magát a munkahelyén.

Én elküldeném a bánatos anyjába amúgy egy idő után, 22 éves vagy, bőven van lehetőséged új melóhelyet találni.

2014. jan. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!