Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Már törvényszerű, hogy nyugger...

Már törvényszerű, hogy nyuggereknek és másodállásosoknak áll a világ?

Figyelt kérdés
Áthelyeztek a munkahelyemen egy sokkal rosszabb pozícióba,miközben a nyuggerek (akik közül valaki járni is alig tud!),meg új felvételes másodállásosok a helyükön maradhattak.Mindemellett a főnököm azt mondta,semmi baja nem volt velem,de köztudottan hátszele van a "kedves" kollegáknak.Hol van ilyenkor az igazság?
2014. jan. 4. 20:38
 1/8 anonim ***** válasza:
14%
Bírom, mikor a veresenyképtelen munkaerő nyuggerezik. Ha nem tetszik, hogy áthelyeztek egy rosszabb pozícióba, akkor reklamálj vagy menj máshová. Ja, hogy nem tudsz? Hát akkor örülj, hogy van munkád. Itt van az igazság.
2014. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Az a helyzet, hogy az olyan "nyugger" alakoknak elég hosszú a nyelve, sajnos ők tudnak érvényesülni a mai világban. A normálisan, tisztességesen dolgozó emberek meg mehetnek a fenébe. Ez a szomorú valóság.
2014. jan. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mi a versenyképes olyan nyuggerben,aki alig tud járni,alukál,kímélik a munkától,mert öreg szegény? Egyébként nem kirúgtak csak áthelyeztek,ami gyakorlatilag ugyanaz,mert olyan az új hely,hogy elfogadhatatlan.Egyik nyugger 200 fölött kap,mégis a legjobban kepesztők egyike.Nem valami sebészorvos szakmára kell ám gondolni,olyan meló amit minden egészséges épkézláb ember el tudna végezni.Ha ezek hagynák!
2014. jan. 4. 20:46
 4/8 anonim ***** válasza:
13%

Lehet, hogy nem sok, de úgy látszik még mindig versenyképesebbek mint te.


Ha nem tetszik akkor miért nem mész máshová?

2014. jan. 4. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
15%
Befosok b+, hogy ti nyugdíjasokkal versenyeztek és ők győznek! És ezért ráadásul még ők a hibásak.
2014. jan. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Az versenyképes,aki intézkedik a nagyfőnök haverjánál,miután ki akarták tenni? Ha ezt nevezed versenyképességnek akkor tényleg azok voltak,marhára versenyképesek.Mindegyikből csak úgy dőlt a panasz,az egyiknek munkanélküli a gyereke,a másiknak unokája(!)van,a harmadik hitelt törleszt,válófélben vannak stb,stb.Mindezzel nyilván arra akartak rámutatni,hogy nekik igazán indokolt az állásban tartásuk,míg az enyém pl nem az,mivel a felsoroltak közül egyikkel sem rendelkezem.Súgnak-búgnak,pletykálnak,hazudoznak és intrikálnak.Egy szempontból biztos ez is versenyképesség,hiszen végül is győztek a versenyben,mert ők maradtak,nekem mennem kellett.Fogok másik állást keresni természetesen,mi mást is tehetnék.De továbbra is azt kérdezem: Hol itt az igazság? 100 ezres nyugdíj felett csak orvost vagy magasan képzett szakembert engednék dolgozni és senki mást! Botrány ez a jelenlegi helyzet!
2014. jan. 4. 21:25
 7/8 anonim ***** válasza:
84%
A tipikus probléma, mikor nem kell a fiatal munkaerő. Akkor ne is tanítsák a gyereket semmire? Mert úgy sem fog kelleni csak tapasztalattal rendelkező ember? De kérem, egy fiatal hogy szerezzen tapasztalatot ha nem alkalmazzák? Esetleg a fiatalabb munkaerő se legyen abban a pozícióban akinek már valami tapasztalata? Csak az óccsón foglalkoztatható öregek? Nevetséges az ami itt megy.
2014. jan. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

A nyuggerek többnyire áskálódással, spicliskedéssel érik el amit akarnak egy munkahelyen.


Nemrég felvételiztem gépkocsivezetőnek, fel is vettek volna, ha nem egy nyugger mellé raknak oda betanulni. Nem elég, hogy hatvan akárhány évesen elveszi a munkát egy főállású elől, még alá is tesz nekik. Ha ő hibázott, egyből rámfogta hogy én b*sztam el. Meg beköp a főnöknek, hogy én nem tudok vezetni és nekem mondogatja, hogy adjam fel ezt a szakmát. Azért nekem több mint 2 év nemzetközi gyakorlatom van és magasabb gépkocsivezetői képesítésem is mint neki. Nehogy már egy nyugger mondja meg nekem mit adjak fel és mit ne. Adja fel ő, és adja át a helyet egy főállásúnak.

A rakodásnál csak játsza az agyát, hogy a ládákat nem lehet 2x-re felrakni, pedig úgy gyorsabb is lenne és nem kéne megszakadni. Játssza magát, hogy ő egybe is fel tudja rakni, aztán úgy erőlködik majdnem összesz*rja magát, aztán majd ott kap nekem infarktust, aztán rám hal ott a vén bolond. Nem tudom, ezeknek a nyuggereknek, miért kell túlbonyolítani mindent. Aztán meg dicsekszik, hogy ő 42 évesen nyugdíjba ment korkedvezménnyel és 200 fölött van a nyugdíja. Csak azért dolgozik, mert másképp megbolondulna otthon. De kell nekik a munka is, meg a nyugdíj is.


De más szakmákban sem jobb a helyzet. Pl. az őrző-védő cégek is nyuggerekkel van tele. Nyugdíjas katona és rendőrtisztekkel, akik nem dolgozták ki magukat életükbe, csak üldögeltek egy irodába, jó fele bólogattak "így elvtársam-úgy elvtársam" meg a tiszti klubba szétitták a májukat. Aztán 40 évesen meg elmentek nyugdíjba, mert az ő munkájuk olyan stresszes. Utána elmennek még dolgozni, elvéve a munkát a fiatalok elől, mert otthon unatkoznak, nem tudnak magukkal mit kezdeni. Azt meg hagy ne írjam le, hogy egy munkahelyen is mit csinálnak. Semmit. Csak fölb*sszák a lábukat az asztalra "jaj megjött má a nyugdíj?" és a fiatalok végzik helyettük a munka nagy részét, mondván ők már öregek. Csak a fizetést és a nyugdíjat tudják felvenni, meg áskálódni a fiatalok ellen. Mert a spicliskedés az megy nekik, mert egész életükben azt csinálták.


De ha elveszik a fiatalság elől a munkát, meg még alájuk is tesznek a munkahelyeken, hogy a nyugger havernak csinálják ott a helyet, ki fogja eltartani a nyugdíjas társadalmat? Mert nem abból kapják a nyugdíjat, amit ők annak idején befizettek, hanem amit mi főállásúak kitermelünk. Ha mi nem dolgozunk, mert ezek elveszik előlünk a munkát, akkor nem lesz ám nyugdíííj meg részletre Suzuki, meg túrós bukta nekik.

Talán nem az őrző-védő cégeknél, meg a szállító cégeknél kellene tartani a nyugdíjas klubbot. És sajnos előbb felvesznek egy nyuggert, mert azok után kevesebb járulékot kell fizetni.


Nálunk is ez megy, a főnököm egy 66 éves rohadt poszt-kommunista. Egy volt MSZMP-snek aki ma milliárdos, annak valami seggnyalója és így lett betolva rejtett munkaerőnek, jó fizetésért a nyugdíja mellé. Minket b*szogat, hogy miért nem vettük észre ezt vagy azt. Ő 25 év alatt nem vette észre, hogy rendszerváltás volt, még mindig a nagy rohadt kommunizmust építi.


Nekem az az álláspontom, hogy mindenkinek adni egy tisztességes nyugdíjat, mondjuk 150 ezret, mert annyiból szerintem el lehet éldegélni nyugdíjasként és az mellett aki elmegy dolgozni, attól megvonni a nyugdíjat. Ilyen nem szabadna hogy legyen, hogy valaki nyugdíjat kap, miközben aktívan dolgozik. Vagy munka vagy nyugdíj. De hát amíg a volt MSZMP-sek nincsenek kivagdalva a parlamentből, addig sajnos itt ez lesz.

Én annyit mondok neked, ha változást akarsz: április-6 Jobbik.


27/F

2014. jan. 27. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!