Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Munkakeresők! Mennyi idő után...

Munkakeresők! Mennyi idő után kaptok visszajelzést a munkaadótól a jelentkezésre?

Figyelt kérdés

Most keresek először komolyabb munkát. Van képesítésem, érettségim, egyetemista vagyok, tehát nem esélytelenül jelentkezem.

Jelentkeztem pár helyre, 2-3-4 napja, de még nem jeleztek vissza. Ennyi idő alatt amúgy sem szoktak?


Hány nap alatt zajlik le egy új alkalmazott keresése a munkáltatónál?

Hirdetés feladásától a munkavállaló felvételéig mennyi idő szokott el telni?



2013. nov. 3. 12:08
 1/9 anonim ***** válasza:
96%

Cégtől függ. Minél nagyobb a cég általában annyival több. Én egy nagy multihoz kerültem idén, a kiválasztás során átalában 2 hetente történt bármi...


Az interjúztatási folyamat is hosszú volt, 2-3 hetente volt egy forduló, de a megtörtént forduló eredményéről sosem tájékoztattak egy hétnél korábban.

2013. nov. 3. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Van ahonnan sosem jeleznek vissza, volt ahonnan csak pár hét után kaptam egy e-mailt hogy nem vagyok alkalmas (akkor már azt sem tudtam hogy kik azok).

Ahol most vagyok, oda kb. 4-6 nap után hívtak fel. Ez utóbbi elég gyors volt, lehet hogy már az állásinterjú is benne volt, nem emlékszem már pontosan :)

2013. nov. 3. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
17%

"Jelentkeztem pár helyre, 2-3-4 napja"


2-3-4 HÓNAP múlva szoktak visszajelzést adni, hogy érdeklődnének irántad.

2013. nov. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csütörtökön jeleztek vissza, hogy jövő héten hétfőn menjek be állásinterjúra reggel 8.10-re. Visszaolvastam az eredeti jelentkezésemet, hát 2009.10.11-es dátumú volt.


Elmennek ezek a f***-ba!

2013. nov. 3. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ha nem vesznek fel, akkor is vissza szoktak írni, hogy nem kellek? Azt hittem, akkor nem írnak.

Egyébként jelentkeztem irodai, és kiszállító munkákra is, de később lejjebb adtam, és boltos, trafikos, hostess munkákra is jelentkeztem.


Tehát számíthatok arra, hogy a nagyobb cégek későn jeleznek vissza, és a kisebbek talán még a napokban.


Köszönöm a válaszokat!

ment a zöldkéz:)

2013. nov. 3. 13:17
 6/9 anonim ***** válasza:
97%

Ahova nem kellesz onnan nagyon ritkán jeleznek vissza, mert iszonyú sok a jelentkező és ha megvan a megfelelő ember nem is érdeke a cégnek levelezni azokkal, akiket nem választottak ki.


Sok sikert a keresgéléshez, remélem hamar találsz valamit.

2013. nov. 3. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Előfordulhat, hogy 4 nap után már behívnak állásinterjúra. Megtörtént már velem is, viszont ez nagyon ritka. Az a tapsztalatom, hogy általában 1-2 hét leforgása alatt hívják be az alkalmasnak talált jelentkezőket az állásinterjúra. Visszajelzésekre azon cégektől számíts, akiknél voltál állásinterjún. A többitől csekély gyakorisággal kapsz egy-egy elutasító e-mailt.

Sajnos október elejétől munkanélküli vagyok, lassan 120 db helyre pályáztam, 9 db sikertelen állásinterjún vagyok túl. Úgy készülj nem könnyű, a protekció - bármennyire hihetetlen is - nem sokat számít a mai világban.

Annyi tanácsom lenne a számodra - feltéve ha elfogadod -, mivel pályakezdő vagy, felkészülhetsz a leghülyébb kérdésekre is.

A gyomrom a következőktől fordult ki egy interjú alkalmával:

1., Ki vagy mi? Miért?

2., Melyik komikus lennél és miért?

3., Milyen tégla lennél és miért?

stb.


A hirdetés feladásától a munkavállaló felvételéig általában 7-30 nap szokott lenni (eddigi ismerős beszámolók alapján)

2013. nov. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Hát akkor nagyon szerencsésnek érzem magam. 4 nap volt a visszajelzés, már dolgozom:)

és nem is rossz a munka, a legjobbra vettek fel amire jelentkeztem.

Köszönöm a válaszokat!

2013. nov. 18. 20:33
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem van egy hely, ahova 2 napon belül behívtak, interjú 1 hét múlva... még várok visszajelzésre, elvileg 1 max 2 hét.


Amúgy az előző kommentelőnek: tőlem kérdeztek egy kisvárosba olyat, hogy van-e párkapcsolatom és az kielégítő-e. Na itt úgy fel ment a pumpa, hoyg bár nyugodtan és kb illedelmesen azt mondtam, erre nem szeretnék vélaszolni.... azonnal vége lett és kiküldtek. Itt gondolkodjunk el azon, mennyire fasza az a meló, hogy megérje-e egy téged megalázó főnökkel, a magánügyeidbe belefolyó vezetőnek dolgozni.

DE ja, vannak vicces kérdések... "mit nem szeret a munkájakor?" Eh.... hát erre én például meglepetten és kicsit zavarosan válaszoltam. Mindenkivel előfordul :D

2014. szept. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!