Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Utána tud nézni a munkáltató...

Utána tud nézni a munkáltató ez előző munkahelyeimnek?

Figyelt kérdés
Ha van egy friss álláshirdetés, és többen is jelentkeznek rá, akkor a hirdető, vagyis a munkáltató utána tud-e nézni valahol annak, hogy engem az utóbbi mondjuk 1-2 évben ki foglalkoztatott, és mennyi ideig? És ha igen, akkor általában utána szokott-e nézni?

2014. jan. 20. 15:30
 1/5 disciple válasza:
100%
Tudtommal igen, sőt hallottam olyat is, hogy az adott jelenkező illető facebookját is átnézték
2014. jan. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Az önéletrajzba az emberek ideális esetben az ilyesmit bele írják. Egyébként amíg nem vett fel, addig hivatalosan nem tud. Viszont ha alkalmaz, akkor az egészségügyi kiskönyvedbe minden hivatalos munkahelyed szerepel ahol dolgoztál.

Ez szerintem csak akkor válhat érdekessé egy munkáltatónak, ha hazudtál neki a munkahelyeiddel kapcsolatban. Ezért nem érdemes olyan munkahelyet beleírni az önéletrajzba ahol nem is dolgoztunk valójában. Mert utólag könnyű lebukni vele és az már ciki.

2014. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Önéletrajz alapján az abban szereplő cégeket fel szokták hívni, egy kicsit tájékozódnak arról, hogy hogy is végzi az illető a munkáját, stb.
2014. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A helyzet a következő. A legutóbbi munkahelyemről nem önszántamból jöttem el, hanem kivételesen kirúgtak (szerintem alaptalanul, de ez most mindegy). Azóta rengeteg helyre küldtem önéletrajzot, de még sehonnan nem hívtak vissza. Korábban ez nem így volt: ha munkát kerestem, 2-3, max 4 helyre küldtem önéletrajzot, és szinte azonnal visszahívtak, pár napon belül dolgozni kezdtem. Most viszont tényleg semmi. Ezért gondoltam rá, hogy talán a leendő munkáltatók valahogy utánanéztek a legutóbbi munkahelyeimnek, és emiatt nem hívnak vissza...
2014. jan. 20. 16:09
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha kihagytad az utolsó pár év munkatapasztalatát, akkor lehet, hogy amiatt nem hívnak be.
2014. jan. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!