Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a munkakeresők a nekik felajánlott állást?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege annyi, hogy vannak munkakeresők, akik elmondásuk szerint nagyon sürgősen keresnének munkát. Felajánlanak nekik valamit, ami lehet nem egy álommunka, de fix keresethez juttathatná őket. Ehelyett közlik hogy köszönik nem, választják a napról napra életet, meg a bizonytalanságot. Nem lenne egyszerűbb elvállalni az elsőt amit felajánlanak, majd közben ha van sokkal jobb lehetőség átlépni oda? ( most nem kell azzal jönni, hogy mi van ha valaki prostinak akar állítani, mert nem ilyen jellegű ajánlatokra gondolok felajánlott állás alatt! )

2014. jan. 16. 08:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom miért. Én elfogadtam az első adandót mert már majdnem nem volt mit enni.

Sokan úgy vannak vele, hogy amíg a munkanélküli "létettel" fenn tudják tartani magukat addig nem mennek el bárhova dolgozni. Ha munkába állsz akkor már nehezebb interjúkra járni. Fáradtan érsz haza és sokszor nincs erőd a munkakereséshez. Gyakran előfordul, hogy az ilyen esetekben az ember "beragad" egy esetleg rossz munkahelyen.

2014. jan. 16. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim válasza:
100%
Részben igazad van, de szerintem sokukban az van, hogy ha elkezd dolgozni,akkor már nem lesz módja elmenni állásinterjúkra.
2014. jan. 16. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem fogadja el, az valószínűleg nincs még akkora pácban.

Anno én is kaptam egy állást, el is fogadtam, bár nem volt rá égetően szükségem, csak nagyon hosszú munkanélküliség után legalább volt valami.

2 hét betanuló idő, majd áthelyeztek egy másik üzletükbe a város másik végébe, ahol közölték, hogy munkaidő reggel 5-től este 9-ig. És 2 nap meló, utána 2 nap szabad. Mondom, nagyon jó, de reggel 5-kor indul az első buszom, szóval érdekesen érnék be 5-re. Erre elkezdik, hogy "és nem tudod megoldani, hogy akkor itt aludj a közeli ismerősödnél?" Ja, majd nyilván a fél életemet ismerősöknél csövezve fogom leélni, csak hogy tudjak nekik dolgozni hajnal 5-től :D Ezzel együtt, kb 1 órát töltöttem el ezen a helyen, aztán közöltem, hogy viszlát.

Rá 1 hónapra kaptam a mostani állásomat (most már több, mint 1 éve), amit imádok, és minden nap jó érzéssel járok be dolgozni!

Mindegy, ebből végül is azt akartam kihozni, hogy még ha az ember teljesen rá is lenne szorulva, akkor sem lett volna megoldható fizikailag, hogy én beérjek 5-re dolgozni. Jó, lehet, hogy a cég megoldotta volna valahogy a problémát, de mivel nem voltam rászorulva, nem voltam hajlandó 14 órákat dolgozni 80ezerért...

2014. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor milyen jellegű ajánlatokra gondolsz a felajánlott állás alatt?Közmunka?Utcaseprés?Esetleg olyan közismert munkáltatók, akiknek a régebb óta álláskeresők már kívülről fújják a címét és nevét, mert kb 3 havonta hirdeti magát?Na, az olyat én sem fogadom el, mert süt róla, hogy vagy senki nem felel meg neki hosszú távon, vagy csak addig hajlandó alkalmazni, amíg jár az ember után a támogatás!

Lehet az is, hogy túl alacsony lenne a fizetés.Gondolod, hogy inspiráló havi 2-3 000Ft többletért gürizni?

Na meg munka mellett sokkal nehezebb másik állást keresni.

A munkahelyek zöme sz.ar.És afizetés is.Erről nem az álláskeresők tehetnek.A munkáltatóknak ideje lenne belátni, hogy a végeláthatatlan elvárások mellett nekik is nyújtani kéne valamit!!

2014. jan. 16. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell feltétlenül rosszra gondolni, a blog.hu-n rendszeresen lehet olyat olvasni, hogy a munkaügyi központok teljesen random munkákat ajánlanak random embereknek, amiket azok ilyen-olyan okokból nem tudnak vagy nem akarnak elvállalni. Pl. nehéz fizikai munkát beteg embernek.


Az sem mindegy, hol van a munka, hiszen az utazás idő és pénz, amit mondjuk egy gyerekét egyedül nevelő anyuka nem biztos, hogy megengedhet magának.


Még sok ilyen indok lehet.

2014. jan. 16. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
33%
Ugyanakkor vannak az ún. "én egyetemet végeztem, nem alantasodom le kétkezi munkára" emberek, akik jobbra-balra válogatnak, de azért siránkoznak, ha nincs pénzük. Van, aki meg csak szimplán ingyenélő akar lenni. Nekem van egy ismerősöm, szociológia szakot végzett egyetemen, immáron nyolcadik éve. És azóta egy másodpercet sem dolgozott, állítása szerint azért, mert nem talált semmit. (Az egyetem alatt egyszer elment nyári munkára egy tejipari vállalathoz, egy óra után átmászott a kerítésen és hazament, mert hogy ő ezt nem fogja csinálni. És ezt majdhogynem büszkélkedve mesélte.) Holott ez sem igaz, néhányszor ajánlottak fel neki melót, de mindig megmagyarázta, hogy miért nem fogadja el, ez nem jó, mert ilyen, az se jó, mert olyan. És a kedvenc használt magyarázata, hogy felesleges fizikai munkával próbálkoznia, úgyse veszik fel, mert túlképzett. Még mindig a szülei nyakán élősködik 35 évesen. De azért panaszkodik, nihilizál, szidja az országot, játsza a világ legszerencsétlenebb emberét. És még mennyi van ilyenből.
2014. jan. 16. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Ha csak hátránya van és kára származik azoknak az embereknek belőle, akiért felelősséggel tartozik az illető.
2014. jan. 16. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Voltam én is pocsék helyzetben, volt olyan lehetőség, hogy dolgozzak multinál árufeltöltőként.

Én nem bírom az éjszakázást, betegségemből adódóan és a nehéz fizikai munkát sem, szintén betegség miatt.

A minimálbér pedig nem ér annyit, hogy cserébe eladjam az egészségem, mert utána sokkal több pénzbe kerül azt nagy nehezen visszaszerezni. Már, ha vissza lehet.


Anno vállaltam sok fizikai munkát, hiába voltam tisztába önmagammal, mert kellett a pénz, de meg is lett a böjtje sajnos. Most küzdök a testem állapotának feljavításáért.


Ez csak egy példa volt arra, hogy nem feltétlen a munkakereső a hibás.



Másik oldal. Több tucat értékesítési, telemarketing munkát hirdetnek, amire mindig keresnek embert, könnyű bekerülni. Nem véletlenül. Én ezt is próbáltam.

A személyes ismerősi köröm csekély, nyugodt természetű, empatikus, türelmes ember vagyok és emiatt vért izzadva sem voltak olyan eredményeim soha, mint azoknak a munkatársaimnak, akik harsányak, vagányak, nagydumások, erős temperamentumúak. Hiába dícsérték a hozzáállásom a munkáltatóim, nem az én egyéniségemnek való az értékesítés.


Most jelenleg boldog vagyok, hogy nagyon nagyon jó munkahelyem van, imádom és olyan érzés, mintha nem is dolgoznék. Amolyan hobby. Szerencsés vagyok. :)

2014. jan. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is próbáltam, de nagyon csúnyán sült el. Lefogytam, legyengültem a végén már a gyengeségtől hánytam munkaidő alatt. Pedig a szakmában kaptam munkát, csak kiderült, hogy ott ápolási munka is van. Nulla ápolási tapsztalattal, 80 kilós embereket kellett emelgetni.. Én éreztem rosszul magam, hogy szerencsétlen beteg nem ezt érdemli. Felmondtam pár hónapra rá kaptam egy melót az jó és nekemvaló. Jó a fizetés, munkaidő és a végzettségemnek megfelelő. Boldog vagyok, hogy így döntöttem. Tény ha nagyon nagyon megszorulnék még takarítani is elmennék. (De pl. telefonos marketingesnek nemigen, mert tudom, hogy nem vagyok az a típus aki eltud adni bármit is).
2014. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
47%
Bárki bármit mond, megpróbálni meg lehet akkor is, ha leírás alapján nem gyere be a munkakör. Legfeljebb, ha nem tetszik, felmondasz pár nap után. De akik meg se kísérlik, azok az én szememben igencsak "sült galamb a szájba" kategóriásak.
2014. jan. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!