Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csak nekem tűnnek a magyar...

Csak nekem tűnnek a magyar alkalmazottak kényelmesnek? Más országokban is ez a trend?

Figyelt kérdés
Nem érnek be időben, elkávézgatnak 10-ig, megy a trécselés... ejj ráérünk még mentalitás...stb.
2014. jan. 10. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Nem csak neked, nekem is. És az a baj, hogy ezeknek a lusta tré embereknek van munkájuk. Sajnos még túl elnézőek a főnökök, és nagyon hosszú idő, mire eljutnak oda, hogy elküldjék a naplopókat. Közben lenne egy csomó munkanélküli, akik sosem csinálnának ilyet, megbecsülnék a munkát.

Sajnos a legtöbb ilyen trécselő valakinek a valakije, és úgymond megteheti...

2014. jan. 10. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Amennyire én tapasztaltam, máshol csak akkor ilyen lazák ha a kiadott melóval készen vannak.

Idehaza meg első a haverkodás, kávézgatás, a meló meg nem halad.

2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én azt látom a környezetemben , hogy a melóhelyen kétféle alkalmazott van( nagyon sarkítva):

1., akit te is írtál. Lusta, felelősség nulla, ismerős, rokon által került be, nem kell aggódnia semmiért, biztos pozíciója van, dolgozni nem tud és nem is akar.

2. az ember, akinek el is kell végeznie a munkát az első helyett is. Ők nagyon szorgalmasak és kidolgozzák a belüket. Sokszor túlóráznak is, amit nem biztos (vagy biztos nem) fizetnek ki.

2014. jan. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%

Ha te azért töröd magad hogy megfelelj mindenkinek lóf**znyi pénzért, akkor nálad van a baj. Érdekes módon csak ott megy nagyobb számban az ilyen hosszú pihenő idő vagy késés, ahol a pénz is annyi.. hogy ne érje meg komolyan venni

Majd ha megfizetnek dolgozok, amíg addig meg dolgozgatok

21/F

2014. jan. 10. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%

Ez a munkahelytől függ. Van, ahol megtehetik ezt. (Pl. túl sokan vannak, vagy egyszerűen nem a munkaidő a lényeg, hanem, hogy időben legyen elvégezve a munka és mindegy, hogy 8-16-ig teszik meg, vagy este otthon dolgoznak még rajta.)

És olyan munkahely is van, ahol pisilni is alig tudsz kimenni, akkora pörgés van.

2014. jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
52%

Kérdező: sajnos ez egy szomszédos országban, konkrétan Romániában még katasztrófább 2009. óta: évi min. 20 munkanap megy el arra, hogy ortodox vallási ünnepeket ünnepelnek, s nem csak pont azokat a napokat, hanem mindig ráhúznak még 1-1,5 hetet józanodásra, ébredezésre.

Jelenleg is december közepe óta a fél ország szabadságon van, többek közt a Vízkereszt miatt, amelyre még simán józanodnak egy hetet és magukhoz térnek még egy hetet, tehát normális munkavégzés jan. 27.-től várható.

Mindezek mellett a év munkanapjain is borzasztó a munkához való hozzáállásuk, főleg állami intézményeknél (korrupció által rengeteg bunkó paraszt és családtag lett betéve), viszont privát szektorban is borzasztó a helyzet.

2014. jan. 10. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos a fizetésükhöz mérten dolgoznak. :D
2014. jan. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
100%
Romániába akarok menni!!!
2014. jan. 10. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

2 nagy mhltinal huztam le eveket es a kulfoldi irodaikban is jartam, nem egyszer.Amig otthon rendszeres volt a tulora -korrektul ki volt fizetve - addig ok kevesbe voltak leterhelve. Otthon rendszeresen nagyobb porges volt Ok a munkaido vegen hazamentek, kozben is ketszer levonultak csoportosan kavezni. Dolgoztak,de messze nem egyforma volt a leterheltseg.

Most kulfoldon dolgozom, 4 utan mar nem kezdenek uj dolgokba,4.30 kor kiesik a toll a kezukbol, 4.35-kor huznak el es tolem meg megkerdezik, hogy mi van tulorazol? Most vihogva neznek egyvideot az egyik mobiljan.


Otthon is van boven lusta ember, de olyan is aki teper nagyon. De nagy atlagban nem rosszabbak a magyarok a nyugati orszagok irodai alkalmazottainal.

2014. jan. 10. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

1 éve dolgozom multinál iskola melett irodai munkát ugyanez fél 8 ra bejönnek kávé 9 ig majd reggeli 10 kor csinálnak valamit majd cigi minden kajaszübet utána dolgoznak egy kicsit majd ténferegnek és beszélgetnek esetleg beülnek egy meetingre ahol szintugy semit nem csinálnak, aztán markolják a nagypénzeket a semmiért, egy pár kivétel van akik viszik a hátukon az egész céget és csak miattuk megy a dolog és 8-6 ig bentvannak mert mások munkáját is megkell csinálnia valakinek.

18f

2014. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!