Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem fogadják el a...

Miért nem fogadják el a munkakeresők a nekik felajánlott állást?

Figyelt kérdés
A kérdés lényege annyi, hogy vannak munkakeresők, akik elmondásuk szerint nagyon sürgősen keresnének munkát. Felajánlanak nekik valamit, ami lehet nem egy álommunka, de fix keresethez juttathatná őket. Ehelyett közlik hogy köszönik nem, választják a napról napra életet, meg a bizonytalanságot. Nem lenne egyszerűbb elvállalni az elsőt amit felajánlanak, majd közben ha van sokkal jobb lehetőség átlépni oda? ( most nem kell azzal jönni, hogy mi van ha valaki prostinak akar állítani, mert nem ilyen jellegű ajánlatokra gondolok felajánlott állás alatt! )

2014. jan. 16. 08:55
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Munkanélküliként alapvetően én nem válogattam, a közvélekedés szerint alantas munkát is végeztem egy ideig, pucoltam wc-t, dolgoztam látástól vakulásig kínaiaknak, éjszakákat töltöttem egy földalatti telefonos központban, most is elég lenézett munkaköröm van.

Egy papíron nem erotikus munkát mondtam vissza, élesben már kellett volna ezt-azt csinálni, ráadásul minimáltól alig többet fizettek volna, komolyan, akkor inkább lakásos qrvának megyek, ha ezt akarnám csinálni...

A -többe kerül dolgozni, mint amit kapnék- jellegű munkákat sem vállaltam, vállalkozóit nincs pénzem kiváltani azért, hogy utána saját szakállra utazzak. A rendszeresen nyomuló biztosítókat, a Zeptert is visszamondtam, hiába utazgatok, telefonálgatok egész nap, ha nem adok el semmit nincs pénz, csak a költségeim nőnek.

2014. jan. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Azért mert nem fogok 350-450Ft nettóért dolgozni óránként, miközben a munkaadóm felveszi utánam a 1100Ft-s óradíjat, ugyanis 1500ft/óráért vagyok kölcsönzött munkaerő.
2014. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

amikor nekem mind1 volt csak munka legyen, akkor elvállaltam a legfosabb melót is. úgy gondoltam kell a pénz, a nullánál még a 30e ft is több. gazdag nem lettem, de baromi sokat tanultam az életről, mások sorsaiból, és ezen a gyatra melóhelyen ismertem meg a legjobb barátomat! :) aztán amikor már nagyon nem bírtam akkor dobbantottam. az egészségem többet ér a pénznél.


egyébként gondoljatok bele: azért vannak ilyen elérhetetlennek tűnő követelmények, mert ha annyi lenne a max elvárás hogy legyen egy érettségid meg pár év akármilyen tapasztalatod, akkor a HR-es megőszülne mire kiválogatja az olyanokat, akiket egyáltalán érdemes interjúztatni.

nagyon sok az álláskereső.

2014. jan. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Látom, le lettem pontozva egy százalékkal (6-os és 10-es írója vagyok). Csak ebből a topikból jöhetett. Nyilván egy-két ember lelkébe gázoltam, mert magára ismert az általam lefestett jellemeket illetően.
2014. jan. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Én is volt, hogy "válogattam". Megértették, nem járt hátránnyal. Ilyen fura, fonák ember vagyok, mert inkább a kétkezi, vagy legalábbis reális értékteremtő munkát szeretem csinálni. Attól alszom jót. Próbáltak volna elsózni banki telefonálgatóembernek meg biztosítóhoz is, ugye nem kell ecsetelnem, kivágtam magam, hogy külön szakma az, és megfelelő személyiség kell hozzá. Próbáltak "laza irodás" munkakörbe is tuszkolni, amiért kimutattam erősen, mennyire hálás vagyok, de el kellett mondanom, hogy a tartós tétlenségnél csak a cinikus-intrikus átlagcsinovnyiktól támadnak erősebb vérszomj-szerű tüneteim, inkább hagynám a türelmesebbeknek, és azoknak, akik ugyan nem türelmesek, de valamiért szívesebben vállalják a gyomorbajt... Nem olyan alacsonyak a követelmények, hogy bárki mehessen bárhova, és sose volt cél, hogy két erőltetett hét után kirúgják az embert, csak mert nem néz szembe a ténnyel, hogy alkalmatlan oda épp. És akkor még meg se említettük, hogy hány olyan van, hogy a munkáltatónak kiadós szakmai tapasztalat kell, és köze nincs a szakmához annak, akinek ajánlják az adott állást, azt meg végképp ne bolygassuk, hogy a vállalkozók milyen szívesen felvennének tökéletes szaktudású képzetlent kisebb béren, ha épp regisztrált álláskeresőként besétálna hozzájuk!
2014. jan. 23. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Inkább az itt a lényeg, hogy aki válogat, az ne panaszkodjon az anyagi helyzetére! Úgy még teljesen oké a dolog.
2014. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!